خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

کارت طلایه داران امر به معروف در استان سیستان وبلوچستان صادر و توزیع شد

کارت طلایه داران امر به معروف در استان سیستان وبلوچستان صادر و توزیع شد سه شنبه, 26 بهمن 1395

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف ونهی از منکر، دبیرستاد امر به معروف ونهی از منکر استان سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان در زاهدان برگزارشد، سرهنگ پاسدار محسن اکبری با اشاره به این مطلب که در بخش آموزش لازم است که آمران به معروف وناهیان از منکراین مهم را خوب بشناسند وجاهایی که می خواهد اقدام کند به درستی تشخیص دهند گفت: نوع رفتار فردی آمران به معروف وناهیان از منکر در گسترش معروفات وبرخورد با منکرات خیلی مهم است

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر سیستان وبلوچستان افزود:آموزش هایی را که این افراد می گذرانند آموزشهای اعتقادی،احکام ضروری این فریضتین ،مباحث اخلاق اسلامی وآشنایی با شیوه های اجرای این دو مهم ،وکاربردهای آن در هر منطقه وجایگاهی که هست بوده که این آموزشها بر گرفته از آیات قرآن سیره اهل بیت (ع) وسخنان امام خمینی(ره) وخواسته های مقام معظم رهبری است.
اکبری تصریح کرد: آشنایی با ساختار وسازمان گروه ،ناحیه، منطقه آمران و ناهیان از منکر است، افرادی که در آزمون قبول می شوند با نظارت مستقیم در منطقه ناحیه ویا گروه افراد سازماندهی وکار خود را آغاز می کنند.
وی بیان کرد: امر به معروف ونهی از منکر با حضور طلایه داران وارد مراحل اجرایی خود شده است، وبرای اینکه این سیکل کامل را انجام دهیم اولین کاری که انجام شده طلایه دارانی که درستاد سازماندهی شده اند برای آنها کارت صادر شده است.
اکبری با اشاره به این مطلب که در ستاد استانی  سه نوع سازماندهی آمران به معروف وناهیان از منکر وجود دارد بیان کرد: طلایه داران که شامل نیروهای مردمی ونیروهای مسلح،قضات ومدیران وکارکنان قوه قضایی می شوند گروه دوم یاوران معروف که شامل تمام نیروهای دولتی می باشند،گروه  سوم یاد آوران امر به معروف که شامل دانش آموزان در سطوح مختلف تحصیلی و تشکلهای دانش آموزی اند هستند.
وی اظهار داشت: آمران به معروف وناهیان از منکر به صورت داوطلبانه فرم ها را پرکرده وپس از ثبت نام به تفکیک به گروههای ده نفره تقسیم می شوند.
اکبری اذعان کرد:درمرحله  آموزش ، آموزشهای عمومی، تکمیلی وتخصصی به افراد داده می شود وافرادی که این سیر مراحل آموزش را طی می کنند ونمره لازم راکسب کنند ودر تحقیقات وارزیابی موفق شوند در قالب گروههای یاد شده  به کار گیری خواهند شد.
این مسئول تاکید کرد: آمران وناهیان پس از موفقیت در آزمون در منطقه ماموریتی خود عمل خواهند کرد ودر قالب گروههای 10نفر  سازماندهی می شوند.
وی گفت : هر پنج گروه یک ناحیه را تشکیل می دهد وارتباطات ونوع برنامه که در قبال امر به معروف ونهی از منکر انجام می دهند را ترسیم وهر هفت ناحیه شامل یک منطقه سازماندهی خواهند شد .
اکبری با اشاره به این مطلب که به لطف خدا این سیکل در استان انجام شده وبا اولین صدور کارت شناسایی به مرحله اجرایی امر به معروف را در سطح استان آغاز خواهیم کرد که در مرحله اول بیش از 200 کارت شناسایی طلایه داران امر به معروف ونهی از منکر در استان صادر و به طلایه داران اهدا شد.
وی در پایان یاد آور شد: مرحله دوم به  تعداد هر پرونده که تشکیل شود کارت هم صادر خواهد شد وجامعه هدف ما در بخشهای مختلف مردمی،سازمان های مردم نهاد، ادارات، اماکن مذهبی ومساجد پرونده تشکیل وکارتها صادر می شد.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم