خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

جانشین معاونت اجتماعی ناجا: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به فرهنگ سازی، تبلیغ و حمایت قانونی دارد

جانشین معاونت اجتماعی ناجا: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به فرهنگ سازی، تبلیغ و حمایت قانونی دارد سه شنبه, 26 بهمن 1395

حجت الاسلام والمسلمین نجفی جانشین معاونت اجتماعی ناجا در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: تمام موعظه ها و سخنرانی های حضرت امام خمینی خطاب به رژیم طاغوت در دوران انقلاب امر به معروف و نهی از منکر بود که در نهایت موجب سرنگونی رژیم پلید طاغوت شد.

وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر مادر انقلاب است، گفت: در بیش از 32 مرحله آیات قرآن به صورت استعاره یا مستقیم به موضوع امر به معروف و نهی از منکر پرداخته اند که نشان می دهد که این دو فریضه بسیار مهم است و حتی فراتر از نماز و سایر عبادات است و در آثار روایی هم داریم که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تعطیل شود، سایر رفتارهای عبادی هم رنگ می بازد و اشرار و ظلمه در جامعه حاکم می شوند.

جانشین معاونت اجتماعی ناجا ادامه داد: یکی از عقب افتادگی های 4 دهه انقلاب اسلامی امر به معروف و نهی از منکر که متاسفانه در جامعه ترویج و فرهنگ سازی نشده است که همه ما مسئول و مقصر هستیم که با یک صلابت عمل به میدان نیامده ایم.

حجت الاسلام نجفی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در یک یا دو مفهوم و مصداق خلاصه نمی شود بلکه مصادیق زیادی داریم و باید باور کنیم که اگر با فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر شئون جامعه را پیش ببریم قطعا به مدینه فاضله نزدیک می شویم.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر نیاز به ترویج، فرهنگ سازی، تبلیغ و حمایت قانونی دارد که در سالهای اخیر اقداماتی شده است اما نیاز به یک انقلاب فرهنگی دارد تا به عنوان یک نظارت مترقی اجتماعی در جامعه ترویج پیدا کند تا خوبی ها در جامعه حاکم شود.

 

 

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم