خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

برای امربه معروف نیاز به الگو سازی است

برای امربه معروف نیاز به الگو سازی است چهارشنبه, 22 شهریور 1396

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر سید مهدی هاشمیان در نشست امامان جماعت عضو شوراهای دستگاهی اجرایی  گفت : در دوران دفاع مقدس جوانان ما با واژه ایثار و جهاد آشنا شدند و به تبع آن بصورت فوج فوج به سمت شهادت حرکت کردند این نشانه این بود که امام خمینی (ره) با فرهنگ سازی واژه جهاد در جامعه اسلامی به سمت عملی کردن یکی از یزرگترین معروف ها در بین امت اسلامی حرکت کردند .

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه  حوزه امربه معروف و نهی از منکر باید تبدیل به یک رفتار سازمانی کنیم و اولین قدم آن فرهنگ سازی در جامعه است . ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص  امربه معروف و نهی از منکر که  بگوییم و بگذریم ، آنرا بعنوان بهترین شیوه ، تبلیغ امربه معروف و نهی از منکرنام برد   .

 معاون دولت به مردم  ستاد امربه معروف و نهی از منکر گفت : برای الگو سازی همیشه نام شهید رجایی به ذهن میرسد گفت باید این الگو سازی در نظام اداری ما به قدری گسترش یابد که مابرای مثال زدن تنها به یک گزینه اکتفا نکنیم . 

هاشمیان در ادامه به دیگر حوزه های امربه معروف ونهی از منکر اشاره کرده و از آن جمله به هنر و ادبیات و جذابیتشان برای مردم گفت و با بیان اینکه در کار فرهنگی و نباید از آموزش نیز غفلت کرد با اشاره مجدد به کتاب قانون را بعنوان یکی از منابع قدرت ستاد نام برد.

ایشان در پایان با اشاره به اینکه روحانیون باید حضورشان در شوراها پررنگ تر شود و با پیدا شدن جایگاه ونقش خود در اجرای این فریضه به طور خاص به حل مشکلات و معضلات اجتماعی نیز کمک  کنند . 

 

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم