خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

منکر بد ، منکر اقتصادی است، بی حیایی، منکر سیاسی است

منکر بد ، منکر اقتصادی است، بی حیایی،  منکر سیاسی است چهارشنبه, 03 شهریور 1395

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما امروز امر به معروف را از گستره اصلی خود دور کردیم گفت: منکر بد ، منکر اقتصادی است، بی حیایی،  منکر سیاسی است، دراصل اقتصاد، سیاست، اداره کارگزاری حکومت و برداشت مالی و کنترل زندگی و معاش و رعایت نکردن لقمه، اگر حیا نداشته باشد اثر وضعیش بی حیایی در کوچه و خیابان است.

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دکتر قنبری استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار ما در مورد رابطه مسئولیت پذیری و امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به فرمایش امیر مومنان علی علیه السلام به امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: وجود مقدس امیر مومنان علیه السلام به امام شیعیان علیه السلام امر می کند که "امر به معروف کن به گونه ای که خودت یکی از آنها هستی و منکر را با دستور زبان خودت بکن یعنی با همه وجودت، اخلاق منکر را از حوزه خودت دور کن".

وی در ادامه افزود: ویژگیهایی در بیان امیر مومنان علیه السلام هست که اگر در زندگی یک انسان و یک مسئول، تحقق نیابد ادعای امر به معروف و نهی از منکر مسخره بازی است و یک شوخی بیش نیست. گذران دنیا است و با ترکیب اغراض و وقوع منش ها معلوم می شود که آیا خودش امر به معروف است ؟ اداره اش می شناسندش؟ آیا فکر را با دستور زبانش پس می زند؟ اطرافش منکر نیست؟ و در مقام انکار منکر در حوزه عمل هست؟

قنبری با بیان اینکه ما امروز امر به معروف را از گستره اصلی خود دور کردیم اظهار داشت: دل مشغوله ای که برای مردم درست کردند آستین کوتاه و موی سر است، برای اینکه مصادیق دیگر منکر را ازشان سوال نکنند و کسی به آنها نپردازد.  در حالی که منکر بد ، منکر اقتصادی است، بی حیایی،  منکر سیاسی است، دراصل اقتصاد، سیاست، اداره کارگزاری حکومت اگر حیا نداشته باشد در برداشت مالی و کنترل زندگی و معاش و رعایت نکردن لقمه، اثر وضعیش بی حیایی در کوچه و خیابان است.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: تا حرف می زنیم می گویند اول از خودت شروع کن. وقتی فکر بوجود آمد حرف اثرش را از دست می دهد و نتیجه اش عکس می شود. فلذا با این قصه ها درست نمی شود ما در کشور بدترین نوع منکر را اداره کننده کشور داریم.

وی در پایان گفت: اثر وضعی رفتار مسئولین در زندگی مردم نمود می یابد و امیر مومنان علیه السلام فرمودند" فقری که در بین مردم است مال بی مبارکی مسئولین در خوردن است که امر به منکر است".

نظر دادن

چندرسانه ای

"ضد خش" به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

از نگاه علم

«نای سوخته» «نای سوخته» انتشارات تقدیر، کتاب «نای س...

آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) چکیده: «امر به معروف» و «نهی...

چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر قرآن كريم به كرّات به اهميت اين...