چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 18 تیر 1398

امام‌جمعه بافت عنوان کرد: نقش مؤثر دانشگاه‌ها در ترویج امر به معروف و نهی از منکر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، صبح امروز جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بافت با حضور اعضا، رؤسای ادارات و با دستور کار جلسه مسئله حجاب، عفاف و پدیده خودکشی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

امام جمعه بافت در این جلسه با اشاره به بزرگداشت ۲۱ تیر، دهه کرامت و تجلیل از شهدای مسجد گوهرشاد بر ضرورت توجه مسئولان به این مقوله تأکید و در این راستا با قرائت بخش‌هایی از متن قانون حجاب و عفاف مصوبه ۱۳ دی ۱۳۸۴ وظایف برخی از ادارات از جمله نیروی انتظامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را برشمرد.

حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده اضافه کرد: در این زمینه خواستار اقدامات متعدد براساس شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر در امر عفاف و پوشش اسلامی هستیم.

وی به نقش مؤثر دانشگاه‌ها در این زمینه تأکید و مطرح کرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان خواستار توجه هرچه بیشتر آحاد جامعه دانشگاهی نسبت به فرهنگ حجاب و عفاف هستیم.

در ادامه سایر اعضا به ایراد نظر خود در این زمینه پرداخته و خواستار استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر شدند.

در پایان این جلسه ابراهیم خراسانی پاریزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت به تشریح دستورالعمل آراستگی و شئون رفتار در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و مواردی از جمله تقدم اقدامات تشویقی در این زمینه، بالابردن سطح اگاهی، باور دانشگاهیان از طریق کارگاه‌های آموزشی و معرفی الگوهای مناسب با بهره‌گیری از سیره عملی معصومین و بزرگان دینی را مهم برشمرد.