خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

صرف اعتبار برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر سرمایه گذاری است و هزینه تلقی نمی شود

صرف اعتبار برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر سرمایه گذاری است و هزینه تلقی نمی شود دوشنبه, 25 مرداد 1395

جواد ناصریان گفت : یکی از وظایف دولت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی است و صرف اعتبار برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر سرمایه گذاری است و هزینه تلقی نمی شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ؛ جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور در اولین گردهمائی رؤسای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کشور که به میزبانی وزارت کشور انجام شد با بیان اهداف دشمنان برای انحطاط فرهنگی جوامع اسلامی گفت: سالانه میلیون ها دلار به طور مستقیم در بودجه برخی دولت ها برای نفوذ در فرهنگ اسلامی و تغییر رفتار و سبک زندگی جوامع اسلامی اختصاص می یابد و این علاوه بر اختصاص اعتبارات سری دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی آنها علیه ملت های مسلمان است.

ناصریان افزود : بخشی از این منابع به صورت مستقیم و بخشی در قالب تهیه برنامه های تلویزیونی در شبکه های ماهواره ای و واردات کالاهای مصرفی و لوکس مانند ، لوازم آرایش ، پوشاک و نظائر آن و بخش دیگری از طریق محتوا سازی برای انتشار در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با هدف نفوذ در فرهنگ جوامع اسلامی و تشویق مصرف گرایی و تغییر سبک زندگی مردم ، هزینه می شود.

وی گفت: یکی از وظایف دولت ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی است و صرف اعتبار برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر سرمایه گذاری است و هزینه تلقی نمی شود.

وی با اشاره به ۲ راهکار اصلی برای مقابله تهاجم و پیشگیری از ترویج این نوع تفکر گفت : دولت های اسلامی می توانند ضمن انجام برنامه ریزی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی با حمایت از تولیدات داخلی و نیز ترویج سبک زندگی بومی و اسلامی در این عرصه نقش آفرینی کنند.

این مسئول در همین زمینه، احیای روز آمد اجرای احکام اسلامی و اجرای سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) و الگوگیری از قیام سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(علیه السلام) را به عنوان راهکار دوم برای ارائه اقدامات ارزنده در پیشگیری از تهاجم فرهنگی برشمرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان گزارشی از عملکرد شورای امر به معروف و نهی از منکر این وزارتخانه پرداخت و گفت : با تشکیل شورای فرهنگی در مجموعه وزارت کشور ، استانداریها و فرمانداریها ، صیانت از حقوق شهروندی ،ترویج فرایض اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر به طور جدی پیگیری می شود و با ارزیابی اقدامات، از شوراهای فرهنگی استان های برتر در حوزه های مختلف تجلیل می شود.

ناصریان به تشکیل یاوران امر به معروف از منکر در وزارت کشور در دو حوزه برادران و خواهران و تشکیل ۱۲ نشست تخصصی در سطح معاونان توسعه مدیریت و منابع استانداری های سراسر کشور اشاره کرد و گفت : تشویق کارکنان به حضور در نماز جماعت ، رعایت عدالت و انصاف در برخورد با زیر دستان ، خوشرویی با ارباب رجوع ، رعایت اخلاق اداری و صداقت در گفتار و رفتار ، جلوگیری از انجام مأموریت های پرهزینه و غیر ضروری و پرهیز از هرگونه سوء استفاده از بیت المال از مهم ترین اقدامات شوراهای فرهنگی در وزارت کشور است.

 

نظر دادن

چندرسانه ای

"ضد خش" به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

از نگاه علم

«نای سوخته» «نای سوخته» انتشارات تقدیر، کتاب «نای س...

آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) چکیده: «امر به معروف» و «نهی...

چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر قرآن كريم به كرّات به اهميت اين...