خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

امر به معروف و نهی از منکر راه برقراری آرامش در جامعه است

امر به معروف و نهی از منکر راه برقراری آرامش در جامعه است یکشنبه, 09 خرداد 1395

 

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در مورد تأثیرات اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر، فریضتین را راه برقراری آرامش در جامعه دانست. 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، استاد حوزه و دانشگاه ضمن تاکید بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: با انجام سیره عملی معصومین علیهم السلام تمام دغدغه های زندگیمان برطرف می شود. کارهایی که آنها انجام داده اند را انسان به عنوان الگو در زندگی انجام دهد. دستوراتی که معصومین علیهم السلام داده اند به عنوان برنامه زندگی ما است.

وی افزود: هر چیزی را که به شما به عنوان راه کار و مشاوره دادند به قرآن و روایات برگردانید. اگر مطابقت داشت و موافق بود آن را عمل کنید و اگر نبود آن را به سینه دیوار بزنید. چرا اینقدر بی اطلاع از قرآن وروایات دینی عمل می کنیم. سالم ترین دستورات را برای با نشاط و خوشبخت زیستن به ما داده اند.

مومنی تصریح کرد: دین برنامه دارد اگر می خواهی با نشاط باشی به آن عمل کن. دستور العمل از این قرار است. یکی از اعمالی که در روز قیامت ما را به واسطه آن مواخذه می کنند این است که اهل امر به معروف و نهی از منکر نیستیم. بعضی محیط ها اینقدر بد است که می بینیم کفر و شرک در آن مجموعه ها نفوذ کرده است. چون امر به معروف و نهی از منکر نکرده ایم. خداوند در سوره حج به ما دستورالعمل می دهد که اگر می خواهید جامعه ای با ثبات داشته باشید اگر می خواهید که در جامعه تان آرامش برقرار باشد، اهل امر به معروف و نهی از منکر باشید.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در پایان گفت: ممکن است با امر به معروف و نهی از منکر به تو توهین شود یا اینکه کتک هم بخوری. تو حرفت را بزن و برو. کسی را نمی خواهیم مقصر کنیم. دانشگاه آزاد را آسیب شناسی کنید، هیئت ها آسیبی ندارند. اگر می خواهید حجاب را اصلاح کنید اماکن خودتان را اصلاح کنید، رسانه را درست کنید، اگر به دستورات دین عمل شود ما آرامش و ثبات را در جامعه خواهیم دید.

 

 

 

 

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم