خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

آیت الله صدیقی: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید دلسوزانه، پدرانه و دوستانه اقدام کرد

آیت الله صدیقی: در اجرای امر به معروف و نهی از منکر باید دلسوزانه، پدرانه و دوستانه اقدام کرد دوشنبه, 25 بهمن 1395

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر آیت الله کاظم صدیقی در مراسم گشایش دوره آموزشی مقدماتی امر به معروف و نهی از منکر در مشهد افزود:امر به معروف به مفهوم سامان دادن جامعه در مسیر رهایی از انحرافات و زشتی هاست که این خود نیازمند تشخیص درست درمان و اقدام مناسب و موثر است از این رو در انجام این واجب شرعی اگر لحن آمرانه و خودخواهانه نباشد اثر می کند.

امام جمعه موقت تهران افزود: قرار نیست با امر به معروف و نهی از منکر منجر به طرد حداکثری افراد شویم بلکه هدف جذب حداکثری است و در این زمینه باید دلسوزانه، پدرانه و دوستانه اقدام کنیم البته در برخی موارد نیز رفتار قاطعانه باید اعمال شود اما در مجموع نیازمند اعتدال در عمل هستیم.

صدیقی افزود: نظام اسلامی، دولت و حکومتی است که بی بندوباری، بی اخلاقی، انحراف عقیدتی و نشر مفاسد اخلاقی، بی عدالتی، بی انصافی، بی غیرتی و بی عفتی را بر نمی تابد.

او گفت: محرومیت زدایی، فقرزدایی، ایجاد مسکن و بیکاری زدایی از جامعه از وظایف و شاخصه های اصلی نظام اسلامی است.

امام جمعه موقت تهران همچنین امر به معروف را نوعی حفاظت از ارتباطات جمعی و مصلحت عمومی دانست که در این زمینه باید آفات و انحرافات به صورت دسته جمعی و با مشارکت همه برطرف شود .

 صدیقی در باره کرسی های آزاداندیشی هم گفت: در این زمینه باید برخوردها و رفتارها به گونه ای باشد که دل ها نرم شود .

دوره آموزشی مقدماتی امر به معروف و نهی از منکر ویژه طرح "تذکر لسانی در اطراف حرم مطهر رضوی از دیروز آغاز شده است و تا 15 اسفند ادامه دارد.

تامین نیروی انسانی این طرح با بسیج و تشکل های مردمی و آموزش آنها نیز توسط آستان قدس رضوی انجام می شود و پشتیبانی و حمایت آنها هم با محوریت نیروی انتظامی و دادگستری و ارزیابی طرح هم به همت استانداری خراسان رضوی انجام می شود و در مرحله نخست طرح تذکر لسانی از 20اسفند آغاز می شود و تا 15فرودین سال آینده ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم