امروز : شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

  چهارشنبه, 03 شهریور 1395

  فریضتین در مجموعه های صدا سیما، متولی و شعبه خاص پیدا کرده است

  رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان صدا و سیما با بیان اینکه فریضتین در مجموعه های سازمان صدا سیما، متولی و شعبه خاص پیدا کرده و ماموریتهایی برای آن تعریف شده است گفت: در فعالیتهای جاری هر شبکه، این ماموریت، تعریف و ارزیابی می شود. بنا براین نظام مشخص و معینی پیدا کرده و روند رو به رشدی را احساس می کنیم. 

   به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، جعفری رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان صدا و سیما در گفتگو با خبرنگار ما در مورد نقش مسئولیت پذیری و رابطه اش با رسانه ملی گفت: رسانه ملی وظیفه چند بعدی دارد که یکی از آنها نهادینه شدن وظایف انجمن های اجتماعی و تکالیف فردی و اجتماعی است . یکی از این تکالیف که معمولا جزو وظایف ذاتی رسانه و در شکل گیری هنجارهای اجتماعی موثر است مسئولیت اجتماعی و مسئولیت پذیری است.

  وی در ادامه افزود: تا وقتی که مسئولیت پذیری به عنوان بخش اجتماعی پذیرفته نشود مسئولیت پذیری کم است و رسانه وظیفه دارد این هنجارها را نهادینه کند و تعمیق بخشد و در سطح جامعه مستقر کرده و این تغییرات را نهادینه کند اگر می خواهیم مجموعه موثری داشته باشیم این تعهد سکوی پرتاب کشور برای توفیق و بدست آوردن ظرفیتهای بالا است.

  جعفری با بیان اینکه رسانه نقش بی بدیلی دارد اظهار داشت:آموزش پرورش، دستگاههای آموزشی و مجموعه های فرهنگی همه نقش موثری دارند اما رسانه به دلیل تاثیر گذاری بالا و اعتماد عمومی مخاطب نقش ویژه و ممتاز دارد و البته گامهایی برداشته است اما بنظر می رسد تلاش ویژه مضاعف و همگرایی با سایر دستگاههای فرهنگی داشته باشد.

  رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر صدا و سیما در پاسخ به این سوال که فعالیتهای صدا سیما بعد از تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر چگونه بوده است خاطر نشان کرد: رسانه ملی در دو بخش از گذشته تا حال، فعال بوده است که پس از تصویب قانون و پیدا کردن جایگاه رسمی آن، این فعالیتها گسترش یافته است. یک بخش از این فعالیتها مربوط به کارکنان صدا و سیما است که خوشبختانه این مجموعه ، مجموعه معتقدی است و از گذشته فعالیت داشته و اکنون گسترش یافته است و بخش دیگر مربوط به فعالیتهایی است که متناسب با ضرورت و فعالیتهای سازمان صدا و سیما شکل می گیردکه این بخش مربوط به حوزه اجتماعی است.

  وی در تشریح بخش دوم فعالیتهای صدا و سیما در مورد فرهنگسازی امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد : برنامه سازی در شبکه های رادیو تلویزیونی  است که کار را باید دنبال کنیم. البته رسانه منتظر تصویب قانون نبوده از گذشته خود را متولی و متکفل می دانسته اما با تصویب قانون عملا تعهد بیشتری ایجاد شده است و وظیفه مند تر شده است.

  به گفته این مسئول، کار گسترده، جلسات منظم و مستمر همفکری، طراحی طرحی متناسب با حوزه های پیام، بهره گیری از ظرفیت های آنتن در شبکه های رادیو تلویزیون متناسب با ماموریتهای ذاتی هر شبکه، تمرکز بر عنصر عفاف به عنوان مرکز ثقل و موضوع کانونی حجاب (چون حجاب بخشی از مولفه های عفاف است) از جمله این کارکردها است.

  وی در پایان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر فریضه مهمی است گفت: فریضتین در مجموعه های سازمان صدا سیما، متولی و شعبه خاص پیدا کرده و ماموریتهایی برای آن تعریف شده است و در فعالیتهای جاری هر شبکه، ماموریت، تعریف و ارزیابی می شود. بنا براین نظام مشخص و معینی پیدا کرده و روند رو به رشدی را احساس می کنیم. 

   

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.