خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

طرح امنیت اخلاقی با خطا و منکرات مقابله می کند

طرح امنیت اخلاقی با خطا و منکرات مقابله می کند یکشنبه, 26 ارديبهشت 1395

 

 

 

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه اسلام با فریضه امر به معروف و نهی از منکر، ضمانت اجرایی قوی در درون جامعه ایجاد کرده و آحاد مردم و مسئولان را به احساس تکلیف دراین رابطه توجه داده است گفت: طرح امنیت اخلاقی با خطا و منکرات مقابله می کند.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت الاسلام و المسلمین بهرامی رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: به دنبال تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی، از سال گذشته دستورالعمل شورای عالی سیاستگذاری برای امر به معروف و نهی از منکر در نیروهای مسلح ایجاد شد.

وی با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری از بالاترین رده های فرماندهی در نیروهای مسلح تشکیل شده است افزود: این شورا از پشتوانه قوی برخوردار می باشد. سرلشکر فیروز آبادی و فرماندهان عالی رتبه و همچنین سایر نیروهای مسلح و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر عضو آن هستند و جلسات مستمری برگزار می کنند.

بهرامی همچنین با اشاره به طرح عفاف و حجاب اظهار داشت: این طرح جامع چند سال قبل نوشته شد و به تصویب رییس دولت رسید اما متاسفانه عملی نشد. در این طرح وظایف 26 سازمان و وزارتخانه معین شده است که تنها 21 اصل آن مربوط به ناجا است. هر سازمان ماموریت خاص خود را دارد .اما سایر سازمانها که در آن طرح مسئول شناخته شده اند به میدان نیامده و سهم خود از این بار بر زمین مانده را بر دوش نگرفتند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه وظیفه ناجا برخورد با مظاهر علنی فساد است گفت: این وظیفه به عبارتی امر به معروف و نهی از منکراست که یک بخش از این وظیفه  مربوط به  درون  این سازمان است که مظاهر گناه وجود نداشته باشد وهمه دررابطه با این مساله احساس تکلیف کنند هر چند پشتیبانی از ناجا به صورت کامل نمی شود .

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان ناجا فرمودند: شما طرحها و برنامه هایتان را تهیه کنید و کاری به گفته های دیگران نداشته باشید و به وظیفه خودتان عمل کنید. رهبر قوی ترین پشتوانه ناجا هستند مراجع ،علما حوزه علمیه ، ائمه جمعه،  ائمه جماعات و مردم متدین نیزاز ما حمایت می کنند. البته مجلس در خصوص طرح امنیت اخلاقی ناجا،  بیانیه صادر کرد و 190 نماینده آن را امضاء کرده و از آن پشتیبانی کردند.

وی با بیان اینکه ناجا باید پاک بماند و وقتی صیانت شد بهتر می تواند از محیط و جامعه صیانت کند خاطر نشان کرد: طرح امنیت اخلاقی مقابله با خطا و منکرات می کند، فضا را پاک نگه می دارد ، احساس امنیت بوجود می آورد . طرح عفاف و حجاب نیز جلوی منکرات را می گیرد.

این مسئول با بیان اینکه دامنه معروف و منکر وسیع است و همه خوبیها و بدیها را در بر می گیرد گفت: اسلام با فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، ضمانت اجرایی قوی در درون جامعه ایجاد کرده و آحاد مردم و مسئولان را به احساس تکلیف دراین رابطه توجه داده است . بنابراین چه طرحی بهتر از اجرای فریضتین که نظارت همگانی است. امر به معروف و نهی ازمنکر وسیله صیانت از همه احکام شرعی است و اگر این واجب اقامه شود دیگر واجبات اقامه خواهد شد.

به گفته بهرامی، رییس شورای امر به معروف و نهی از منکردر ناجا ، یکی از معاونین است که آمران به معروف و ناهیان از منکر را شناسایی، آموزش و توجیه می کند.

وی همچنین با بیان اینکه در طرحهای عملیاتی ناجا از افراد آموزش دیده استفاده می شود اظهار داشت: عده ای برعلیه پلیس نامحسوس شعار دادند در حالی که همه مردم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارند حال با هر اسمی، و پلیس نامحسوس برای متحجرین نامحسوس است وگرنه سایرین پذیرش امر به خوبیها و نهی از بدیها را دارند. البته ورود به حریم خصوصی افراد نیست بلکه کسانی که در انظارعمومی تخلف می کنند مورد خطاب قرار می گیرند و به صورت محترمانه به آنها تذکر داده می شود.

وی تاکید کرد: افراد خاص به عنوان آمران به معروف انتخاب می شوند بنابراین کسانی که با این طرحها مخالفت می کنند یا کاملا از شکل کار بی اطلاع هستند و یا مغرضانه این حرفها را می زنند. ما می گوییم ، هرکس مومن است ، وظیفه دارد جلوی منکرات را بگیرد. اسلام به تعداد مسلمانان می خواهد آمر و ناهی داشته باشد نه صرفا گروهی خاص و آرم دارکه به ترویج دستورات دین بپردازند.

حجت الاسلام و المسلمین در پایان تاکید کرد: طبق آیات قرآن همه مومنان حق دارند منکراتی که در جامعه می بینند را با حفظ حرمت  تذکر دهند و این موضوع به صورت نظارت ملی در آید.

 

 

 

نظر دادن

چندرسانه ای

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

یا حسن بن علی العسکری یا حسن بن علی العسکری هشتم ربیع الاول شهادت یازدهمین...

از نگاه علم