خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

مولوی سلامی: امربه معروف ونهی از منکر ارزش وحدت در دین خدا را ارتقا می‌دهد

مولوی سلامی: امربه معروف ونهی از منکر ارزش وحدت در دین خدا را ارتقا می‌دهد سه شنبه, 19 ارديبهشت 1396

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اسلام در دل مسلمانان حب را ثابت کرده و وحدت به عنوان یگانه سلاح قیام این امت است

مولوی سلامی افزود:اسلام وحدت را مظهر عملی قرار داد و میراث را بر اساس اخوت بنا نهاده و روحیه برادری در جان اهل ایمان پایدار است.


عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بیان کرد:دین اسلام اخوت را در وحدت قرار داده و نهضت مبنی بر وحدت نمی تواند بر تفرقه افکنی و جدایی استوار باشد.


سلامی با اشاره به این مطلب که رکن اصلی و اولیه نهضت مسلمانان اخوت و امر به معروف و نهی از منکر بوده است تاکید کرد:جنبه تئوری و عملی مفاهیم کتاب خدا از بهترین جنبه هاست ،و این جنبه از ستون هایی است که دعوت اسلامی بر آن استوار شده است.


وی اظهار داشت:امر به معروف و نهی از منکر دو چیز است که ایمان تمام نمی شود مگر به وسیله آن دو که خوبی را امر می کند که مردم آن را انجام دهند و بدی و زشتی که مردم را از انجام آن منع می کنید
این مسئول تصریح کرد:امر به معروف و نهی از منکر به معنای واداشتن افراد به کارهای خوب و شایسته و فاصله گرفتن از بدی ها می باشد


وی با اشاره به این مطلب که اسلام دین فردی و اجتماعی است که بر مسلمانان فرض شده که خود را اصلاح کنند و دیگران را به اصلاح فرا بخوانند اذعان داشت:جامعه همانند ساختمانی است که اگر قسمتی از آن خراب شود بر تمام قسمتهای ساختمان تاثیر می گذارد و چون افراد از اعمال بد دیگران ضرر می بینند  حق دارند که جهت منع او از بدی اقدام کنند.


 نظیر احمد سلامی افزود: اگر فساد در جامعه ظاهر شود به همه جا سرایت خواهد کرد.


وی در پایان یادآور شد: بر هر فرد مسلمانی که احکام دین را میداند واجب است احکام دین را رواج دهد و در راه توسعه و نشر آن تلاش کند و اگر خیر باشد به واسطه امر به معروف این را انجام دهد و اگر شر باشد به واسطه نهی از منکر مانع شود.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم