امروز : شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

  یکشنبه, 09 خرداد 1395

  امر به معروف و نهی از منکر راه برقراری آرامش در جامعه است

   

   

   

   

  حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در مورد تأثیرات اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر، فریضتین را راه برقراری آرامش در جامعه دانست. 

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، استاد حوزه و دانشگاه ضمن تاکید بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: با انجام سیره عملی معصومین علیهم السلام تمام دغدغه های زندگیمان برطرف می شود. کارهایی که آنها انجام داده اند را انسان به عنوان الگو در زندگی انجام دهد. دستوراتی که معصومین علیهم السلام داده اند به عنوان برنامه زندگی ما است.

  وی افزود: هر چیزی را که به شما به عنوان راه کار و مشاوره دادند به قرآن و روایات برگردانید. اگر مطابقت داشت و موافق بود آن را عمل کنید و اگر نبود آن را به سینه دیوار بزنید. چرا اینقدر بی اطلاع از قرآن وروایات دینی عمل می کنیم. سالم ترین دستورات را برای با نشاط و خوشبخت زیستن به ما داده اند.

  مومنی تصریح کرد: دین برنامه دارد اگر می خواهی با نشاط باشی به آن عمل کن. دستور العمل از این قرار است. یکی از اعمالی که در روز قیامت ما را به واسطه آن مواخذه می کنند این است که اهل امر به معروف و نهی از منکر نیستیم. بعضی محیط ها اینقدر بد است که می بینیم کفر و شرک در آن مجموعه ها نفوذ کرده است. چون امر به معروف و نهی از منکر نکرده ایم. خداوند در سوره حج به ما دستورالعمل می دهد که اگر می خواهید جامعه ای با ثبات داشته باشید اگر می خواهید که در جامعه تان آرامش برقرار باشد، اهل امر به معروف و نهی از منکر باشید.

  حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی در پایان گفت: ممکن است با امر به معروف و نهی از منکر به تو توهین شود یا اینکه کتک هم بخوری. تو حرفت را بزن و برو. کسی را نمی خواهیم مقصر کنیم. دانشگاه آزاد را آسیب شناسی کنید، هیئت ها آسیبی ندارند. اگر می خواهید حجاب را اصلاح کنید اماکن خودتان را اصلاح کنید، رسانه را درست کنید، اگر به دستورات دین عمل شود ما آرامش و ثبات را در جامعه خواهیم دید.

   

   

   

   

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.