خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

سیاستهای اقتصاد مقاومتی یک معروف است

سیاستهای اقتصاد مقاومتی یک معروف است دوشنبه, 25 مرداد 1395

 

 

 

سیاستهای اقتصاد مقاومتی به عنوان یک معروف باید مورد مطالبه عمومی قرار گرفته تا توسط نهادهای دولتی به اجرا درآید.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، الیاس نادران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این ستاد پیرامون ارتباط اقتصاد مقاومتی و موضوع فریضتین گفت: سیاستهای کلی برای راه گشایی کشور در مسیر پیشرفت و بدون نیاز به اصلاح قانون اساسی و فراتر از تفسیر های شورای محترم نگهبان و پس از مشورت با خبرگان بویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین و ابلاغ میگردند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی در سال‌های اخیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. از یکسو تحریم‌های ظالمانه و از سوی دیگر ناکارآمدی مدیریتی در حوزه اقتصادی ضرورت تدوین این سیاست ها را دوچندان کرده است. اگر اجرای این سیاست ها بعنوان یک معروف مورد مطالبه عمومی قرار گیرد، نهادهای اجرایی ناچار خواهند شد آنرا جدی تر بگیرند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در اقتصاد اسلامی همه افراد مسئولیت دوگانه دارند ازاین رو کسی نمی‌تواند به بهانه اینکه حوزه اثرش کم یا ضعیف است از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند، بخصوص آنکه مردم باید از باب النصیحه علی ایمه المسلمین باید نسبت به موضع‌گیری ها و رفتار مسئولان کاملا مسئولانه برخورد کنند.

نادران در بخش دیگری از اظهاراتش پیرامون مسئولیت پذیری در جامعه تشریح کرد: بی تفاوتی اجتماعی برآمده از روحیه دنیا طلبی ناشی از فردگرایی افراطی غربی است و بهیچ وجه شایسته جامعه اسلامی نیست.

وی در بخش پایانی این گفتگو بر لزوم ریشه کن شدن بی تفاوتی اجتماعی تاکید کرد و افزود: بی‌تفاوتی باعث خواهد شد که متخلفین جری تر شده و پاکدستان مایوس تر و مبارزه برای سالم سازی محیط اقتصادی به نتیجه مطلوب منجر نشود

 

 

 

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم