خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

امر به معروف موجب تسویه معنوی جامعه است

امر به معروف موجب تسویه معنوی جامعه است یکشنبه, 07 شهریور 1395

معاون پرورشی وزارت آموزش پرورش با بیان اینکه امر به معروف موجب تسویه معنوی جامعه و هشدارهای لازم به مسئولان است  و نظارت همگانی باید احیا شود. تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز در اجرای این مسئولیت اجتماعی و احیای این فرهنگ در بین فرهنگیان اقداماتی انجام داده است.

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حمید رضا کفاش معاون پرورشی وزارت آموزش پرورش درحاشیه اولین گردهمایی روسای شوراهای امر به معرف و نهی از منکر در وزارت کشور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: امر به معروف و نهی از منکر نظارت همگانی بر عملکرد مسئولان است که این نظارت موجب دقت در انجام کارها از سوی مسئولان می شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر رابطه مسئولیت پذیری و امر به معروف و نهی از منکر افزود: مسئولیت پذیری تاثیر بسزایی در روند رشد جامعه دارد ونظارت بر مدیران، آنها را در انجام وظایف موفق تر می کند و رعایت خط قرمزها و اصلاح عملکرد با توصیه و تذکر لسانی امکان پذیر می شود.

کفاش با بیان اینکه امر به معروف موجب تسویه معنوی جامعه و هشدارهای لازم به مسئولان است  و نظارت همگانی باید احیا شود. تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز در اجرای این مسئولیت اجتماعی و احیای این فرهنگ در بین فرهنگیان اقداماتی انجام داده است.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش در تشریح این اقدامات اظهار داشت: نهادینه سازی فریضتین در منابع درسی 13 میلیون دانش آموز که با این آموزه دینی آشنا شوند و همچنین بستر سازی، آموزش، سازماندهی گسترده و وسیع در بین دانش آموزان بسیحی از جمله این اقدامات است.

وی ابراز امیدواری کرد، فرهنگسازی امر به معروف و نهی از منکر از مهد کودکها آغاز تا مقاطع بالای تحصیلی ادامه یابد و روزی برسد که همگان این نظارت اجتماعی را به نحو احسن به انجام رسانند.

نظر دادن

چندرسانه ای

"ضد خش" به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

از نگاه علم

«نای سوخته» «نای سوخته» انتشارات تقدیر، کتاب «نای س...

آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) چکیده: «امر به معروف» و «نهی...

چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر قرآن كريم به كرّات به اهميت اين...