خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

ترقی: ریشه نهال انقلاب نشات گرفته از امر به معروف و نهی از منکر است

ترقی: ریشه نهال انقلاب نشات گرفته از امر به معروف و نهی از منکر است شنبه, 16 بهمن 1395

عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: نهال انقلاب از فریضه امر به معروف و نهی از منکر نشات گرفته است.
حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر درباره میزان تاثیر فریضه امر به معروف و نهی از منکر در پیروزی انقلاب اسلامی اظهارکرد: بدون شک یکی از دلایل اصلی وقوع انقلاب اسلامی ایران عمل به آموزه امر به معروف ونهی ازمنکر در مقابله با رژیم ستم‌شاهی بود.
وی افزود: ملت ایران در زمان رژیم طاغوت با اتخاذ شیوه‌های اسلامی همچون عمل به فرمایشات امام خمینی(ره) در قالب امر به معروف و نهی از منکر در جهت مقابله با ظلمی که به آنها روا می‌شد وارد عمل شدند و تنوانستند نهال انقلاب را به ثمر رسانده و پیروزی حق بر باطل را رقم بزنند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک امروز و در شرایط فعلی نیز ملت ایران با تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری هم سیاست حمایتی خود از امام خمینی را ادامه داده و بر استمرار تبعیت از فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر تاکید دارند.
ترقی با اشاره به اینکه ضرورت استفاده از امر به معروف ونهی از منکر در تمامی مقاطع امری ضروری و واجب است گفت: بدون شک اگر پایبندی ملت ایران به امر به معروف و نهی از منکر در مبارزات انقلاب وجود نداشت شاید امکان عملیاتی کردن انقلاب اسلامی مهیا نبود.
وی تاکید کرد: ملت ایران با توجه به دستورات و نکاتی که امام خمینی(ره) و سایر روحانیون در جریان انقلاب به آنها ارائه کردند راه خود را انتخاب کرده و در مسیر مبارزات انقلابی پا گذاشتند و توانستند در 22 بهمن 1357 حاصل تلاش‌هایی را که انجام داده بودند دریافت کنند.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم