خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

آصفری: اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر مشارکت بالای مردم در انتخابات است

آصفری: اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر مشارکت بالای مردم در انتخابات است شنبه, 23 ارديبهشت 1396

محمدحسن آصفری مدیرکل حقوقی و امور مجلس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در گفت و گو با خبرنگار ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره فضای جامعه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این است که مردم سالار است و در آن مردم از صفر تاصد درمورد امور مهم تصمیم گیری می کنند.از انتخابات شوراهای شهر و روستا تا مجلس و ریاست جمهوری این مردم هستند که تصمیم می گیرند.


وی اضافه کرد: با توجه به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) که فرمود: حفظ نظام از اوجب واجبات است باید گفت که حمایت از دستاورد های نظام از معروف ترین های مسائل کشور است و نامزد های انتخابات باید به این موضوع توجه ویژه کنند. همچنین نامزدهای انتخابات باید از وعده هایی که توان انجام آن را ندارند پرهیز کنند.


متاسفانه گاهی شاهد سیاه نمایی نامزدها برای جمع کردن چند برگ رای هستیم که اینها عین منکر است و نباید انجام شود.


آصفری گفت: ستاد امر به معروف در این خصوص جلسات متعددی با مسئولینت ذی ربط داشته است و نتیجتا نشریه «اخلاق انتخابات» را در شرف چاپ دارد که در اختیار نامزد های انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری و مردم و طرفدارانشان قرار می گیرد و شامل مسائل حقوقی و اخلاقی پیرامون انتخابات است.


وی افزود: تاکید و اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر مشارکت بالای مردم در انتخابات است و اینکه چه کسی انتخاب می شود در مراحل بعدی قرار دارد چون وقتی مشارکت بالا برود نمایش اقتدار برای نظام خواهد بود و هرچه حضور مردم پای صندوق های رای بیشتر باشد قدرت دولت منتخب برای اداره مسائل داخلی و چانه زنی خارجی بیشتر خواهد بود. باید کسی انتخاب شود که دغدغه انقلاب و دین را داشته و عامل به منویات حضرت امام و مقام معظم رهبری باشد و به وصیت شهدای عزیز که وجود نظام وامدار ایثار آن هاست عمل کند.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم