چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 09 مهر 1398

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان : غفلت در تربیت نسل جوان، دانشگاه‌ها را به محل فساد تبدیل می‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: اگر در تربیت نسل جوان غفلت شود، دانشگاه‌ها به محل فساد تبدیل می‌شود و فرزندان مردم که نزد مدیران و اساتید دانشگاهی امانت هستند با مشکلات غیرقابل جبرانی روبه‌رو خواهند شد لذا همه در برابر این ظرفیت مسئول هستند و در آخرت باید جوابگو باشند.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی روسا، نهادهای نمایندگی، حراست و معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های استان و شهرستان‌های تابعه که با موضوع راه‌اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در محل دانشگاه کردستان برگزار شد، عمل به فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی عنوان کرد.
وی تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در فضای دانشگاهی را مهم برشمرد و تصریح کرد: منشور اجرایی امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها یک کار پسندیده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: ترویج معروفات و طیبات، خوبی‌ها و پاکی‌ها و نهی از منکرات و خبائث طبق پیروی از دستورات دینی و پیامبر اسلام (ص) در آیات و روایات به کرات سفارش شده است.
آیت الله حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر با توجه به اهمیت موضوع یک مسئله اساسی و کلی است چون یک سری معروفات در تمام‌ نهادها، ادارات و ارگان‌ها باید همه‌گیر و اجرایی شود و مبارزه جدی با منکرات در دستور کار قرار گیرد تا یک جامعه، دانشگاه و خانواده‌ سالمی پرورش یابد.
وی بررسی و شناسایی مهمترین آسیب‌های جدی محیط دانشگاهی را مهم برشمرد و افزود: معروفاتی که زمین مانده باید ترویج و توسعه یابد تا به یک محیط علمی و دانشگاهی ایده‌آل برسیم‌.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: با توجه به ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در دانشگاه‌ها، بهترین راهکار ترویج فریضتین است که این امر باید تحت کنترل و نظارت اساتید و کارکنان باشد.
آیت الله حسینی‌شاهرودی به صحنه‌سازی‌های دشمنان نظام و اسلام در خصوص خارج‌کردن جوانان و نهاد خانواده از دستورات دینی و اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت: دشمن خبیث برای پیر و جوان و همه رده‌های سنی ما برنامه‌ریزی کرده است لذا همه ما باید در مقابل نقشه‌های شوم و منکر آنان ایستادگی کنیم‌.
وی ارتباط با خداوند حکیم، ترویج خوبی‌ها، جلوگیری از منکرات و ایستادگی و پای کار بودن در خصوص اشاعه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر توسط اساتید و کارکنان دانشگاه را مهمترین مسئله کنونی اعلام کرد و افزود: کیفیت اجرا کردن این امر مهم است اگر همه، این موارد را در اولویت رسالت خود بدانیم بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه دانشگاه محل پرورش و تقویت انسان است، خطاب به اساتید و روسای دانشگاهی، تصریح کرد: اگر در تربیت نسل جوان غفلت کنید، دانشگاه‌ها به محل فساد تبدیل می شود و فرزندان مردم که نزد شما امانت هستند با مشکلات غیر قابل جبرانی گریبان‌گیر خواهند شد لذا همه در برابر این ظرفیت مسئول هستند و در آخرت باید جوابگو باشند.