خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

چه کنیم تا از امر به معروف و نهی از منکر خسته نشویم

چه کنیم تا از امر به معروف و نهی از منکر خسته نشویم دوشنبه, 03 خرداد 1395

 

 

 

خدا سه داروی خستگی درکن ارائه داده است که اگر این سه تا دارو را کسی در نظر بگیرد هیچ وقت از امر به معروف و نهی از منکر خسته نمی شود.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در پاسخ به این سئوال که چه کنیم از امر به معروف و نهی از منکر خسته نشویم بیان داشت: خدا سه داروی خستگی درکن ارائه داده است که اگر این سه تا دارو را کسی در نظر بگیرد هیچ وقت از امر به معروف و نهی از منکر خسته نمی شود.

وی در توضیح مورد اول گفت: اولین دارو آن است که موضوع عاشقانه باشد. خداوند متعال به حضرت نوح (ع) (به تعبیر من فرمود:) ای نوح مگر تو مرا دوست نداری ؟ مگر تو عاشق من نیستی؟ وقتی تو سختی می کشی من به تو نگاه عاشقانه می کنم. «ای نوح تو کشتی ات را بساز ما تو را داریم نگاه می کنیم.» نگاه معشوق به عاشق خستگی را از تن به در می کند.

ماندگاری در ادامه تصریح کرد: داروی دوم اینکه بدانم من تا سختی نکشم رشد نمی کنم و شیرینی آن موفقیت بعد از سختی به کام من شیرین نمی آید. «ان مع العسر یسرا» و شاید چون باور نداریم این عبارت دو بار آورده شده است: «فان مع العسر یسرا». پولی که با سختی به دست بیاید یک شیرینی دیگری دارد. لذا کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می کنند بدانیم تا امر به معروف نکنیم شیرینی رسیدن به آن معروف از طرف مقابل آنقدر به کام ما نمی آید.

وی تصریح کرد: سومین داروی خستگی بیرون کن توجه به تجارتی است که می کنیم. «ان الذین قالوا ربناالله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه » یعنی من باور کنم که در انجام وظیفه ام که البته امر به معروف و نهی از منکر خسته نشوم خدا در این دنیا ملائکه ای را می فرسد که به تعبیر من او را مشت و مال بدهند . هم در دنیا و هم در آخرت پاداش می گیرند. 

 

 

 

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم