خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

مهران رجبی :بی تفاوت بودن در مقابل منکرات جامعه گناه است!

مهران رجبی :بی تفاوت بودن در مقابل منکرات جامعه گناه است! دوشنبه, 18 بهمن 1395

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سوال که مسئولیت مردم در قبال اقدام های اشتباه همشهریان و تخلفات اخلاقی و اجتماعی چگونه باید باشد گفت: شایسته نیست که کسی در مقابل یک عمل غیر انسانی بی تفاوت باشد. همه ما باید بر پایه جهان‌بینی امر به معروف و نهی از منکر عکس العمل مناسبی در مواجه با  این مساله داشته باشیم. یا به عبارتی بهتر است بگویم چو می بینی نابینا و چاه است اگر خاموش بنشینی گناه است.

این هنرمند ادامه داد: بی تفاوت بودن در مقابل  یک عمل ناشایست گناه حساب می‌شود و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود. حال این عمل می‌خواهد دروغ پراکنی، خطای سیاسی، اجتماعی و... باشد. در مواجعه با این امر باید یک عکس العمل مناسب داشت تا جامعه به ثبات رفتاری برسد.

رجبی این عکس العمل را نه فقط وظیفه مردم بلکه وظیفه حکومت نیز دانست و اظهار داشت: همه ما به اندازه عقل و دانشی که داریم مسئولیم و باید از هر عمل ناپسندی جلوگیری کنیم.  علاوه بر حکومت همه انسان‌ها وظیفه دارند، حتی اگر شخص مقابل ما غیر مسلمان باشد. ما در جهان بینی اسلامی به این معتقدیم که نسبت به غیر مسلمانان بی تفاوت نباشیم.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم