امروز : جمعه, ۲۹ تیر ۱۳۹۷

  چهارشنبه, 23 اسفند 1396

  عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع): اگر امر به معروف و نهی از منکر اقتصادی نباشد اقتصاد مقاومتی در جامعه محقق نخواهدشد.

  دکتر عبدالملکی: اگر امر به معروف و نهی از منکر اقتصادی نباشد اقتصاد مقاومتی در جامعه محقق نخواهدشد.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، دکتر حجت عبدالملکی عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) و قائم مقام انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی در گفتگو با خبرنگار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان گفت: برنامه گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی باید از مسئولین شروع شود و تا پایین‌ترین رده‌های جامعه رسوخ کند.
  وی افزود: ما باید حتی برای خردسالان که کم‌اثرترین قشر جامعه هستند نیز برنامه فرهنگ سازی و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی داشته باشیم که در اینجا، هم دستگاههای فرهنگی رسمی مثل سازمان صدا و سیما و وزارت آموزش و پرورش و … که نهادهای رسمی هستند، ایفای نقش می‌کنند، و هم نهادها و مؤسسات غیررسمی مثل فرهنگسراها، هیئتها، مساجد و … و و همینطور همه کسانی که می‌توانند در این امر مؤثر باشند باید ایفای نقش کنند.
  حجت عبدالملکی با بیان اینکه “جبهه سیاسی در اقتصاد مقاومتی به‌معنای مطالبه‌گری است”، گفت: در معنای دینی و ادبیات اسلامی آن بحث تواصی به حق است یعنی وصیت کردن به حق، یک مدل امر به معروف و نهی از منکر اقتصادی است که یک ضرورت است.
  وی بیان کرد: هر کسی به‌جز اینکه عاملِ به اجرای مسئولیت‌های خودش در اقتصاد مقاومتی است، باید از همه گروه‌های دیگر هم بخواهد و امر به معروف و نهی از منکر کند که آنها هم به وظایف خودشان در اقتصاد مقاومتی عامل باشند.

  وی افزود: من به‌عنوان یک معلم اقتصاد باید خودم عامل باشم و بعد از مسئولین هم خواهش کنم که عامل باشند، از رسانه‌ها هم بخواهند ایفای نقش کنند و … یعنی این بحث امر به معروف و نهی از منکر که دو تا از فروع دین است در حوزه اقتصاد در جبهه سوم اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرد که اگر این مطالبه‌گری نباشد و این امر به معروف و نهی از منکر اقتصادی صورت نپذیرد اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: در زمینه امر به معروف ونهی از منکر اقتصادی باید دلسوزانه وارد عمل شد و برای محقق شدن این مهم هر فرد در شابتد باید از خودشان آغاز کنند تا در زمینه اقتصاد مقاومتی توسعه و پیشرفت داشته باشیم.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  چند رسانه ای

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد نسخه 191

  نشریه راه رشد نسخه 191

  برای دانلود فایل PDF نشریه راه رشد بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:دریافت فایل
  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.