خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

سخنرانی حجه الاسلام ایزدخواه در آستانه عید غدیر

سخنرانی حجه الاسلام ایزدخواه در آستانه عید غدیر یکشنبه, 19 شهریور 1396

حجت الاسلام ایزدخواه:
عضو نخبگان دفتر تبلیغات حوزه علمیه خراسان رضوی ضمن تشریح شاخصه های ولایتمداری، گفت: فرد ولایتمدار آمر به معروف و ناهی از منکر است.


به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از  خبرگزاری رسا ، در هفته امامت و ولایت، مراسم ازدواج دو زوج جوان هرمزگانی با عنوان ازدواج آسان با حضور حجت الاسلام ابوالحسن ایزدخواه عضو نخبگان دفتر تبلیغات حوزه علمیه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی مدیر کل اوقاف و امورخیریه هرمزگان و جمع کثیری از مردم در امامزاده سید مظفر برگزار شد.

حجت الاسلام ایزدخواه در ابتدای این مراسم که شب گذشته در صحن مبارک امامزاده سیدمظفر (ع) بندرعباس برگزار شد گفت: زندگی سه عنصر و ستون اصلی نظیر معرفت، محبت و اطاعت دارد.

وی افزود: سبک زندگی به عنوان مجموعه رفتارها و الگوهای کنش‌ هر فرد که معطوف به ابعاد هنجاری و معنایی زندکی اجتماعی وی می شود نشان‌دهنده کم و کیف نظام باورها و کنش‌های فرد است.

حجت الاسلام ایزدخواه با تاکید بر اینکه سبک زندگی دلالت بر ماهیت و محتوای خاص تعاملات و کنش‌های اشخاص در هر جامعه دارد تصریح کرد: پایه و اساس فهم شرایط فرهنگی موجود و تحولات پیش رو در این حوزه را سبک زندگی تلقی می کنند.

عضو نخبگان دفتر تبلیغات حوزه علمیه خراسان رضوی تاکید کرد: با به‌کارگیری مفهوم سبک زندگی و تعمق در آن می‌توان از هنجارهای پنهان در اذهان، باورها و رفتارهای مردم یک جامعه، سر درآورد.

 وی ادامه داد: در این صورت می توان تفسیر واقع بینانه ای از جهت‌گیری‌ها و الگوهای موجود یا در حال شکل‌گیری  ارائه داد.

حجت الاسلام ایزدخواه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آثار دنیوی و اخروی ولایتمداری، تقوایی الهی و پرهیزگاری را از ویژگی بارز ولایتمداری دانست و گفت: فرد ولایتمداری زندگی اش را فدای دنیا نمی کند بلکه دنیایش را فدای زندگی اش می کند.

عضو نخبگان دفتر تبلیغات حوزه علمیه خراسان رضوی با بیان اینکه فرد ولایت مدار تشنه کار خیر است تصریح کرد: پرهیز از گناه، مطیع خداوند بودن، شب زنده داری از دیگر ویژگی های افراد ولایتمدار است.

حجت الاسلام ایزدخواه ادامه داد: فرد ولایتمدار آمر به معروف و ناهی از منکر است، ولایتمداران همچنین کینه دنیا در دل داشته و در دنیا نیز گشاده دست هستند.

گفتنی است، در پایان این مراسم، خطبه عقد اخوت از سوی یکی از برادران قرائت شد و حاضرین نیز دست در دست یکدیگر این خطبه را زمزمه کردند.

سپس بعد از اتمام خطبه اخوت، حجت الاسلام ایزد خواه با اشاره به فلسفه آن گفت: هیچ فردی وارد بهشت نمی شود مگر آن که  بغل دستی خود را  هم شفاعت کند.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم