خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

فرهنگ امر به معروف ونهی از منکر به شکل مطلوب در ادارات باید نهادینه شود

فرهنگ امر به معروف ونهی از منکر به شکل مطلوب در ادارات باید نهادینه شود چهارشنبه, 15 شهریور 1396

     

مسعود پناهی در گفتگو با خبرنگار ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: 500 نفر در دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان شرکت کرده‌اند.این افراد اکنون برای نقش‌آفرینی در ادارات، ارگانها و دستگاههای دولتی ساماندهی شده اند.

مسعود پناهی به تشکیل شورایی با حضور کارمندان برجسته استان اشاره کرد و ادامه داد: این ستاد به منظور نهادینه‌ کردن امر به معروف و نهی از منکر مقابل تکریم ارباب رجوعان و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب ایستادگی و موارد لازم را به کارمندان گوشزد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به شیوه مطلوبی در ادارات و سازمان‌ها نهادینه نشده است، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در مذهب تشیع فرهنگ مهرورزی است اما کارمندان ادارات با این نگاه به این فریضتین دینی توجه ندارند.

مسئول بسیج کارمندان سپاه سلمان با بیان اینکه در عرصه امر به معروف و نهی از منکر نباید نسبت به ظرفیت هیأت‌های مذهبی بی‌توجه باشیم، عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های مختلف استان برای اجرای این فریضه الهی استفاده کنیم.

وی یادآور شد: کشورهای مختلف استکباری در دوران هشت سال دفاع مقدس نتوانستند مقابل ملت ایران ایستادگی کنند به همین علت تهاجم فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و اکنون برای ایستادگی مقابله این هجمه‌ها باید فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر را در عرصه‌های مختلف مورد توجه قرار دهیم.

سرهنگ پناهی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه شرعی و ملی نام برد و گفت: بدون اجرای این فریضه الهی نمی‌تواند تحقق مورد نظر اسلام را در جامعه پیاده‌سازی کنیم.

وی با اشاره به نقش اصناف در پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه اصناف رونق داده شود چرا که این قشر به صورت مستقیم با آحاد مردم در ارتباط هستند و می‌توانند در ترویج این فرهنگ تاثیرگذاری مطلوبی داشته باشند.

مسئول بسیج کارمندان سپاه استان اضافه کرد: برای اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فرهنگ همگانی در جامعه اسلامی مطرح شود باید بتوانیم از حداقل امکانات و تجهیزات موجود بیشترین استفاده را داشته باشیم.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم