امروز : چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

  دوشنبه, 25 بهمن 1395

  حجت الاسلام والمسلمین بهرامی: در خانواده و جامعه آموزش صحیح درباره امر به معروف و نهی از منکر داده نشده است

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلسه هماهنگی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر قوه قضاییه با دبیر ستاد امر به معروف با حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه ، رییس سازمان حفاظت قوه قضاییه ، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح  و اعضا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر زیرمجموعه قوه قضاییه روز گذشته در محل ساختمان قوه قضاییه برگزار شد.

  در این نشست حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح و معاون قضایی و نظامی ستاد ضمن تسلیت ایام شهادت بی بی دوعالم حضرت زهرا (س) گفت: اهل بیت پیامبر (ص) خود را وقف دین کردند و هرجا اصل دین درخط بود بی مهابا به میدان آمدند و شما می بینید که حضرت زهرا (س) که خود را از مرد نابینا هم مخفی می کردند وقتی بحث اسلام پیش می آید به میدان می آیند و خودشان را فدای دین و ولایت کردند. ما باید زندگی ایشان را مرور کنیم و نحوه عملکرد ایشان را ببینیم . امروز ما با اصل امر به معروفی روبرو هستیم که دستور قرآن است.

  وی افزود: حضرت امام (ره) معتقد بود که باید امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه داشته باشد ولی متاسفانه از درون نظام مخالفت زیادی با تصویب این قانون شد. شاید کسی با شیوه اجرای این قانون مخالف باشد اما نباید با اصل آن مخالفت کرد.

  وی ادامه داد: متاسفانه همه ما مقصریم چون در هیچ نهادی مثل خانواده و جامعه آموزش صحیح درباره امر به معروف و نهی از منکر داده نشده است و ترسی از این مقوله بوجود آمده که باید از بین برود.

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: باید در این مورد یک وحدت رویه در کشور بوجود بیاید و هرسال برنامه ریزی شود برای همان سال تا میزانم پیشرفت را بتوان مشخص کرد.باید وظایف هر ارگان مشخص شود و این وحدت رویه بوجود بیاید. در این مسیر باید از سوی ستاد تزریق فکری صورت گیرد و در شوراها به اجرا برسد. خوشبختانه آن ترسی که گفته شد در قوه قضاییه کمتر است و باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید کم کم و قدم به قدم جلورفت تا کارها انجام شود.

  معاون قضایی و نظامی ستاد امر به معروف کشور افزود: باید نحوه تحقیقات در این خصوص و چگونگی برخورد با مردم مشخص شود و درنهایت خروجی قوه قضاییه باید عدالت باشد. لذا ما باید مباحث امر به معروف را مطالعه کنیم تا خروجی ها مثبت باشد و حالا که این حرکت شروع شده اگر با قدرت و جدیت انجام نشود در غیر این صورت موفق نمی شویم.

  وی در پایان گفت: باید از سوی ستاد تدبیر صورت گیرد تا اجرای این قانون با قدرت و جدیت باشد و آمران و ناهیان بدانند که پشتیبانی می شوند و در عمل هم همین باشد در غیر این صورت کار کم کم سست می شود و این همان خواسته دشمنان امر به معروف و دشمنان کشور است.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.