امروز : شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

  چهارشنبه, 03 شهریور 1395

  منکر بد ، منکر اقتصادی است، بی حیایی، منکر سیاسی است

  استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما امروز امر به معروف را از گستره اصلی خود دور کردیم گفت: منکر بد ، منکر اقتصادی است، بی حیایی،  منکر سیاسی است، دراصل اقتصاد، سیاست، اداره کارگزاری حکومت و برداشت مالی و کنترل زندگی و معاش و رعایت نکردن لقمه، اگر حیا نداشته باشد اثر وضعیش بی حیایی در کوچه و خیابان است.

   به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دکتر قنبری استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار ما در مورد رابطه مسئولیت پذیری و امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به فرمایش امیر مومنان علی علیه السلام به امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: وجود مقدس امیر مومنان علیه السلام به امام شیعیان علیه السلام امر می کند که "امر به معروف کن به گونه ای که خودت یکی از آنها هستی و منکر را با دستور زبان خودت بکن یعنی با همه وجودت، اخلاق منکر را از حوزه خودت دور کن".

  وی در ادامه افزود: ویژگیهایی در بیان امیر مومنان علیه السلام هست که اگر در زندگی یک انسان و یک مسئول، تحقق نیابد ادعای امر به معروف و نهی از منکر مسخره بازی است و یک شوخی بیش نیست. گذران دنیا است و با ترکیب اغراض و وقوع منش ها معلوم می شود که آیا خودش امر به معروف است ؟ اداره اش می شناسندش؟ آیا فکر را با دستور زبانش پس می زند؟ اطرافش منکر نیست؟ و در مقام انکار منکر در حوزه عمل هست؟

  قنبری با بیان اینکه ما امروز امر به معروف را از گستره اصلی خود دور کردیم اظهار داشت: دل مشغوله ای که برای مردم درست کردند آستین کوتاه و موی سر است، برای اینکه مصادیق دیگر منکر را ازشان سوال نکنند و کسی به آنها نپردازد.  در حالی که منکر بد ، منکر اقتصادی است، بی حیایی،  منکر سیاسی است، دراصل اقتصاد، سیاست، اداره کارگزاری حکومت اگر حیا نداشته باشد در برداشت مالی و کنترل زندگی و معاش و رعایت نکردن لقمه، اثر وضعیش بی حیایی در کوچه و خیابان است.

  این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: تا حرف می زنیم می گویند اول از خودت شروع کن. وقتی فکر بوجود آمد حرف اثرش را از دست می دهد و نتیجه اش عکس می شود. فلذا با این قصه ها درست نمی شود ما در کشور بدترین نوع منکر را اداره کننده کشور داریم.

  وی در پایان گفت: اثر وضعی رفتار مسئولین در زندگی مردم نمود می یابد و امیر مومنان علیه السلام فرمودند" فقری که در بین مردم است مال بی مبارکی مسئولین در خوردن است که امر به منکر است".

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.