امروز : چهارشنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۷

  یکشنبه, 20 اسفند 1396

  گفتگو با مادر و پدر شهید دفاع از حریم امنیت؛ محمد حسین حدادیان

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  دیدار مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و جمعی از مدیران ستاد با خانواده شهید امنیت، محمد حسین حدادیان

  به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، در پیش از ظهر روز سه شنبه ۱۴ اسفندماه، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد و جمعی از مدیران و کارشناسان این اداره کل ، همراه با جانشین مدیرکل امور زنان و خانواده ستاد با حضور در بیت معظم شهید امنیت و آرامش کشور، شهید محمدحسین حدادیان با خانواده این شهید جوان دیدار و گفتگو کردند.


  طهرانی مقدم : شهید حدادیان، شهید امنیت و امربه معروف ونهی از منکر است و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری حفظ نظام اسلامی بزرگترین معروف وتلاش برای بر هم زدن نظم و امنیت نظام اسلامی مهمترین منکر است.

  بنابراین گزارش، در ابتدای این دیدار که در فضایی معنوی برگزار شد، علی طهرانی مقدم مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد با تبریک و تسلیت شهادت محمد حسین حدادیان به پدر و مادر این شهید والامقام، از این شهید بزرگوار به عنوان شهیدی که برای حفظ امنیت کشور جانش را تقدیم ولایت کرد یاد کرد و گفت برای حفظ نظام اسلامی که از نظر مقام معظم رهبری بزرگترین و مهمترین معروف است شهدای زیادی از ابتدای انقلاب تا کنون تقدیم شده است. وی گفت همانطور که حفظ اقتدار و امنیت ایران در در سطح منطقه و جهان با خون های شهدای والامقامی همچون پدر موشکی ایران سردار شهید دکتر حسن طهرانی مقدم و شهدای غدیر به ثمر نشسته است، در عرصه امنیت داخلی و فتنه های داخلی نیز جوانان ولایی همچون شهید عزیز محمد حسین حدادیان جانفشانی کرده اند که ارزش این خون ها قابل وصف نیست.

  پوریامین: نقش زنان و مادران در همه صحنه های انقلاب و دفاع مقدس و پس از آن در تربیت نسل فداکار و انقلابی بسیار پررنگ و موثر بوده است.

  در ادامه این دیدار خانم مریم پوریامین جانشین محترم مدیرکل امور زنان و خانواده ستاد نیز ضمن تسلیت شهادت این شهید والامقام، ضمن اشاره به نقش و جایگاه خطیر زنان در انقلاب و دفاع مقدس تاکید کرد زنان همواره دوشادوش مردان در صحنه های خطیر و جانکاه پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و پس از آن تا کنون ایثارگرایانه جانفشانی کردند و در تربیت نسل های ولایی و انقلابی و تقدیم فرزندان خود برای دفاع از این مرز و بوم تلاش کردند. پوریامین با تجلیل از خانواده خصوصا مادر گرانقدر این شهید والامقام، گفت برای من که یک مادر هستم و علقه و وابستگی یک مادر به فرزندانش را با تمام وجود درک می کند، حال و روز شما مادران شهدا بسیار جانکاه است و همواره به حال شما غبطه می خورم.

  مادر شهید حدادیان: اهتمام محمد حسین به اقامه و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مثال زدنی بود. او عاشق امام حسین علیه السلام، مجلس روضه و زیارت عاشورا بود.

  در ادامه این دیدار، مادر بزرگوار شهید حدادیان ضمن خیرمقدم و تشکر از این حاضران، به سجایا و ویژگی های منحصر به فرد شهید محمد حسین حدادیان پرداخت و گفت ارادت و موانست محمد حسین با شهدا همواره مستدام بود. مادر شهید حدادیان به ارادت قلبی این شهید به پدر موشکی ایران اشاره کرد و گفت محمدحسین همواره از خدمات بزرگ و ارزنده سردار شهید حسن طهرانی مقدم به نیکی یاد می کرد و امنیت و قدرت بازدارندگی فعلی کشور را مرهون تلاش او می دانست.
  مادر شهید حدادیان در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به ارادت این شهید والامقام به اهل بیت علیهم السلام گفت، محمدحسین همواره در جلسات مذهبی و روضه اهل بیت عصمت و طهارت حضور می یافت و شب ها قبل از خواب و گاهی صبح ها قبل از بلند شدن از رختخواب، نوحه ها و ذکر مصائب آل الله را گوش می داد. مادر شهید حدادیان گفت مداومت این شهید والامقام بر زیارت عاشورا و نماز اول وقت و حضور در جلسات روضه اهل بیت و خادمی آستان امام زاده علی اکبر چیذر و حضور مستمر و سرشار از معنویت در هیات رایت العباس امام زاده علی اکبر چیذر از خصائص مهم محمد حسین بود.
  مادر شهید حدادیان در پایان بر توجه بسیار خاص و مستدام محمدحسین به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت محمد حسین اعتقاد قلبی راسخی به فلسفه قیام امام حسین علیه السلام که اقامه امر به معروف و نهی از منکر بود داشت و با بی تفاوتی مومنان نسبت به محیط اخلاقی و اجتماعی پیرامون شان مخالف بود و هرکاری از دستش برمی آمد برای احیا و اقامه این فریضه الهی انجام می داد. وی گفت چه سعادتی از این بالاتر که فرزندی که تربیت می کنی با شهادت آسمانی شود. من برای همه پدران و مادران ایران اسلامی آرزوی چنین توفیقاتی را مسالت می نمایم.

  پدر شهید حدادیان: محمدحسین احترام خاصی برا ما خصوصا مادرش قائل بود. نحوه شهادت محمدحسین خود گواه و سندی بر رذالت و وحشی گری داعش صفتان و اخلال گران نظم و امنیت بود.

  در ادامه این دیدار پدر بزرگوار شهید محمدحسین حدادیان با اشاره به ویژگی های اخلاقی بارز این شهید گفت، محمدحسین همواره به والدین خود احترام زیادی قائل بود و همواره برای ما خصوصا برای مادرش پس از شنیدن دستورات و خواسته ها، خم می شود و دست روی سینه می گذاشت و می گفت چشم!
  پدر بزرگوار شهید حدادیان گفت، محمد حسین دو فتنه بزرگ سال ۷۸ و ۸۸ را از نزدیک نظاره گر بود. وی ادامه داد در فتنه سال ۷۸ منزل ما در نزدیک محله کوی دانشگاه بود و خانواده ما که آن زمان محمد حسین حدودا ۴/۵ سالش بود سوار بر موتور بودیم که در محدوده کوی دانشگاه مورد ضرب و شتم فتنه گران و افتادن در جوی آب قرار گرفتیم و در سال ۸۸ نیز اوضاع به همین منوال بود.
  پدر شهید حدادیان گفت: در روز قبل از حادثه شهادت وی، پس از قرائت زیارت عاشورا در منزل، در خصوص تحرکات اخیر و اقدامات وحشیانه اخلال گران داعشی صفت توضیحاتی داد و از اهمیت موضوع صحبت کرد. پد شهید ادامه داد حدود ساعت ۳ بامداد روز بعد بود که شهادت محمد حسین با طرز فجیعی رقم خورد و اگر شهادت مظلومانه این شهید با این شکل رقم نمی خورد دشمنان نظام و انقلاب شاید به گونه ای دیگر بهره برداری می کردند و صرف زیر گرفتن جنون آمیز سه تن از شهدای نیروی انتظامی را امری اتفاقی قلمداد می کردند ولی نحوه شهادت محمدحسین که با شلیک ۵۰ گلوله ساچمه ای و فرو کردن فلز در چشم راست وی و آسیب رساندن از سر تا سینه وی همراه شد، سندی روشن بر وحشی گری داعشی این عده بود.
  پدر شهید حدادیان از اظهار لطف مردم و مسئولین و حضور در بیت شهید قدردانی کرد و گفت در همان روزهای اول شهادت محمدحسین، هیاتی از طرف رهبر معظم انقلاب در منزل ما حضور یافتند و ضمن ابلاغ سلام گرم رهبری معظم، ما را مورد تفقد قرار دادند. وی با اشاره به نحوه شهادت حضرت علی اکبر علیه السلام و مصائب امام حسین علیه السلام در غم جانکاه شهادت ایشان، حالات درونی خود را وصف کرد.

   

  در ادامه این دیدار، آقای سجاد کشانی مدیر اجرایی اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد ضمن ذکر مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، روضه ای از مصائب اهل بیت علیهم السلام در شهادت حضرت علی اکبر علیه السلام خواند و جلسه با ذکر توسل و سلام بر حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام حال و هوایی معنوی به خود گرفت.

  چیذری مدیر آستان مقدس امام زاده علی اکبر چیذر: حضور مستمر در برنامه های فرهنگی و مذهبی خصوصا هیات رایت العباس و خادمی مخلصانه وی در آستان، و نیز حضور فعال و موثر در بسیج از ویژگی های بارز محمدحسین بود.

  در بخش پایانی این دیدار صمیمانه، آقای چیذری مدیر آستان مقدس امام زاده علی اکبر چیذر ضمن اشاره به عشق و علاقه شهید حدادیان به اهل بیت علیهم السلام و حضور مداوم محمدحسین در برنامه های مذهبی و فرهنگی امام زاده علی اکبر چیذر، گفت این لباس سبز خادمی که اینجا می بینید لباس خادمی محمدحسین است و دال بر عشق و علاقه و معرفت والای این شهید بزرگوار است. چیذری در انتهای با اشاره به حضور فعال این شهید والامقام در بسیج گفت علاقه و اعتقاد شهید حدادیان به بسیج که میراث بلند امام راحل «ره» است در سراسر زندگی او مشاهده می شد و همواره در حفظ و حراست از کیان انقلاب و آرمان های بلند نظام اسلامی کوشا بود و حتی مدتی در جبهه های نبرد حق علیه باطل در سوریه نیز حضوری داوطلبانه داشت.

   

  در انتهای این دیدار، لوح و هدایایی به رسم یادبود از سوی اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل و اداره کل امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، به خانواده این شهید والامقام اهدا شد.

   

   

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

   

  نشریه راه رشد - ویژه عموم

  راه رشد - شماره 192

  راه رشد - شماره 192

  برای دریافت راه رشد - شماره 192 کلیک نمایید.

  نشریه آئینه رشد - ویژه مدیران

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  آیینه‌رشد - فصلنامه مدیران - دفتر 63

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

         

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.