خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

حجت الاسلام والمسلمین خطیب: باید فرهنگ به من چه و به تو چه گفتن از بین برود

حجت الاسلام والمسلمین خطیب: باید فرهنگ به من چه و به تو چه گفتن از بین برود دوشنبه, 25 بهمن 1395

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلسه هماهنگی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر قوه قضاییه با دبیر ستاد امر به معروف با حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه ، رییس سازمان حفاظت قوه قضاییه ، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح  و اعضا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر زیرمجموعه قوه قضاییه روز گذشته در محل ساختمان قوه قضاییه برگزار شد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین خطیب رییس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضاییه گفت: درباره امر به معروف و نهی از منکر باید از حرف به سمت عمل برویم وکاری کنیم که اجرای این قانون هم مانند تصویب آن طول نکشد. باید وقت گذاشت و جدیت کنیم تا این قانون عملی شود. چون خود ما بعضا انگیزه این کار را نداریم و خیلی چیز ها برایمان عادی شده اما در مقتضیات کار و جزئیات آن مشکلاتی داریم که شاید در ظاهر به چشم نیاید اما بسیار مهم است. باید آن ها را بیابیم و توجه کنیم.

وی با اشاره به آمار پرونده های قضایی در سال 94 گفت: اکثر موضوعات پرونده های انتظامی بدرفتاری و بداخلاقی بوده است و نشان می دهد جای امر به معروف و نهی از منکر بسیار خالی است.

وی ادامه داد: برای این موضوع مهم باید برنامه ریزی کرد و وارد مصادیق و جزئیات و موانع شد. مثلا اختلاط زن و مرد در ادارات مسئله ای ست که وجود دارد و عادی شده یا اینکه به دلیل کمبود بودجه و امکانات گاهی بند نسوان را به یک سرباز می سپاریم. باید فرهنگ به من چه و به تو چه گفتن از بین برود و بتوانیم برخی فرهنگ های غلط را تغییر دهیم تا واقعا بتوانیم به نتیجه برسیم.

در ادامه جلسه جانشین معاونت قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به بیان بند های قانونی وظایف شوراهای امر به معروف پرداخت و سپس اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

در پایان این جلسه احکام شوراهای امر به معروف و نهی از منکر قوه قضاییه به مسئولین شوراها اهدا شد.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم