امروز : سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷

  چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی: حمایت از کالای ایرانی، امر به معروف امروز است.

   
   
  معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی در گردهمایی طلایه‌داران امر به‌ معروف و نهی از منکر استان با اشاره به نامگذاری سال جاری به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: رهبر فرزانه انقلاب با این نامگذاری جامعه را امربه‌ معروف کردند.
   
   

  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، رحیم شهرتی‌فر ظهر دیروز در گردهمایی طلایه‌داران امر به‌ معروف و نهی از منکر آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امر به‌ معروف و نهی از منکر در کنار دیگر فروع دین  واجب دینی است، اظهار داشت: همه آموزه‌های دینی را از سرچشمه‌های اصلی یعنی قرآن و احادیث فرامی‌گیریم و خوشبختانه در رابطه با موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر در قرآن و احادیث، منابع غنی و توضیحات جامع و کاملی وجود دارد.

  وی با تأکید بر اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر از مراتب و اجزای مجاهدت در راه پروردگار متعال محسوب می‌شود، افزود: اگر به دنبال رستگاری هستیم، راهی جز عمل به دستورات قرآن نداریم.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی بابیان اینکه دین بسیاری از مسائل را توضیح داده و وظایف را مشخص کرده است، اضافه کرد: اما انسان‌ها باید به‌تناسب زمان برای انجام هرچه بهتر وظایف خود به دنبال یافتن روش‌های جدید باشند.

  وی خاطرنشان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر جزو وظایفی است که نیازمند مبانی اصلی و دقیق بوده و جامعه‌ای که در آن این موضوع ساری و جاری باشد، آن جامعه به وحدت رسیده و اگر امروز این فریضه را در جامعه عمومیت ببخشیم، به وحدت جامعه کمک کرده‌ایم.

  شهرتی‌فر ادامه داد: برای عمومیت بخشیدن به این موضوع باید شیوه‌های اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر متناسب با مقتضیات زمان بازتعریف شود، بر این اساس اطلاعات و دانش باید متناسب با زمان افزایش یابد.

  وی بابیان اینکه برخی منکرات مادر منکرات دیگر است، گفت: یکی از منکراتی که در جامعه مطرح بوده مسئله بیکاری است، بیکاری بعضاً عامل بسیاری از مفاسد اجتماعی می‌شود، از این منظر باید موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر را تبیین کنیم.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به‌ عنوان سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: در واقع رهبر معظم انقلاب با این نامگذاری، جامعه را امربه‌معروف و نهی از منکر کرده است.

  وی خاطرنشان کرد: استفاده از کالای خارجی نتیجه‌ای جز بیکاری نداشته و بیکاری جوانان نیز مشکلات فراوانی را به دنبال دارد، با توجه به این موضوع رسالت و وظیفه ما آگاه‌سازی جامعه است.

  شهرتی‌فر بابیان اینکه در جامعه امروز همه دستگاه‌ها و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده در جامعه هستند، ادامه داد: با توجه به این مسئله، برای حمایت از کالای داخلی اگر بنا بر خرید ملزومات اداری باشد، باید از خریدهای تولید داخلی استفاده شود.

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در دنیای امروز همه به دنبال منافع خودشان هستند، ما نیز باید برای تأمین منافع ملت خودمان، برنامه‌ای دقیق داشته باشیم.

  وی بابیان اینکه دستورات رهبری دستور اداری و تکلیف شرعی تلقی می‌شود، ادامه داد: با توجه به این موضوع، دستورات را باید به یکدیگر یادآور شویم و در این صورت با توجه به گسترده بودن دایره شمول امربه‌معروف و نهی از منکر، هرکس به وظیفه خود عمل کند البته گردانندگان واحدهای صنعتی نیز باید به این نکته توجه کنند.

  شهرتی‌فر با اشاره به موضوع برندسازی و مصرف کالای خارجی در جامعه گفت: متأسفانه در حوزه مصرف‌گرایی دچار تهاجم فرهنگی شده‌ایم و به‌نوعی القاء کرده‌اند که کالای داخلی کیفیت پایینی دارد، در حالی‌که در بین تولیدات داخلی،کالاهایی وجود دارند که باکیفیت‌تر از کالای خارجی است، نباید اجازه بدهیم برخی اصطلاحات و رسوبات ذهنی علیه تولید داخلی در جامعه تکرار شود.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  چند رسانه ای

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد نسخه 191

  نشریه راه رشد نسخه 191

  برای دانلود فایل PDF نشریه راه رشد بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:دریافت فایل
  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.