امروز : دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

  سه شنبه, 09 خرداد 1396

  رحمانیان: امر به معروف موثرتر از برخورد قضایی با روزه خواری است

  معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس گفت: برای پیشگیری از روزه خواری، عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط عموم مردم و فرهنگ سازی مناسب در این زمینه از سوی نهادهای متولی، موثرتر از برخورد مستقیم توسط ضابطان و دستگاه قضایی با روزه خواران است.
  احمد رحمانیان به اجرای طرح پیشگیری و مقابله با هنجارشکنی و روزه خواری در این استان اشاره کرد و گفت: این طرح به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس و به عنوان پاسخگویی به یکی از مطالبات مردم ولایتمدار فارس و علمای این استان تهیه شده است.
  وی افزود: این طرح با مشارکت ۲۱ دستگاه دولتی، غیر دولتی، اجرایی، انتظامی و فرهنگی در اماکن عمومی فارس به ویژه شهر شیراز اجرا می‌شود.
  رحمانیان، هدف از اجرای این طرح را انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت حرمت شرعی ماه مبارک رمضان بیان کرد و افزود: این طرح با محوریت اداره کل دادگستری فارس، همکاری و مشارکت فعال نهاد‌ها و دستگاه‌های متولی در میدان ها، خیابان‌های شلوغ و پر تردد و سایر اماکن عمومی اجرا می‌شود.
  وی گفت: همه واحدهای صنفی عرضه کننده مواد خوراکی و آشامیدنی باید محدودیت‌های صنفی مشخص شده از سوی اداره اماکن و نیروی انتظامی را رعایت کنند در غیر این صورت واحدهای صنفی متخلف تا پایان ماه رمضان تعطیل خواهند شد.
  رحمانیان افزود: مسافران و کسانی که برای گرفتن روزه عذر شرعی دارند نیز باید از تظاهر به روزه خواری در اماکن و انظار عمومی اجتناب و فقط در مکان‌های خصوصی و پوشیده مبادرت به صرف غذا کنند.
  وی، از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه روزه خواری و یا هنجارشکنی در ماه مبارک رمضان، با عمل به وظایف دینی خود و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از خدشه دار شدن قداست این ماه جلوگیری کنند و در صورت اصرار بر ارتکاب روزه خواری مراتب را به مراجع انتظامی گزارش دهند.
  رحمانیان گفت: ضابطان قضایی و مراجع انتظامی به عنوان جرایم مشهود اقدام به جلب اینگونه افراد می‌کنند و آن‌ها به محاکم ویژه برای تعقیب کیفری معرفی خواهند شد.
  وی افزود: بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، کسانی که طور علنی در انظار، اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرام کنند تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند از این رو پرونده افرادی که تظاهر به روزه خواری در اماکن عمومی کنند، خارج از نوبت در شعب ویژه دادسرا و محاکم کیفری ۲ که به همین منظور پیش بینی شده است، رسیدگی خواهد شد.
  رحمانیان گفت: ایجاد پویش‌های مردمی برای حفظ ارزش‌های دینی و مذهبی یکی از عوامل بازدارنده شکسته شدن قداست‌ها در ماه مبارک رمضان است و دیده بانان پیشگیری به عنوان بزرگترین تشکل مردمی قوه قضاییه و با قابلیت نقش آفرینی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش مهمی در این زمینه بر عهده دارند.
  وی، همچنین بر ایجاد فضای معنوی، آمادگی روانی جامعه اسلامی و پاک و منزه ساختن محیط اجتماعی شهر توسط دستگاه‌های فرهنگی تاکید کرد و از همه دستگاه‌ها خواست با عمل به وظایف قانونی و شرعی خود، فضایی بهتر برای تکریم افراد روزه دار و پاسداشت ارزش‌های ماه مبارک رمضان ایجاد کنند.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد نسخه 191

  نشریه راه رشد نسخه 191

  برای دانلود فایل PDF نشریه راه رشد بر روی لینک ذیل کلیک نمایید:دریافت فایل
  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.