امروز : دوشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۶

  دوشنبه, 25 بهمن 1395

  آیت الله صدیقی: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید دلسوزانه، پدرانه و دوستانه اقدام کرد

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر آیت الله کاظم صدیقی در مراسم گشایش دوره آموزشی مقدماتی امر به معروف و نهی از منکر در مشهد افزود:امر به معروف به مفهوم سامان دادن جامعه در مسیر رهایی از انحرافات و زشتی هاست که این خود نیازمند تشخیص درست درمان و اقدام مناسب و موثر است از این رو در انجام این واجب شرعی اگر لحن آمرانه و خودخواهانه نباشد اثر می کند.

  امام جمعه موقت تهران افزود: قرار نیست با امر به معروف و نهی از منکر منجر به طرد حداکثری افراد شویم بلکه هدف جذب حداکثری است و در این زمینه باید دلسوزانه، پدرانه و دوستانه اقدام کنیم البته در برخی موارد نیز رفتار قاطعانه باید اعمال شود اما در مجموع نیازمند اعتدال در عمل هستیم.

  صدیقی افزود: نظام اسلامی، دولت و حکومتی است که بی بندوباری، بی اخلاقی، انحراف عقیدتی و نشر مفاسد اخلاقی، بی عدالتی، بی انصافی، بی غیرتی و بی عفتی را بر نمی تابد.

  او گفت: محرومیت زدایی، فقرزدایی، ایجاد مسکن و بیکاری زدایی از جامعه از وظایف و شاخصه های اصلی نظام اسلامی است.

  امام جمعه موقت تهران همچنین امر به معروف را نوعی حفاظت از ارتباطات جمعی و مصلحت عمومی دانست که در این زمینه باید آفات و انحرافات به صورت دسته جمعی و با مشارکت همه برطرف شود .

   صدیقی در باره کرسی های آزاداندیشی هم گفت: در این زمینه باید برخوردها و رفتارها به گونه ای باشد که دل ها نرم شود .

  دوره آموزشی مقدماتی امر به معروف و نهی از منکر ویژه طرح "تذکر لسانی در اطراف حرم مطهر رضوی از دیروز آغاز شده است و تا 15 اسفند ادامه دارد.

  تامین نیروی انسانی این طرح با بسیج و تشکل های مردمی و آموزش آنها نیز توسط آستان قدس رضوی انجام می شود و پشتیبانی و حمایت آنها هم با محوریت نیروی انتظامی و دادگستری و ارزیابی طرح هم به همت استانداری خراسان رضوی انجام می شود و در مرحله نخست طرح تذکر لسانی از 20اسفند آغاز می شود و تا 15فرودین سال آینده ادامه دارد.

  منبع: خبرگزاری صدا و سیما

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  نشریه شماره 185 ویژه انتخابات

  نشریه شماره 185 ویژه انتخابات

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکرمدیر مسئول: سید احمد زرگرسردبیر:محمد تهرانی مقدم اجرایی: دبیر اجرایی: حسین سیف امیر حسینی
  نشریه شماره 184

  نشریه شماره 184

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید. صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکرمدیر مسئول: سید احمد زرگرسردبیر: محمد صنایع دبیر اجرایی: حامد موحدنسبهیأت تحریریه:محمد قاسم حلاجیان، حامد…

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.