امروز : جمعه, ۰۱ تیر ۱۳۹۷

  یکشنبه, 01 مرداد 1396

  اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک و یا نادیده گرفته شود، در مقابل ناهنجاری ها و دین ستیزی ها گسترش می یاید


  به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر ، امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان در گفتگو با خبرنگار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سیستان و بلوچستان گفت:امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ملی همگان دانست و « آتش به اختیار» همان بصیرت و آگاهی مقابل حرکات فساد آور است که در فضاهای آلوده حق از باطل تشخیص داده نمی شود.

  مولوی سید عبدالصمد ساداتی افزود : <<آتش به اختیار>> یکی از واژه های ناب و بسیار مهمی است که اخیرا مقام معظم رهبری در خصوص این واژه رهنمودهایی را به جوانان توصیه فرموده اند که این واژه مصداق دستور پیامبر اکرم (ص) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر است.

  وی بیان کرد: هر فردی در جامعه مسئولیت دارد تا در حد توان مقابل مفاسد فردی و اجتماعی را در جامعه بگیرد و نباید نسبت به این موضوع که همان امر به معروف و نهی از منکر است بی تفاوت باشد چرا که این مقوله وظیفه ملی همگان است.

  امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان ادامه داد: در همین راستا باید معروفات و سنت حسنه در جامعه احیا و گسترش داده شود چرا که احادیث فراوانی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد همانطوریکه پیامبر اکرم (ص) این مقوله را وظیفه تمامی افراد جامعه بیان کرده است.

  مولوی ساداتی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک و نادیده گرفته شود، در مقابل ناهنجاری ها، دین ستیزی، زیر سوال برده شدن واقعیت ها، غلبه باطل بر حق و مشکلات گسترش می یاید، بنابراین برای مقابله با مفاسد اجتماعی باید تمام همت خود را به کار بست.

  وی اضافه کرد: « آتش به اختیار» همان بصیرت و آگاهی مقابل حرکات فساد آور است که در فضاهای آلوده حق از باطل تشخیص داده نمی شود تا جاییکه باطل را حق جلوه می دهند.

  امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مقامات قضایی کشور در چند روز گذشته، خاطر نشان کرد: به صراحت در روایات و احادیث آمده است که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به فراموشی سپرده شود، فساد در جامعه رواج پیدا می کند که هر فرد در حیطه محیط زندگی و مکان اشتغال اگر منکری صورت گرفت، باید سخن حق را بیان کند.

  مولوی ساداتی با بیان اینکه اگر شر به خیر و نیکی غلبه کند، جامعه از هم می پاشد و به سمت نابودی کشیده می شود، اذعان داشت: تذکر مقام معظم رهبری نشأت گرفته از سیره و سنت پیام اکرم (ص) است که باید به آن اهمیت ویژه داده شود تا جامعه به سمت فساد و ناهنجاری سوق داده نشود.

  وی در پایان تصریح کرد: ملت شهید پرور ایران برای بدست آوردن خوبی ها و از بین بردن بدی ها انقلاب کردند و اگر ناهنجاری در جامعه حاکم شود، بلای بزرگی گریبان گیر جامعه خواهد شد.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  چند رسانه ای

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد نسخه 191

  نشریه راه رشد نسخه 191

  برای دانلود فایل PDF نشریه راه رشد بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:دریافت فایل
  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.