امروز : پنجشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۸

  جمعه, 18 مرداد 1398

  حجت الاسلام محبی: ستاد امر به معروف ستاد توسعه خوبی‌هاست

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، حجت الاسلام جلیل محبی در برنامه متن حاشیه شبکه سه سیما با اشاره به مراحل امر به معروف گفت: هیچ کس نمی تواند کار فیزیکی در امر به معروف انجام بدهد، امر به معروف و نهی از منکر در جمهوری اسلامی فقط زبانی است.

  وی افزود: افراد اگر می خواهند امر به معروف فیزیکی هم انجام دهند باید به حکومت یعنی نیروی انتظامی و قوه قضاییه بگویند.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به وظایف فرهنگ سازی این ستاد تصریح کرد: ستاد امر به معروف کار اجرایی نمی کند و تنها  کار فرهنگ سازی انجام می دهد، حدود بیست تیزر و دوربین مخفی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر تولید کردیم که در آینده نزدیک از صداوسیما پخش می شود.

  وی ادامه داد: به بیست گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر مجوز داده شده است که اینها کارهای تخصصی امر به معروف و نهی از منکر مثلا در حوزه ی محیط زیست انجام می دهند.

  محبی با تاکید بر اینکه کار ستاد امر به معروف اجرایی نیست، تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر مثل ستاد قاچاق و مبارزه با قاچاق و مواد مخدر نیست که کار اجرایی بکند مثل ستاد اقامه ی نماز که کار فرهنگی باید بکند؛ امروز در کشور ما این کار مربوط به نیروی انتظامی است وستاد امر به معروف فقط کار فرهنگی انجام می دهد.

  وی افزود: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر برخی از وزرای دولت و برخی از مسئولین لشکری و کشوری هستند که در موضوع امر به معروف و نهی از منکر کار اجرایی باید انجام بدهند اما من نمره ی خوبی به هیچ کدامشان نمی دهم ؛ چون یک درک درستی از مفهوم امر به معروف و نهی از منکر ندارند.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر نه ستاد رشوه است و نه ستاد مفاسد اقتصادی. نه ستاد حجاب است و نه ستاد بی حجابی. ستاد امر به معروف،  ستاد توسعه ی خوبی ها و بدی ها است؛ ستاد بی تفاوت نبودن نسبت به حاکمیت و شهروندان وستاد مسئولیت اجتماعی است.

  محبی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر برای 27  دستگاه مسئولیت گذاشته که ستاد امر به معروف و نهی از منکر یکی از آنهاست و حجاب در کشور ما از ناجا، قوه قضاییه، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و دستگاه های فرهنگی مثل صدا و سیما مسئولیت های فراوانی دارند.

  وی ادامه داد: سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هر وقت اسم حجاب می آید سراغ ستاد امر به معروف و نهی از منکر را می گیرد، هیچ وقت نمی گوید چه کار کرده است؟ هیچ وقت از وزیر آموزش و پرورش سئوال نمی کند که در مورد اینکه حجاب چه کار کرده است؟

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به کم کاری دستگاه های دولتی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: الان دستگاه های دولتی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر باید وظایفی انجام بدهند، افراد بخواهند چادر مشکی بخرند نزدیک به یک میلیون تومان باید پول بدهند و این در حالی است که مانتوی جلو باز را با 50 یا 60 هزار تومان می توانند تهیه کنند.

  وی افزود: الان وزارت خانه های مثل وزارت صمت باید برای پوشش مناسب از تولیدی هایی که پوشش ایرانی اسلامی می‌خواهند تولید کنند حمایت کند و وام بدهد.

  محبی اضافه کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر اگر بخواهد امر به معروف و نهی از منکر را در کشور توسعه بدهد باید نگاه درست به امر به معروف و نهی از منکر در حوزه ی حجاب و سایر موضوعات را به مردم آموزش بدهد.

  وی با ذکر نمونه هایی درباره شیوه امر به معروف و نهی از منکر در موضوع حجاب تصریح کرد: رهبری در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در موضوع حجاب می فرمایند با مهربانی برخورد کنید و تذکر بدهید و بروید، اما اینها را باید به مردم یاد بدهیم که با همدیگر دعوا و مجادله نکنند.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتقاد از رفتار برخی مسئولان در برابر امر به معروف و نهی از منکر گفت: به برخی مسئولان امر به معروف و نهی از منکر می کنم اما از 100 جا صدا بلند می شود.اشکال اینجاست که وقتی به مسئولین امر و نهی شان می کنید بر می آشوبند!

  وی اضافه کرد: قبل از اینکه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شوم تحلیلم این بود که  وقتی به مردم امر و نهی می شود، گوش نمی کنند و باید بروند از مسئولین یاد بگیرند، اما الان بعد از این همه مطالعه و دقت دیدم که این موضوع برعکس است و مسئولین مان باید از مردم یاد بگیرند.

  محبی با اشاره به وظایف ستاد امر به معروف در حمایت از آمرین به معروف و تنهی از منکر گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر ستاد منکرات نیست، ستاد ملجا مردم در مقابل امربه معروف و نهی از منکر کردنشان است، یعنی اگر مسئولی برای آمرین به معروف و نهی از منکر مشکلی ایجاد کرد، ستاد امر به معروف و نهی از منکر بتواند از آمرین به معروف حمایت کند.

  وی با اشاره به لزوم حمایت های قانونی از ستاد امر به معروف گفت: در پی این هستیم که این قانون امر به معروف و نهی از منکر اصلاحاتی داشته باشد، دولت هم اصلاحاتی ایجاد کرده که اصلاحات خوبی است و باید کاری کنیم که ستاد امر به معروف و نهی از منکر وقتی پشت مردم قرار گرفت، مردم این پشتیبانی و حمایت را حس کنند و ببینند.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک نهاد فرهنگی برای توسعه مسئولیت اجتماعی مردم در مقابل هم دیگر و در مقابل حاکمیت است، حاکمیت باید به مردم پاسخگو باشد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسئول توسعه این است.

  محبی در پاسخ به انتقاد مجری متن حاشیه که ساختمان ستاد امر به معروف در خیابان پاسداران و بالاشهر تهران واقع است، گفت: این ساختمان متعلق به ستاد اجرایی است و از همان آغاز کار در ستاد امر به معروف در نامه ای به ستاد اجرایی خواستم این ساختمان را گرفته و در عوض ساختمانی در وسط یا پایین شهر به ستاد امر به معروف و نهی از منکربدهد.

  وی در خصوص سامانه شفافیت حقوق و مزایای کارکنان گفت: باید این کار را انجام بدهیم البته در حال حاضر این سامانه وجود ندارد و این سامانه را باید در اختیارمان قرار دهند تا این کار را انجام دهیم.

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پایان با گلایه از عدم همکاری مناسب مسئولان سایر دستگاه ها با ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: همکاری سایر دستگاه ها در موضوع امر به معروف و نهی از منکر مناسب نیست اما خارج از ستاد اگر از مسئولین کشور می پرسید که چه کسی امر و نهی را خوب می  پذیرد، دو نفر را بارها امر و نهی کردم و خیلی خوب پذیرفتند یعنی می توانند الگوی امر و نهی در کشور باشند و آن دو نفراحمد توکلی و محمدرضا نقدی است.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  ویژه

  بیانیه گام دوم

  بیانیه گام دوم

  انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره…

  پیشخوان

  امر به معروف و نهی از منکر

  امر به معروف و نهی از منکر

  آنچه در زیر می‌آید، دروس "هفتادوششم و هفتادوهفتم" از جلد اول «رساله‌ی آموزشی» احکام و مسائل شرعی است که مطابق با فتاوای حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی تهیه، تنظیم و منتشر شده است. معنای امر به معروف و نهی از منکرامر به معروف و نهی از منکر یعنی مردم را به…

   

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

         

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.