خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

مهندس وفادار: حفاظت از محیط زیست، مصداق بارز امر به معروف است

مهندس وفادار: حفاظت از محیط زیست، مصداق بارز امر به معروف است سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396

مهندس مجید وفادار، مدیر کل سازمان محیط زیست هرمزگان در گفت و گو با روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در خصوص حفاظت از محیط زیست گفت: باید با یک عزم ملی و حرکت مردمی پیشگیرانه برای حفظ محیط زیست عمل کنیم تا با تحقق سیاست های دولت و انجام واجب امر به معروف و نهی از منکر بتوانیم طبیعت هرمزگان را با یک توسعه پایدار حفظ کنیم.
مهندس وفادار، امر کردن به حفظ محیط زیست و نهی از تخریب محیط زیست را مصداقی از امر به معروف دانست و گفت: پویش های فراوانی  در عرصه های گوناگون محیط زیست وجود دارد که برخی از آنها به دست مردم و برخی دیگر از جانب سازمان محیط زیست راه اندازی شده اندکه این پویش ها هدفی جز امر به معروف و نهی از منکر ندارند و مردم را برای حفاظت از محیط زیست دعوت می کنند.
وی گفت: محیط زیست هرمزگان تلاش نموده است از طریق آموزش و اطلاع رسانی در تماهی مقاطع سنی و تحصیلی ، ارتقاء سطح آگاهی ها،نظارت بر واحدهای صنعتی جهت رعایت قوانین زیست محیطی در اجرای پروژه ها،تذکر بابت وقوع رفتارهای مخرب همانند آلوده کردن ساحل ، رها سازی زباله، قطع درختان، شکار حیوانات در مناصق حفاظت شده  و ... در گسترش خوبی ها و نهی از بدی ها  در حوزه پژوهشی و عملیاتی گام بردارد.
مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست ابراز امیدواری کرد ستاد امر به معروف و سازمان محیط زیست هرمزگان با استفاده از آموزه‌های دینی و اخلاقی با تاکید بر اهمیت حفظ منابع طبیعی، بیش از بیش در حفظ محیط زیست موفق باشند.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم