امروز : دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

  یکشنبه, 15 بهمن 1396

  همدان - مدیرکل زندان های همدان گفت: امر به معروف و نهی از منکر نسخه شفابخش جامعه است.

  به گزارش خبرنگار مهر، حسن محمد یاری ظهر شنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل زندان های استان همدان با تاکید بر ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی و قانونی یکایک افراد جامعه است.

  محمد یاری بابیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نسخه شفابخش جامعه است، عنوان کرد: با توجه به نقشی که امر به معروف و نهی از منکر در اصلاح جامعه و فرد دارد ضرورت توجه به این دو واجب بزرگ الهی بر کسی پوشیده نیست.

  وی در ادامه بر لزوم بکارگیری ظرفیت تمام دستگاه‌ برای ترویج آن تاکید کرد و افزود: دستور العمل های ارسالی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اداره کل و زندان های استان برحسب وظیفه به نحو احسن انجام می شود.

  فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) همدان نیز با تبیین جایگاه فریضه امر به معروف و نهی از منکر  در امنیت، توسعه و پیشرفت جامعه و کشور گفت: حفظ و پشتیبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یکی از مصادیق بارز معروف است و کسانی که در مقابل نظام می ایستند بزرگترین منکر است.

  سردار مظاهر مجیدی در ادامه با اشاره به توطئه های دشمنان و استکبار علیه کشورمان در طول ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در طول این ۴۰ سال استکبار لحظه ای ما را  رها نکرده است.

  وی در ادامه به حادثه تروریستی اخیر گروهک داعش اشاره کرد و افزود: سپاه پاسداران شجاعانه وارد عمل شد و در این حادثه شهیددلاور شهید شوهانی و دیگر رزمندگان  شجاعانه و با غیرت با مزدوران جنگیدند.

  معاون دستگاه های قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان نیز با بیان اینکه یکی از بهترین هدیه های الهی به بشریت امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: با اجرای این مهم جامعه به درستی به سرمنزل مقصود خواهد رسید.

  جعفر شهبازی با بیان اینکه سعادت بشر در گرو این ۲ اصل است به حدیثی از امیر المومنین (ع) اشاره کرد و افزود: حضرت می فرمایند تمام کارهای نیک حتی جهاد در راه خداوند در برابر امر به معروف و نهی از منکر، همانند قطره ای در دریاست.

  شهبازی با بیان اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر در بخشی دیگر از سخنان خود به حدیثی از حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: بنابر فرمایش امیرالمومنین(ع) اگر جهاد در راه خداوند ۴ اصل داشته باشد ۲ اصل آن امر به معروف و نهی از منکر است.

  وی یاد آور شد: امر به معروف و نهی از منکر در آموزه های دینی ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است و اساس نبوت پیامبران الهی، فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

  وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصل است که نظارت همگانی را برعهده داد و نسخه نجات بخش جامعه محسوب می شود.

  شهبازی در ادامه به ماده ۳ قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر صرفا در خصوص رفتارهای علنی است و تجسس درخصوص  امورات شخصی و منفی دیگران ممنوع است.

  وی یاد آور شد: این فریضه الهی دارای چهار مرحله قلبی، لسانی، نوشتاری و عملی است که مرحله عملی آن برعهده حاکمیت است و آمران به معروف در صورت مشاهده منکر باید به صورت لسانی با رعایت موازین و با خوشرویی و ادب تذکر دهند تا تاثیر گذار باشد و هیچ کس حق ندارد تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر به دیگری توهین کند.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  چند رسانه ای

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد نسخه 191

  نشریه راه رشد نسخه 191

  برای دانلود فایل PDF نشریه راه رشد بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:دریافت فایل
  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.