خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

امر به معروف و نهی از منکر راه برقراری آرامش در جامعه است

امر به معروف و نهی از منکر راه برقراری آرامش در جامعه است یکشنبه, 09 خرداد 1395

 

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در مورد تأثیرات اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر، فریضتین را راه برقراری آرامش در جامعه دانست. 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، استاد حوزه و دانشگاه ضمن تاکید بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: با انجام سیره عملی معصومین علیهم السلام تمام دغدغه های زندگیمان برطرف می شود. کارهایی که آنها انجام داده اند را انسان به عنوان الگو در زندگی انجام دهد. دستوراتی که معصومین علیهم السلام داده اند به عنوان برنامه زندگی ما است.

وی افزود: هر چیزی را که به شما به عنوان راه کار و مشاوره دادند به قرآن و روایات برگردانید. اگر مطابقت داشت و موافق بود آن را عمل کنید و اگر نبود آن را به سینه دیوار بزنید. چرا اینقدر بی اطلاع از قرآن وروایات دینی عمل می کنیم. سالم ترین دستورات را برای با نشاط و خوشبخت زیستن به ما داده اند.

مومنی تصریح کرد: دین برنامه دارد اگر می خواهی با نشاط باشی به آن عمل کن. دستور العمل از این قرار است. یکی از اعمالی که در روز قیامت ما را به واسطه آن مواخذه می کنند این است که اهل امر به معروف و نهی از منکر نیستیم. بعضی محیط ها اینقدر بد است که می بینیم کفر و شرک در آن مجموعه ها نفوذ کرده است. چون امر به معروف و نهی از منکر نکرده ایم. خداوند در سوره حج به ما دستورالعمل می دهد که اگر می خواهید جامعه ای با ثبات داشته باشید اگر می خواهید که در جامعه تان آرامش برقرار باشد، اهل امر به معروف و نهی از منکر باشید.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در پایان گفت: ممکن است با امر به معروف و نهی از منکر به تو توهین شود یا اینکه کتک هم بخوری. تو حرفت را بزن و برو. کسی را نمی خواهیم مقصر کنیم. دانشگاه آزاد را آسیب شناسی کنید، هیئت ها آسیبی ندارند. اگر می خواهید حجاب را اصلاح کنید اماکن خودتان را اصلاح کنید، رسانه را درست کنید، اگر به دستورات دین عمل شود ما آرامش و ثبات را در جامعه خواهیم دید.

 

 

 

 

نظر دادن

چندرسانه ای

"ضد خش" به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

از نگاه علم

«نای سوخته» «نای سوخته» انتشارات تقدیر، کتاب «نای س...

آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) چکیده: «امر به معروف» و «نهی...

چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر قرآن كريم به كرّات به اهميت اين...