خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

فروزنده: تحقق آتش به اختیار در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر معنا پیدا می‎کند

فروزنده: تحقق آتش به اختیار در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر معنا پیدا می‎کند چهارشنبه, 31 خرداد 1396

سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در موضوع آتش به اختیار در چارچوب مصداق دینی آن یعنی امر به معروف و نهی از منکر عملیاتی می‎شود.


لطف‌الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سایت امربه معروف و نهی از منکر درباره فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری پیرامون بحث آتش با اختیار و نسبت این موضوع با امر به معروف و نهی از منکر اظهارکرد: به طور کلی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که برپایه شریعت اسلام و دین اداره می‎شود و راس آن ولایت فقیه قرار دارد بدون شک باید تمامی راهبردها و رویکردها نیز براساس مولفه‏ های اسلامی باشد.


وی افزود: آنچه مقام معظم رهبری درباره موضوع آتش به اختیار بیان کردند باید در چارچوب یک رویکرد و برنامه مشخص تبیین شود تا به بهترین شکل ممکن در جامعه تحقق پیدا کند.


سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در جامعه ایران که برپایه اسلام است به طور حتم کسانی که قصد عملیاتی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوعات مختلف را دارند می‏توانند برپایه امربه معروف و نهی از منکر وارد عمل شوند و در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.


فرزونده با بیان اینکه آتش به اختیار در واقع همان مصداق عینیت بخشیدن به امربه معروف و نهی از منکر در جامعه است تصریح کرد: ما با تکیه بر اصول اسلامی و عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می‎‏توانیم در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث آتش به اختیار وارد عمل شویم.


وی با بیان اینکه خودسرانه عمل کردن در مفاهیمی که دین برای آنها مصداق عملی و روشنی دارد به صلاح نیست گفت: بدون شک در مقطع فعلی آنچه رهبری در باب موضوع آتش به اختیار بیان کردند به بهترین شکل ممکن می‏تواند در چارچوب فریضه امربه معروف در جامعه محقق و عملیاتی شود.


سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ایران کشور اسلامی است از این رو در جامعه ما چیزی عملی و عینیت پیدا خواهد کرد که مصداق دینی داشته باشد از این رو برای تحقق دستور آتش به اختیار رهبری نیز باید از راه دین و فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقدام کرد.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم