خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

جمیری: طرح‌های ترویج فرهنگ امر به معروف در استان بوشهر تدوین شد

جمیری: طرح‌های ترویج فرهنگ امر به معروف در استان بوشهر تدوین شد دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: در راستای ترویج فرهنگ فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، طرح‌های مهمی در حوزه‌های اجتماعی، اداری، فرهنگی، آموزشی و تبلیغاتی استان بوشهر تدوین شد.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سردار فتح‌الله جمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مبارزه با منکرها و ترویج معروف‌ها رسالت همگانی است اظهار داشت: مبارزه با منکرات و ترویج معروف‌ها از وظایف همه آحاد مردم و مسئولان است به‌گونه‌ای که بر هر مسلمانی واجب است که در این راه به تکالیف خود عمل کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تاکید بر شناسایی منکرها در جامعه در همه عرصه‌ها خاطر نشان کرد: این ستاد در خصوص شناسایی منکرهای بزرگ در جامعه و مصادیق آنها اقدامات خوبی انجام داده چرا که بر این باور است برای مبارزه جدی با منکرات باید نسبت به شناسایی آنها اقدام کرد.

وی با تاکید بر معرفی، منکرهای شناسایی شده به دستگاههای اجرایی مربوطه و آحاد مردم افزود: تبعیض، بی‌عدالتی، گران‌فروشی، ثروت اندوزی، تجمل‌گرایی، دروغ، غیبت، بردن آبرو دیگران، تنبلی، عدم تکریم ارباب رجوع، عدم انضباط اجتماعی و اقتصادی، اسراف، سوء استفاده از بیت المال، پارتی بازی از جمله منکرهای شناسایی شده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه اصلاح رفتار جامعه رابطه مستقیم با اصلاح و فساد علماء و کارگزاران دارد تاکید کرد: این روایت که ائمه معصومین بدست ما رسیده اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر از ناحیه مردم و مسئولان در جامعه اسلامی را به خوبی ترسیم می‌کند.

سردار جمیری با تاکید بر توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر و رسالت مسئولان خاطر نشان کرد: رهبرمعظم انقلاب اسلامی در این زمینه می‌فرمایند «البته امر به معروف و نهی از منکر حوزه‌های گوناگونی دارد که باز مهمترین آن حوزه مسئولان است یعنی شما باید ما را به امر به معروف و نهی از منکر وادار کنید، مردم باید از مسئولان کار بخواهند این مهمترین حوزه است»،گفت: قطعا این فرمایش برگرفته از احادیث و سیره معصومین علیهم السلام است و برماست که برای اجرایی کردن این فریضه از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

وی، برگزاری کارگاه آموزش طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر را از جمله اقدامات این ستاد دانست و افزود: تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و اصناف و دیگر عرصه‌ها اجرای نمایش میراث روح الله با رویکرد امر به معروف و نهی از منکر بخشی از اقداماتی است که تاکنون برای فرهنگ سازی برای اجرای این واجب فراموش شده صورت پذیرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با اشاره به تدوین طرح‌های ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در استان بوشهر گفت:در راستای ترویج فرهنگ فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، طرح‌های مهمی در حوزه‌های اجتماعی، اداری، فرهنگی، آموزشی و تبلیغاتی استان بوشهر تدوین شد.

جمیری، ایجاد پویش‌های سلامت اداری در فضای مجازی، اجرای طرح تذکر نوشتاری، تولید محتوا و ایجاد فضاهای تبلیغاتی برای گسترش امر به معروف و نهی از منکر را از جمله برنامه‌های تدوین شده برای فرهنگ سازی این فریضه الهی دانست.

وی، تاکید کرد: در این راستا نشست‌های علمی با فرهیختگان، نمایشگاه‌های فرهنگی برگزار و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی معروف، دوره‌های آموزش تربیت مربی راه‌اندازی شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با بیان اینکه این طرح‌ها در راستای فرهنگ سازی این فریضه الهی بیش از پیش انجام می‌شود افزود: در کنار کارهای فرهنگی، اقدامات بازدارنده و برخوردهای قضایی هم از طریق مراجع ذی صلاح در حال انجام است.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم