خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

حجت الاسلام صادقی: اصل هشتم قانون اساسی باید در سطح مدیریت کلان پیگیری شود

حجت الاسلام صادقی: اصل هشتم قانون اساسی باید در سطح مدیریت کلان پیگیری شود دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر بانک شهر گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در سطوح عالی و کلان مدیریتی دستگاه ها پیگیری شود قطعا نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام صادقی دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر بانک شهر گفت: یکی از مهمترین راهکارهای تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری کشور و تبدیل شدن آن به رویه مهم و تخطی ناپذیر دستگاه ها، گره زدن این اصل قانون اساسی با مدیریت های کلان و سطوح عالی مجموعه ها و دستگاه ها است. اگر متولی قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر همانطور که خود قانون تصریح می کند، بالاترین مقام هر دستگاه باشد و در عمل نیز شاهد چنین اتفاقی باشیم، می توان ادعا کرد که جایگاه فریضتین در نظام اداری کشور حاصل خواهد شد.


صادقی ضمن تاکید بر لزوم رعایت سلسله مراتب در پیگیری این فریضه گفت: به عنوان مثال اگر در بانک ها و بیمه ها شاهد این باشیم که متولی و مقام مسئول این فریضتین، مدیران کلان بانک مرکزی باشند و خود آنها از همه بانک ها این امر را مطالبه کنند قطعا رویه فعلی با سرعت و همت مضاعفی حرکت خواهد کرد. اما مادامی که پیگیری این اصل قانون اساسی صرفا توسط خود شورای بانک ها و بیمه ها و صرفا توسط دبیر صورت گیرد با بازدهی کمتری مواجه خواهیم شد. لذا ستاد امر به معروف و نهی از منکر می بایست فکری برای پیوند این قانون با سطوح عالی و مدیریت کلان مجموعه ها بکند.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم