خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

نقش موثر دستگاههای وزارت اقتصاد در اشاعه امر به معروف و نهی از منکر

نقش موثر دستگاههای وزارت اقتصاد در اشاعه امر به معروف و نهی از منکر دوشنبه, 25 مرداد 1395

 معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در اولین گردهمایی روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: مجموعه دستگاههای زیرمجموعه وزارت اقتصاد که به دلیل کارکرد وظیفه ای، بطور مرتبط و رودررو با مردم در ارتباط هستند، نقش موثری در اشاعه امربه معروف و نهی از منکر ایفا می کنند.

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، محمد شرفشاهی طی سخنانی با تشریح اقدامات این وزارتخانه در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمانهای تابعه این وزارتخانه شامل سازمان امور مالیاتی، بورس، حسابرسی، جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، شرکت سرمایه گذاری خارجی، چاپخانه دولتی، بانکها و بیمه ها از جمله این اقدامات است.

وی افزود: تشکیل هسته یاوران امر به معروف و نهی از منکر و نیز برگزاری همایش های توجیهی برای یاوران معروف در دستگاههای زیرمجموعه وزارت اقتصاد از دیگر اقدامات این شورا بود.
شرفشاهی نقدپذیری و پاسخگو بودن مدیران و کارکنان، رعایت قانون و اخلاق مداری و اقتصاد مقاومتی را از جمله موضوعات و مصادیق هسته های یاوران معروف عنوان کرد.
معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد همچنین برگزاری سخنرانی بصورت مستمر توسط امام جماعت وزارتخانه و دستگاههای تابعه و نیز اطلاع رسانی هفتگی را از دیگر اقدامات شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین برنامه راهبردی در وزارت اقتصاد در روزهای نخست کاری دولت تدبیر و امید گفت: شفافیت و سلامت اداری در این برنامه بصورت ویژه مورد توجه قرار گرفت و هر شش ماه یکبار مورد ارزیابی قرار می گیرد.
شرفشاهی تصریح کرد: برنامه هایی که در وزارت اقتصاد در جهت تعامل با ستاد امر به معروف و نهی از منکر انجام گرفت همکاری با حداکثر توان و ظرفیت داخلی بود و در قالب برنامه راهبردی نیز برنامه هایی برای این منظور گنجانده شده است.

 

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم