امروز : یکشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

  شنبه, 10 شهریور 1397

  ناهی منکری که به کشف حجاب چند زن جوان در خودرو اعتراض کرده بود از ناگفته‌های فیلم تقطیع شده مسیح علی‌نژاد می‌گوید

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

   

  ناهی منکری که به کشف حجاب چند زن جوان در خودرو اعتراض کرده بود از ناگفته‌های فیلم تقطیع شده مسیح علی‌نژاد می‌گوید

   

  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان؛ تقریبا یک ماه قبل بود که یک بانوی زنجانی اقدام به نهی از منکر چند دختر جوان که اقدام به برداشتن حجاب (روسری) از سر کرده بودند؛ در فضای مجازی منتشر شد.

  یکی از مجریان معروف رسانه‌های خارج‌نشین که از دشمنان سرسخت حجاب و فریضه‌های دینی است با انتشار این فیلم در فضای مجازی تلاش زیادی برای تقبیح عمل این بانوی زنجانی کرد؛ اقدامی که نتیجهعکس داشت و موجب خوشحالی بسیاری از مردم شد تا فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش در جامعه جان و قوت گیرد.

  پس از انتشار فیلم این اقدام بانوی زنجانی در فضای مجازی رسانه‌های معاند و مخالفان حجاب با سوء استفاده از این موضوع به عناوین مختلف به این ناهی از منکر توهین کرده و با تهدید وی مشکلاتی برای خود و خانواده‌اش آن بزرگوار ایجاد کردند.

  خبرگزاری فارس به منظور روشن شدن این موضوع و تبیین ابعاد مختلف این اتفاق گفت‌وگویی تفصیلی با این بانوی زنجانی انجام داده است که مشروح آن را در ذیل می‌خوانید:

   

  خبرنگار: خانم آذری‌فرد؛ با توجه به مطالبی که پس از آن روز در فضای مجازی منتشر شده دقیقا اتفاق روی داده را تشریح بفرمایید؟

  فاطمه آذری‌فرد: چهارشنبه دهم مردادماه چهارراه سوم کوچه‌مشکی در حال تردد بودم که یک آن دیدم که چند خانم بدون حجاب در حال تردد هستند.
   با دیدن این صحنه با اشاره دستم به آن چند دختر جوان اشاره کردم که روسری شما افتاده است؛ یعنی حتی تذکر لسانی نیز به آنها ندادم و نهی از منکر از سوی بنده فقط به صورت اشاره بود و همین عمل بنده با واکنش تندی از سوی این اشخاص مواجه شد و آنها شروع به دادن فحش‌های رکیک به بنده کردند.

  خبرنگار: چرا فیلمی که از شما منتشر شده با واکنش مواجه شده آیا شما به سمت خودروی آن اشخاص هجوم بردید؟

  آذری فرد: خیر؛ ماجرا اینطور که در فیلم منتشر شده نبود؛ این افراد فیلم را به صورت نادرست منتشر کرده‌اند و بخش‌هایی از ماجرا در آن حذف شده است.

   

  فیلم منتشر شده تقطیع شده بود/ با پاشنه کفش صورتت را داغون می‌کنم!

  واقعیت این است که پس از امر به معروف این اشخاص توسط بنده؛ پس از پیمودن مسیر؛ در چراغ قرمز توقف کردیم؛ باز هم این چند نفر با صدای بلند شروع به فحاشی به بنده کردند که همین امر موجب واکنش از طرف بنده شد که به همین دلیل من از خودرو پیاده شده و به سمت آنها رفتم.

  آنها با دیدن این صحنه خودرو را قفل کردند و من از پنجره ماشین دست یکی از آنها را گرفته و گفتم؛ اگر جرأت دارید؛ از خودرو پیاده شده و سخنان خود را بگویید.
   در حین گرفتن دست یکی از این افراد؛ آنها مرا تهدید می‌کردند که با پاشنه کفش صورتت را داغون می‌کنم و همزمان مقنعه مرا از سر کشیدند؛ اما موفق به این کار نشدند؛ آنچه رخ داد توهین و اهانت از سوی این افراد بود نه بنده؛ در صورتی که فیلم منتشر شده از سوی آنها از آنجا که مقطع و بریده شده است؛ کاملا عوامفریبانه بوده و صحنه فحش دادن؛ کشیدن مقنعه از سر من و چنگ زدن به دست مرا از فیلم حذف کرده‌اند.

   

  خبرنگار: واکنش مردم و اطرافیان شما به این موضوع پس از انتشار فیلم در شبکه‌های مجازی چه بود؟

  آذری فرد: این افراد برای خوش خدمتی به رسانه‌های بیگانه چنین فیلمی را منتشر کرده‌اند؛ حتی در شبکه‌های مجازی نیز آنچه رخ داد توهین و اهانت از سوی این افراد بود نه بنده؛ در صورتی که فیلم منتشر شده از سوی آنها از آنجا که مقطع و بریده شده است؛ کاملاً عوام فریبانه بوده و صحنه فحش دادن؛ کشیدن مقنعه از سر من و چنگ زدن به دست مرا از فیلم حذف کرده‌اند.

   مشاهده کردم که «مسیح علی‌نژاد» به بنده توهین کرده و از اقدام آن افراد بی‌حجاب حمایت کرده‌ است.
   در نخستین شبی که فیلم خلاف واقعی از من منتشر شد؛ یکی از هموطنان از استان کرمان با بنده تماس گرفته و به نحوه نهی از منکر از سوی من اعتراض داشت؛ اما وقتی من اصل موضوع را توضیح داده و تشریح کردم؛ آن هموطن قانع شدند.
  البته خانواده خودم و خانواده همسرم به ویژه شخص همسرم در مقابل تهدیدهای این گروه حمایت بسیار خوبی از من کردند و همین امر مرا دلگرم‌تر کرد؛ که از ایشان تقدیر می‌کنم.

  خبرنگار: پس از آن ماجرا؛ آیا بازهم با آن افراد مواجه شده‌اید؟

  آذری‌فرد: به صورت مستقیم خیر؛ ولی این افراد حتی با یافتن محل سکونت بنده تهدید کرده بودند که به من آسیب خواهند رساند؛ ولی با این کار بنده از امر به معروف و نهی از منکر منصرف نخواهم شد؛ چرا که به فرموده امام علی(ع) همه کارهای نیک و حتی جهاد در راه خدا؛ در مقابل امر به معروف و نهی از منکر همچون آب دهان است در برابر دریای پهناور.

  بنده پیش از این نیز تجربه امر به معروف و نهی از منکر را داشتم؛ بنده به عنوان کسی که به قوانین مربوط به این افراد حتی با یافتن محل سکونت بنده تهدید کرده بودند که به من آسیب خواهند رساند.

   امر به معروف و نهی از منکر آشنایی دارم؛ به این امر واقفم که نباید در این امر؛ خشونت به خرج داد و امر به معروف و نهی از منکر مراتبی دارد که بر اساس آن باید انجام شود.

   به اعتقاد بنده مهم‌ترین موضوع در کشور فرهنگ است؛ برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب  البته امر به معروف و نهی از منکر از نهادهای انقلابی درخواست دارم که پای ارزش‌های انقلاب ایستادگی کنند.

   

  جامعه بی غیرت نیست و روح غیرت در جامعه نمرده است

  خبرنگار: با تهدیداتی که پس از آن واقعه داشتید و مشکلاتی که برایتان به وجود آمد؛ آیا باز هم این کار را ادامه خواهید داد؟

  آذری فرد: آنچه مسلم است؛ جامعه بی غیرت نیست و روح غیرت در جامعه نمرده است و قطعا خون شهدای ما اجازه نخواهد داد که این انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

  خبرنگار: همسر شما چه واکنشی  چه واکنشی در مقابل اتفاق داشتند؟

  آذری‌فرد: همسرم به عنوان شریک زندگی من، ضمن تحسین و قدردانی به من گفت به این حرکت جهادی تو افتخار می‌کنم.

    

  مسؤولان شهر زنجان از «فاطمه آذری‌فرد» ناهی منکر تجلیل کردند.

  گفتنی است؛ این اقدام ناهی زنجانی موجب شد تا ضمن دعوت این بانوی شجاع زنجانی به دفتر امام جمعه زنجان با فرمانده سپاه استان؛ فرمانده نیروی انتظامی استان و رئیس کل دادگستری استان زنجان از این بانوی زنجانی تجلیل شود؛ اقدامی که موجب واکنش برخی کانال‌های معاند در این زمینه شد.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

   

  ویژه

  بیانیه گام دوم

  بیانیه گام دوم

  انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره…

  پیشخوان

  امر به معروف و نهی از منکر

  امر به معروف و نهی از منکر

  آنچه در زیر می‌آید، دروس "هفتادوششم و هفتادوهفتم" از جلد اول «رساله‌ی آموزشی» احکام و مسائل شرعی است که مطابق با فتاوای حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای مدظله‌العالی تهیه، تنظیم و منتشر شده است. معنای امر به معروف و نهی از منکرامر به معروف و نهی از منکر یعنی مردم را به…

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

         

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.