امروز : پنجشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۸

  یکشنبه, 20 مرداد 1398

  دبیر ستاد امر به معروف کردستان: تکریم ارباب رجوع، صرفه جویی و رفع بیکاری از مهم‌ترین معروفات در شرایط امروز جامعه است

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، محمود الله‌مرادی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌ها در سنندج، ضمن تبریک عید قربان و هفته خبرنگار، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین شرایطی که مجموعه رسانه‌ها به آن توجه دارند بحث، سرعت و دقت و امانت است که این سه مولفه می‌تواند نقش مهمی در سالم‌سازی جامعه ایفا کنند.

  وی اضافه کرد: اصحاب رسانه افرادی هستند که افکار عمومی را نسبت به مسائل روز آگاه می‌کنند تا جامعه هر روز بیشتر به سمت ترقی و تعالی پیش برود.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان از امانت به عنوان مهم‌ترین رسالت خبرنگاران نام برد و افزود: امانت به این معنا که در تولید محتوا و درج مطالب تنها هدفش شفاف‌سازی بوده و حب و بغض را در کار دخالت نمی‌دهند.

  پایه و اساس فعالیت رسانه‌‌ای حسن نیت است

  الله‌مرادی اضافه کرد: حسن نیت مولفه‌ای است که خبرنگاران به عنوان امر به معروف و نهی از منکر باید مد نظر قرار دهند چرا که پایه و اساس فعالیت رسانه‌ها حسن نیت است و باید با حسن نیت با مسائل برخورد و مشکلات و مطالبات مردم را رصد کرد تا بتوان یک جامعه آرمانی را تحقق ببخشید.

  وی توجه به خیر و صلاح جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: عدم کوشش برای تامین منافع شخصی و خصوصی از دیگر رسالت‌های رسانه‌ها است متاسفانه برخی از فعالین این حوزه از قلم خود سوءاستفاده و دنبال کاسبی کردن هستند.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اضافه کرد: برخی‌ها به شغل خبرنگاری مانند دلالی نگاه می‌کنند و از این محل کسب سود و منافع شخصی می‌کنند.

  الله‌مرادی اذعان داشت: خبرنگاران واقعی کسانی هستند که خیر و صلاح جامعه را در تمام حرکاتشان مد نظر قرار می‌گیرند و این رویه باید در بین اصحاب رسانه ترویج شود.

  الله‌مرادی ارتباط ستاد امر به معروف و نهی از منکر در طول سال گذشته و چهار ماهه امسال را ارتباط قوی با اصحاب رسانه را دارد و بیشتر مطالب و مصاحبه و نشست خبری را برگزار کردیم.

  دشمن حرکات خزنده‌ای علیه ملت ایران تعریف کرده است

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: دشمن امروز حرکت‌های بسیار خزنده و چهارچوب‌دار را برای خود تعریف کرده و تهدید از لای درز خانه‌ها ما وارد شده است لذا شماها به عنوان افسران جنگ نرم باید بیش از پیش احساس وظیفه کنید.

  وی افزود: اگر رزمنده‌ای در هشت سال جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور در نقاط جنگی حضور و ایثارگری می‌کردند امروز این رسالت اصلی شماست که در این جنگ تمام عیار دشمنان نقش‌آفرینی کنند.

  الله‌مرادی با بیان اینکه امروز دشمنان تمام تلاش خود را برای لطمه‌زدن به جایگاه مادر در خانواده‌ها بکار بسته‌اند اضافه کرد: اساس و بنیان خانواده مادر است وقتی مادر از جامعه کنده شود خود به خود انحراف برای سایر اعضای خانواده فراهم می‌شود و امروز دشمنان به شدت دنبال حذف این پایگاه و جایگاه ارزشی هستند.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان عنوان کرد: امروز دشمنان تمام توان خود را به کار گرفته که با تولید محتواهای مختلف رسانه‌ای ارزش‌ها را از جامعه به ویژه در بین قشر جوان حذف و ضد ارزش‌ها را جایگزین کنند.

  وی خاطرنشان کرد: دشمنان بسیار با حوصله و برنامه‌ریزی شده جلو می‌روند و با ایجاد شبه در ذهن جوانان زمینه فروپاشی خانواده‌ها را فراهم می‌سازند وظیفه ما آگاه‌سازی و هشدار است.

  الله‌مرادی اظهار داشت: اگر به این سمت که جامعه ما یک جامعه توحیدی باشد تلاش نکنیم فردای قیامت باید جوابگو باشیم ابزار دشمن در این جنگ ابزار نظامی نیست و زیرسوال بردن ارزش‌ها و ستون انقلاب اسلامی است که امروز با پشتوانه خدا در برابر دشمنان ایستاده است.

  دشمنان دنبال ایجاد تفرقه و دودستگی در جامعه هستند

  وی گفت: ایجاد یاس و ناامیدی، سفید و سیاه‌کردن جامعه، شبهه افکنی و ناامید کردن مردم نسبت به نظام، ایجاد تفرقه و دودستگی در جامعه ایرانی از مسائلی است که دشمنان با جدیت برای آن برنامه‌ریزی کرده است.

  الله‌مرادی اذعان داشت: دشمن با جدیت برای فروپاشی خانواده‌های ایرانی برنامه و استراتژی تعریف کرده و این موضوع را می‌توان در افزایش آمار طلاق و طلاق‌های عاطفی در خانواده‌ها به خوبی احساس کرد.

  وی عنوان کرد: قطعا صاحبان آگاه‌بخشی جامعه در این راستا رسالت سنگین‌تری دارند و اگر در این راستا به درستی نقش‌آفرینی نکنند مدیون جامعه خواهید بود.

  الله‌مرادی اذعان داشت: در حوزه مسائل فرهنگی جامعه تولید محتواهای لازم با بهره‌گیری از ظرفیت افراد توانمند روانشناس‌ها و صاحب‌نظرها باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

  وی گفت: متاسفانه نهادهای فرهنگی ما امروز در خواب هستند به جای اینکه مسائل اعتقادی را برجسته کنند به سراغ موضوعاتی می‌روند که ارزش‌های دینی و انسانی را زیرسوال می‌برد.

  وی تصریح کرد: ما مخاف شادی مردم نیستیم ما مخالف ابتذال هستیم که امروز جامعه را به ورطه سقوط می‌کشاند.

  الله‌مرادی تصریح کرد: امروز مسوولان تلاش می‌کنند مسوولان تلاش می‌کنند اما در این وسط افرادی هم هستند که کاملا بی‌خیال هستند انگار مسوولیت مدیریتی ندارند و به هیچ اصولی توجه ندارند.

  برخی مسوولان به جای خدمت در خواب زمستانی هستند

  وی گفت: مجموعه دولت کارهای خوبی در راستای رفع و کم‌کردن فقر در جامعه در برنامه دارند اما در این شرایط تعدادی از مسوولان در خواب زمستانی هستند.

  الله‌مرادی عنوان کرد: شرایط امروز نیاز به حرکت جهادی دارد، حرکت جهادی دل پاک و دست پاک برای نوکری مردم است، همان حرکتی که سپاه در بخش‌های مختلف انجام می‌دهد.

  وی افزود: سپاه امروز در بسیاری عرصه‌های سازندگی، فرهنگی، توسعه آبادانی و غیره پیشقدم هستند ولی مگر سپاه چه میزان توان و ظرفیت دارد.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: امروز به جای اینکه دستگاه‌های حوزه فرهنگ در راستای ایجاد شادی و نشاط با تاکید بر ارزش‌های اخلاقی تلاش کنند سپاه وارد این حوزه شده و در پارک‌ها اقدام به برگزاری برنامه‌های مختلف می‌کنند.

  مدیران پای کار نیاز امروز جامعه است

  وی اذعان داشت: برای رفع مشکلات موجود نیاز به حرکت جهادی و وجود مدیران دلسوز و انقلابی هستند، مدیرانی که بتوانند با جدیت پای کار باشند.

  الله‌مرادی اظهار داشت: مسوولان به مسائل فرهنگی و ارزشی توجه ویژه داشته باشند حفظ ارزش‌ها برای همه جوامع اسلامی از اهم واجبات است.

  وی افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر دنبال این است که خوبی‌ها در جامعه ترویج پیدا کند و این خوبی‌ها تنها به موضوع حجاب خلاصه نمی‌شود چون حجاب در تمام ادیان یک اصل است لذا ما فقط حجاب را منشا خوبی‌ها نمی‌دانیم، نکاتی برای ما مهم است که امروز جامعه به عنوان درد آن را احساس می‌کنند.

  وی صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، مراقبت از منابع طبیعی، رفع مشکلات بیکاری، پاسخگویی به ارباب رجوع از سوی مسوولان و کارکنان اداری را از مهم‌ترین معروفات در شرایط امروز جامعه دانست و گفت: اگر این مسائل و موضوعات بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد قطعا شاهد تقویت خوبی‌ها، ایجاد وحدت و ریشه‌کنی آسیب‌ها خواهیم بود.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  ویژه

  بیانیه گام دوم

  بیانیه گام دوم

  انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره…

  پیشخوان

  امر به معروف و نهی از منکر

  امر به معروف و نهی از منکر

  آنچه در زیر می‌آید، دروس "هفتادوششم و هفتادوهفتم" از جلد اول «رساله‌ی آموزشی» احکام و مسائل شرعی است که مطابق با فتاوای حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی تهیه، تنظیم و منتشر شده است. معنای امر به معروف و نهی از منکرامر به معروف و نهی از منکر یعنی مردم را به…

   

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

         

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.