امروز : چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

  دوشنبه, 25 بهمن 1395

  حجت الاسلام والمسلمین زرگر: برای امر به معروف نظارت همگانی و مردمی مطرح است

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلسه هماهنگی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر قوه قضاییه با دبیر ستاد امر به معروف با حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه ، رییس سازمان حفاظت قوه قضاییه ، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح  و اعضا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر زیرمجموعه قوه قضاییه روز گذشته در محل ساختمان قوه قضاییه برگزار شد.

  در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تشکر از همکاری قوه قضاییه و حجت الاسلام صادقی برای هماهنگی نشست، به خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: حضرت در بخش زیادی از این خطبه به اهمیت احکام الهی می پردازد و چون ظلمی بر اهل بیت پیامبر (ص) رفته بود و ایشان آمدند تا حقشان را بگیرند و در این راه به احکام اشاره می کنند. چرا؟ چون مطرح کردن این مسئله یک توبیخ برای حاضران جلسه بود. در حقیقت ایشان می خواد بگوید اگر احکام اسلام انسان را از شرک دور می کند، از ظلم دور می کند پس چرا چنین شده؟ پس حتما نماز شما نماز نبوده و امر به معروف و نهی از منکر فراموش شده.. در واقع ایشان می خواهد آنان را از خوابی که در آن بودند بیدار کند. ایشان اشاره دارد که اگر می خواهید در مسیر اسلام باشید باید احکام را رعایت کنید.

  پس ما هم اگر می خواهیم نظام جمهوری اسلامی باشد باید از اهل بیت و ولی فقیه اطاعت کنیم. معصوم می فرماید امامت ما از تفرقه جلوگیری می کند و ولایت فقیه ادامه امامت معصومین است.

  زرگر ادامه داد: دیدید که در یک مقطع زمانی کسانی بودند که نخواستند از ولی فقیه اطاعت کنند و تفرقه ای به وجود آمد که هنوز هم ادامه دارد. پس این تذکری است از زهرای اطهر (س) به ما که در نظام اسلامی تبعیت از ولی اساس کار است.

  در احادیث هم داریم که امر به معروف و نهی از منکر برای مصلحت و منافع همگانی است و آنچه در نظام اسلامی هم برای امر به معروف مطرح است نظارت همگانی و مردمی است. اساس کار بودن مردم است و هرزمان ما مردم را داشتیم موفق بوده ایم.

  زرگر در ادامه با اشاره به تلاش های مستمر و 22 ساله ستاد برای تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر گفت: سالها خون دل خورده شد و در دولت های مختلف این تلاش انجام شد اما هر بار رییس دولت به بهانه ای این قانون را امضا نمی کرد تا اینکه بالاخره این قانون به مجلس رفت و تصویب شد و توسط رییس مجلس به دستگاه ها ابلاغ شد، الان حتی کسانی که در مجلس مخالف این قانون بودند اذعان می کنند که بهترین قانون برای امر به معروف همین است.

  دبیر ستاد امر به معروف کشور افزود: ما قبل از این برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مشکلات زیادی داشتیم اما اکنون ظرفیت های خوبی ایجاد شده و وظایف همه دستگاه ها و نهادها و وزارتخانه ها مشخص است. ده بند درخصوص قوه قضاییه در این قانون پیش بینی شده و خداراشکر که نخستین بند آن که حضور نماینده رییس قوه در شورای امر به معروف است اتفاق افتاده است.

  وی با اشاره به حضور شش وزیر در شورای مرکزی امر به معروف گفت: شعبات استانی تشکیل شده و امیدواریم با حضور طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر و با تدبیر معاونت محترم فرهنگی ملزومات این حرکت مهم با توجه به مقتضیات قوه قضاییه صورت گیرد.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.