امروز : دوشنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۸

  شنبه, 16 آذر 1398

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان: باید روحیه مطالبه گری به شکل صحیح در این مجموع ایجاد شود

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان این‌که روابط عمومی ها باید فعالیت های موثر ادارات را برجسته کنند، گفت: جایگاه روابط عمومی ها در ادارات تضعیف شده و این یک آسیب است.

   محمود الله مرادی در جلسه هیئت رئیسه شورای روابط عمومی های استان ضمن اشاره به اینکه امروزه جهان اسلام شرایط مطلوبی ندارد، اظهار کرد: دشمنان به دنبال آسیب رساندن به اعتقادات اصیل اسلامی جوانان ما هستند که باید با این مهم مقابله بکنیم. 

  وی عنوان کرد: جبهه استکبار با تشکیل گروهک های افراطی مانند داعش، القاعده و غیره به دنبال ضربه زدن به چهره اسلام هستند چنانکه مشاهده کردیم وقتی که تاریخ مصرف داعش تمام شد سعی کردن اصل موجودیت آن را حفظ و در مواقع حساسی مثل اغتشاشات اخیر عراق دوباره بکارگیری کنند.

   اعتراف مسئولان آمریکا در سازمان دهی ناآرامی ها کشور توسط خودشان

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: ما می بینیم که مسئولان ارشد آمریکایی بارها خودشان اعتراف کردند که ناآرامی های اخیر کشور را سازمان سیا برنامه ریزی کرده و همیشه سعی دارند از سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن استفاده کنند و با تفرقه بین مسلمانها؛ آنها را به جنگ با یکدیگر وادار کنند که با این شرایط علاوه بر اینکه حکومت مسلمانان تضعیف و به چهره اسلام خدشه وارد می شود،تجهیزات نظامی خود را به فروش رسانده و همچنین مسلمانان بدست خود مسلمانان ها کشته شوند مانند جنگ عربستان با یمن یا در عراق سعی بر این است که جریان ایران ستیزی به راه بیاندازند.

  الله مرادی گفت: متاسفانه در داخل هم بعضاً به علت بی تدبیری عده ای و تصمیمات اشتباه و سوء استفاده ها، راه انتقاد سازنده بسته می شود، چراکه اعتراض را به اغتشاش تبدیل میکنند. پس کار مجموعه های روابط عمومی در ادارات روشنگری و بسترسازی فرهنگ صحیح مطالبه گری حقوق به حق مردم از طریق مراجع ذی صلاح و قانونی است.

  وی یادآور شد که امروز روشن شده که سردسته اغتشاشگران با دریافت وجه های قابل توجهی از کشورهای استکباری ماموریت داشتند که کشور را به آشوب بکشند.

  روابط عمومی باید شور و نشاط در فضای ادارات بوجود آورند

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه یک مدیر زمانی موفق است که روابط عمومی موفق داشته باشد؛ اظهار داشت: روابط عمومی باید شور و نشاط در فضای ادارات بوجود آورند و تلاش کنند هجمه روانی موجود در جامعه که باعث تخریب نظام می شود را با منطق صحیح خنثی کند.

  وی در ادامه یادآور شد که روابط عمومی ها در ادارات جایگاه والایی دارند و بر همین اساس باید تلاش کنند از ایجاد رانت های سیاسی و حزبی در ادارات جلوگیری به عمل آورده و خدمات نظام را پوشش و فعالیت های موثر ادارات را برجسته کنند ؛ چرا که عدم پوشش خدمات نظام در واقع خیانت بزرگ در حق نظام و مردم است.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: جایگاه روابط عمومی ها در ادارات ضعیف شده و این یک آسیب است.روابط عمومی ها باید امر به معروف و نهی از منکر را در ادارات ترویج بدهند.

  وی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها باید خدمات نظام را آنگونه که هست پوشش بدهند، یادآور شد: روابط عمومی ها در ادارات جایگاه بالایی دارند و بر همین اساس باید تلاش کنند که نگذارند رانت خواری در ادارات مشاهده شود؛ چرا که سلامت سازمانی در ادارات از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده و روابط عمومی ها می‌توانند در تأمین این مسئله در سازمان ها موثر باشند؛

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه بیان کردند: روابط عمومی ها باید کاری بکنند که دیدگاههای مختلف با ذهنیت مثبت در کنار یکدیگر حضور یابند، در غیر این صورت نیروهای نخبه و توانمند به خودی خود کنار گذاشته می شوند که در اینجا مردم و نظام ضرر می بینند که کمترین دستاورد آن سرکار آمدن افراد چاپلوس و متملّق می باشد.

  الله مرادی یادآور شد: باید در کنار اختلاف نظرهای موجود در جهت آبادانی و عظمت کشور دست در دست،متحد باشیم که این می طلبد روابط عمومی ها با نهادینه کردن فرهنگ صحیح امر به معروف و نهی از منکر، از ترویج حب و بغض حزبی و قومی و ... جلوگیری به عمل آورد.

  این مسئول با بیان اینکه جلب رضایت ارباب رجوع بسیار ضروری می باشد؛ تصریح کرد روابط عمومی ها باید زمینه  ارائه خدمات آسان به مردم را با توجیه کارمندان در ادارات فراهم بکنند و چنانچه ارباب رجوع با رضایت اداره را ترک بکند، هر چند که مشکل و مسئله وی حل نشده باشد، ارزشمند است.

  باید روحیه مطالبه گری به شکل صحیح در این مجموع ایجاد شود

  وی با تذکر به اینکه مدیران باید به جایگاه روابط عمومی ها توجه بیشتری داشته باشند؛ گفت: روابط عمومی ها در برجسته کردن خدمات ادارات باید فراتر از تفکر جناحی و حزبی باشد؛ چرا که این خدمات قبل از اینکه مربوط به حزب خاصی باشد متعلق به نظام است.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر متذکر شد: در بحث روابط عمومی ضعف آموزش داریم؛ چرا که باید روحیه مطالبه گری به شکل صحیح در این مجموع ایجاد شود؛  اصول کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر فراتر از جناح، حزب، قوم و قبیله است و مطالبه گری از اساس کار این ستاد می باشد و انتظار داریم مجموعه روابط عمومی های استان در اشاعه این امر الهی ما را کمک کنند.

  الله مرادی در پایان گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر از انتقاد منصفانه و روشنگرانه استقبال می کند چرا که اگر نظارت همگانی در یک مجموعه نباشد؛ قطعاً آن مجموعه در انجام اصل وظایف مربوطه دچار خلل می شود.   

   

  برخی از نقطه نظرات اعضای محترم هیئت رئیسه روابط عمومی ها استان

  1- در انعکاس اخبار خدمات نظام متاسفانه برخی از رسانه با اولویت قرار دادن منافع جناحی و حزبی کوتاهی کرده و معمولا بذر یاس و ناامیدی در جامعه می پاشند که این خلاف رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد) می باشد.

  2- ستاد امر به معروف و نهی از منکر در انعکاس اخبار خدمات نظام، رسانه ها را توجیه کند.

  3- روابط عمومی استانداری تنها روابط عمومی دولت نیست بلکه روابط عمومی نظام در استان می باشد و باید کل خدمات نظام را انعکاس بدهد و باید این طرز تفکر را به کلیه روابط عمومی های ادارات اشاعه بدهیم.

  4- هیئت رئیسه روابط عمومی استان مصمم است که مفاد اساسنامه هیئت رئیسه را به صورت کامل اجرا کند.

  5- وجدان کاری، تعهد و تخصصی و مصارف بیت المال و .... در سطح ادرات نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارد که در تحقق این امر باید گام اول از خود مدیران شروع شود.

  6- اهرم تشویقی در ادارات وجود ندارد که همین موضوع باعث دلسردی کارکنان در انجام وظایف محوله شده است.

  7- روابط عمومی ها عملکرد ادارات را در گزارش های ساده و قابل فهم برای عموم ارائه بدهند.

  8- ستاد امر به معروف و نهی از منکر می تواند با پیاده کردن اصل این فریضه الهی در مجموعه ادارات باعث افزایش مشارکتهای اجتماعی مردم در تمام مسائل نظام شود.

  9- عدم اعتماد مردم به برخی از اخبار رویدادها بر می گردد به خود مدیران که همه چیز را در سیاست و حزب می بینند و دولتمردان باید در جهت بازگشت اعتماد مردم به خودشان بسیار تلاش کنند که نبود اعتماد مردم به آنها بسیار خطرناک است.

  10- در شیوه ابلاغ امر به معروف و نهی از منکر در ادارات متناسب با شرایط روز و جامعه و استفاده از تمامی امکانات بازنگری شود

  11 – حقوق شهروندی همان خلاصه و جزئی کوچک از امر به معروف و نهی از منکر است. اغتشاشات اخیر ناشی از عدم وجود شیوه های صحیح مطالبه گری در جامعه است

  12 - اساس و محور اصلی امر به معروف و نهی از منکر تکریم حقوق شهروندی است که می تواند با شیوه تبلیغاتی جدید در جامعه به مراتب تاثیرگذار تر باشد.

  13- بین دستگاه ها و نهادهای نظارتی بیشتر از همه امید به شورای امر به معروف و نهی از منکر داریم و اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دیدگاه مثبتی نسبت به مجموعه روابط عمومی ها دارد خود یک معروف و جای خوشحالی دارد و روابط عمومی تنهایی واحد اداره است که علم و هنر این را دارد تا مجموعه کارکنان اداره را از لحاظ روانی تقویت کند و باید مدیران در تقویت جایگاه روابط عمومی بیشتر سعی داشته باشند.

  14- گزارشی که از سوی دستگاه های اجرایی به سمت نهادهای نظارتی می رود باید واقعیت ها را منعکس کند تا خدمت رسانی بهتری انجام شود.

  15- هیئت رئیسه روابط عمومی با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر با هم افزایی که ایجاد می شود بهترین مرجع برای شناسایی واقعی آسیب های موجود در دستگاه های اجرایی است که با توجه به تجربه ستاد به راه کارهای واقعی و عملی جهت رفع آن آسیب ها دست پیدا خواهیم کرد.

   

  مصوبات جلسه

  مقرر گردید مسئول محترم روابط عمومی و امور بین الملل استانداری نسبت به لینک نمودن تارنمای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در کلیه سایت های اداری استان اقدام نمایند و مدیران روابط عمومی ادارات اخبار شورای امر به معروف و نهی از منکر را در شبکه های اجتماعی خود اشاعه بدهند.

  مقرر گردید یک جلسه تخصصی با موضوع اهمیت نقش روابط عمومی ها در افزایش روحیه مطالبه گری و مسئولیت پذیری اجتماعی با دعوت از اساتید مجرب دانشگاه و ستاد استان برگزار گردد.

  مقرر گردید جهت بهبود عملکرد روابط عمومی ها ستاد امر به معروف و نهی از منکر چند جلسه آموزشی -توجیهی برای مسئولین روابط عمومی ادارات برگزار نماید.

  مقرر گردید مسئولین محترم  روابط عمومی ها عملکرد ادارات را در قالب گزارش های ساده و قابل فهم برای عموم جامعه ارائه داده و از بیان مطالب کم اهمیت و دادن گزارش کار های صوری بپرهیزند.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  ویژه

  بیانیه گام دوم

  بیانیه گام دوم

  انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره…

  پیشخوان

  امر به معروف و نهی از منکر

  امر به معروف و نهی از منکر

  آنچه در زیر می‌آید، دروس "هفتادوششم و هفتادوهفتم" از جلد اول «رساله‌ی آموزشی» احکام و مسائل شرعی است که مطابق با فتاوای حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی تهیه، تنظیم و منتشر شده است. معنای امر به معروف و نهی از منکرامر به معروف و نهی از منکر یعنی مردم را به…

   

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

         

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.