خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

یادداشت دبیر ستاد امر به معروف کشور درباره انتخابات؛ بار دیگر حماسه ای ماندگار

یادداشت دبیر ستاد امر به معروف کشور درباره انتخابات؛ بار دیگر حماسه ای ماندگار چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در یادداشتی درباره انتخابات نوشت:

نظام مقدس جمهوری اسلامی که حاصل مجاهدت ملت شریف ایران تحت رهبری و زعامت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (سلام‌ا... علیه) می‌باشد بر دو اصل اساسی و محوری اسلامیت، محتوای نظام و جمهوریت قالب و شکل نظام جمهوری اسلامی استوار است.
اجرای احکام و حدود الهی و قوانین و مقررات موضوعه در ابعاد مختلف و شئون متعدد جامعه‌ی اسلامی مستلزم انتخاب مدیران و کارگزاران مؤمن، صالح و انقلابی و ولایت‌مدار است. زیرا شاکله‌ی اصلی این نظام بر محوریت ولایت و هدایت الهی طراحی شده است با این رویکرد اهمیت انتخابات و انتخاب مدیران و کارگزاران شایسته و واجد شرایط از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا سلامت جامعه و تحقق اهداف متعالی نظام در گرو سلامت مجریان قانون به عنوان امانتداران و حافظان حدود شریعت و الگوهای عملی مدیریت و هدایت جامعه است.
با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین حضرت آیت‌ا... العظمی امام خامنه‌ای در شرایط سیاسی و اقتصادی کنونی و اوضاع حساس منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی این انتخابات از اهمیت دو چندان برخوردار گردیده و مطالعه و دقت در انتخاب اصلح برای مسئولیت اجرایی کشور به مراتب مهم‌تر از ادوار گذشته خواهد بود.
تأکیدات ایشان بر اجرای دقیق انتخابات و نظارت دقیق بر اجرای مراحل آن توسط دستگاه‌های نظارتی و امانت‌داری و صیانت از آرای مردم و عنایت ویژه به شاخص‌های مطرح شده در فرمایشات معظم له و انتخاب اصلح نیز بیانگر اهمیت ویژه‌ی این دوره از انتخابات است.
انتخاب فردی لایق، خوش سابقه، ولایی، قانون‌مدار، مؤمن، ساده‌زیست و حامی حقوق افراد جامعه، به ویژه طبقات محروم و حامیان اصلی این نظام می‌تواند نقشی موثر در تحقق عدالت اجتماعی، رشد و توسعه جامعه و بالندگی استعدادهای بالقوه در جهت اعتلای کشور، افزایش رضایت‌مندی و مشارکت همه جانبه مردم در امور کشور و پشتیبانی از دولت و مجریان امور باشد.
امید است همه‌ی دلسوزان و خادمان نظام در جهت برگزاری هر چه با شکوه‌تر انتخابات و جلب حداکثری مشارکت مردم، بار دیگر حماسه و حرکتی به یاد ماندنی خلق نمایند تا همچون گذشته دوستان انقلاب را دلگرم و دشمنان نظام اسلامی را مأیوس نمایند.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم