خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

نقش موثر دستگاههای وزارت اقتصاد در اشاعه امر به معروف و نهی از منکر

نقش موثر دستگاههای وزارت اقتصاد در اشاعه امر به معروف و نهی از منکر دوشنبه, 25 مرداد 1395

 معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد در اولین گردهمایی روسای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: مجموعه دستگاههای زیرمجموعه وزارت اقتصاد که به دلیل کارکرد وظیفه ای، بطور مرتبط و رودررو با مردم در ارتباط هستند، نقش موثری در اشاعه امربه معروف و نهی از منکر ایفا می کنند.

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، محمد شرفشاهی طی سخنانی با تشریح اقدامات این وزارتخانه در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمانهای تابعه این وزارتخانه شامل سازمان امور مالیاتی، بورس، حسابرسی، جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، شرکت سرمایه گذاری خارجی، چاپخانه دولتی، بانکها و بیمه ها از جمله این اقدامات است.

وی افزود: تشکیل هسته یاوران امر به معروف و نهی از منکر و نیز برگزاری همایش های توجیهی برای یاوران معروف در دستگاههای زیرمجموعه وزارت اقتصاد از دیگر اقدامات این شورا بود.
شرفشاهی نقدپذیری و پاسخگو بودن مدیران و کارکنان، رعایت قانون و اخلاق مداری و اقتصاد مقاومتی را از جمله موضوعات و مصادیق هسته های یاوران معروف عنوان کرد.
معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد همچنین برگزاری سخنرانی بصورت مستمر توسط امام جماعت وزارتخانه و دستگاههای تابعه و نیز اطلاع رسانی هفتگی را از دیگر اقدامات شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین برنامه راهبردی در وزارت اقتصاد در روزهای نخست کاری دولت تدبیر و امید گفت: شفافیت و سلامت اداری در این برنامه بصورت ویژه مورد توجه قرار گرفت و هر شش ماه یکبار مورد ارزیابی قرار می گیرد.
شرفشاهی تصریح کرد: برنامه هایی که در وزارت اقتصاد در جهت تعامل با ستاد امر به معروف و نهی از منکر انجام گرفت همکاری با حداکثر توان و ظرفیت داخلی بود و در قالب برنامه راهبردی نیز برنامه هایی برای این منظور گنجانده شده است.

 

نظر دادن

چندرسانه ای

"ضد خش" به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

از نگاه علم

«نای سوخته» «نای سوخته» انتشارات تقدیر، کتاب «نای س...

آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) چکیده: «امر به معروف» و «نهی...

چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر قرآن كريم به كرّات به اهميت اين...