خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

حجت‌الاسلام پژمانفر: انقلاب ایران براساس امر به معروف ونهی از منکر شکل گرفت

حجت‌الاسلام پژمانفر: انقلاب ایران براساس امر به معروف ونهی از منکر شکل گرفت چهارشنبه, 13 بهمن 1395

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انقلاب اسلامی ایران براساس آموزه امر به معروف و نهی از منکر در کشورمان شکل گرفت.
حجت‌الا سلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر پیرامون تاثیر و نقش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: بدون شک یکی از دلایل اصلی موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در زمان رژیم ستم‌شاهی توجه مردم به فریضه امربه معروف و نهی از منکر بود که از سوی امام خمینی(ره) صورت گرفت ومردم به آم توجه داشتند.
وی افزود: امام خمینی(ره) در جریان انقلاب اسلامی همواره با اتخاذ شیوه و روشی مبتنی بر امربه معروف و نهی از منکر مردم و جریانات سیاسی را به مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی وامی‌داشتند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: آنچه بدون شک در جریان انقلاب اسلامی چه در پیدایش و چه در نهایی شدن و پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاثیر به سزایی داشت توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و روحانیون انقلابی بود که غالبا در شکل امربه معروف ونهی از منکر در منبرهای مساجد صورت می‌گرفت.
پژمانفر تاکید کرد: روحانیون ما در زمان انقلاب اسلامی با اتخاذ از شیوه و مسلک امام خمینی در دوران رژیم شاهنشاهی در مساجد و اماکن فرهنگی با اتخاذ فریضه امر به معروف و نهی از منکر پایه‌های انقلاب را بنیان‌گذاری کردند و راه جدیدی را به سوی ملت ایران باز کردند.
وی تصریح کرد: ااین موضوع را هیچ گاه حتی بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی ایران نباید نادیده گرفت که پایه‌های وقوع انقلابی همچون انقلاب ایران براساس آموزه‌های دینی و نشات گرفته از اسلام صورت گرفت و امربه معروف و نهی از منکر نیز در آن نقش مهمی را ایفا کرد.

نظر دادن

چندرسانه ای

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

یا حسن بن علی العسکری یا حسن بن علی العسکری هشتم ربیع الاول شهادت یازدهمین...

از نگاه علم