خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

بر گزاری جشن های ویژه به مناسبت عید غدیر در شهر کردستان

بر گزاری جشن های ویژه به مناسبت عید غدیر در شهر کردستان دوشنبه, 20 شهریور 1396

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، غدیر عیدی والا در بین مردم مسلمان است و اهالی برخی مناطق استان کردستان از جمله قروه، بیجار و کامیاران با برگزاری آیین های شادی، ولایت علوی را گرامی داشتند.
تزئین خیابان ها و معابر شهر جلوه ای از شادی در این مناسبت است و دوستداران و شیفتگان خاندان امامت و ولایت از روز گذشته با ارسال پیام های شادباش به همدیگر به دنبال پیشی گرفتن در تبریک و تهنیت این روز هستند.
تعدادی از منازل سادات استان در این عید بزرگ پذیرای عاشقان خاندان عصمت و امامت(ع) است و مردم با طلوع سپیده دم به دیدن سادات رفته و تبرکی را به عنوان عیدی از آنها دریافت می کنند.
مدیحه سرایی مداحان اهل بیت (ع) و سخنرانی و ذکر فضائل مولای متقیان علی (ع) و همچنین بیان ابعاد مختلف واقعه غدیر از مهمترین محورهای مراسم ویژه عید سعید غدیر خم در شب گذشته و امروز است.
پارچه نوشته های حاوی مضامین تبریک عید خیابان های شهرها و روستاهای استان بویژه شهرستان قروه و بیجار را به گلستانی از عشق تبدیل کرده است.
مدیحه سرایی و جشن های مولودی خوانی با محوریت عید غدیر خم از جمله برنامه های برگزار شده توسط مردم و دوستداران ولایت علوی است و همچنین بسیاری از خانواده ها در این روز عزیز جشن های خانوادگی برگزار می کنند.
آغاز بکار جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان همزمان با جشن غدیر بر زیبایی و شادی مردم این استان افزوده و علاوه بر آن چندین کارناوال و جنگ شادی با حضور هنرمندان برجسته کردستانی در مناطق مختلف استان در حال برگزاری است.
کردستان به استان فرهنگی کشور مشهور است و همزمان با اعیاد و جشن های مذهبی در تکایا و خانقاهای این استان آیین های خاص دف نوازی و مولودی خوانی برگزار می شود.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم