خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ شود

امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ شود سه شنبه, 25 اسفند 1394

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ شود،  ازدواج ، طلاق نمی شود ، پوشش ، تبدیل به بی حیایی نمی گردد، 

ارتباطات،  گناه آلود نخواهد شد، اقتصاد به نزول و حرام آغشته نمی شود و سیاست به ریا و تزویر آلوده نمی گردد. اما به جای این منکرها، معروف های قشنگی، جایگزین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری، در حاشیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در مورد ترویج و ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر گفت: هر کس معتقد به صیانت جمعی جامعه است و حفاظت و هدایت جمعی را نیاز دارد حتما امر به معروف و نهی از منکر را دنبال می کند.

وی افزود: هر کس معتقد است که باید عطر معروف را در همه جامعه پخش و از تعفن منکر جلوگیری کرد ، باید امر به معروف و نهی از منکر را ترغیب نماید و حتی برایش مال ، جان و آبرو بگذارد .

ماندگاری تصریح کرد: این فریضه الهی قابل مقایسه با سایر فرایض نیست و مانند دریا در مقابل نهر است. ما امید داریم کلام نورانی ائمه معصوم (علیها السلام ) را همه بفهمند و به تعبیر حضرت آقا این واجب فراموش شده را زنده نگهدارند.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر فرهنگ شود،  ازدواج ، طلاق نمی شود ، پوشش ، تبدیل به بی حیایی نمی گردد،  ارتباطات،  گناه آلود نخواهد شد، اقتصاد به نزول و حرام آغشته نمی شود و سیاست به ریا و تزویر آلوده نمی گردد. اما به جای این منکرها، معروف های قشنگی، جایگزین خواهد شد.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم