خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

طــــلایه داران بیشتر امر به معروف را در دستور کار خود قرار دهند

طــــلایه داران بیشتر امر به معروف را در دستور کار خود قرار دهند چهارشنبه, 20 مرداد 1395

معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان با بیان اینکه انتظار می رود طــــلایه داران بیشتر امر به معروف را در دستور کار خود قرار دهند گفت: ستاد حمایت از این واجب الهی را بر عهده دارد.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان، محمد حسن یاسمی معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر در چهارمین جلسه سر گروه های طلایه داران امر به معروف و نهی از منکرگفت:درآموزه های دینی بالاترین نمونه دوستی و مهرورزی به شکل امر به معروف و نهی از منکر نمود پیدا می کند. همانطور که حضرت علی (ع) در سخنی زیبا در این باره می فرمایند :"بهترین برادرانت کسی است که تو را به راه درست راهنمایی کند، پرهیزگاری را برای تو فراهم آورد و تو را از پیروی خواهش های نفسانی باز دارد".

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای برکات معنوی، اجتماعی،اقتصادی و سیاسی فراوانی است و همین برکات کافی است که مومن در صحنه های امر و نهی دینی و اخلاقی حضورداشته باشد؛ بر اهمیت فعالیت طلایه داران امر به معروف در پیشبرد اهداف ستاد تاکید کرد و گفت: امربه معروف  و نهی از منکر یک وظیفه مردمی است و ستاد حمایت از این واجب الهی را بر عهده دارد.

یـــاسمی گفت: با امــر به معروف در جامعه، منکرات به خودی خود از بین خواهد رفت . لذا انتظار می رود طــــلایه داران بیشتر امر به معروف را در دستور کار خود قرار دهند. تذکر لسانی به عنوان راهبرد اصلی ستاد در موضوع امر به معروف و نهی از منکر است و مقام معظم رهبری فرمودند: " در جامعه اسلامی ، تکلیف عامه مردم امر به معروف و نهی از منکر با زبان است. اگر مردم به آدم بدکار و خلافکار و کسی که اشاعه فحشا می کند و می خواهد قبح گناه را در جامعه از بین ببرد بگویند و ده، صد یا هزار نفر و به طور کلی افکار عمومی جامعه روی وجود و ذهن او سنگینی کند این برای او شکننده ترین چیزهاست".

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم