خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

حجت‌الاسلام پژمانفر: انقلاب ایران براساس امر به معروف ونهی از منکر شکل گرفت

حجت‌الاسلام پژمانفر: انقلاب ایران براساس امر به معروف ونهی از منکر شکل گرفت چهارشنبه, 13 بهمن 1395

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انقلاب اسلامی ایران براساس آموزه امر به معروف و نهی از منکر در کشورمان شکل گرفت.
حجت‌الا سلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر پیرامون تاثیر و نقش فریضه امر به معروف و نهی از منکر در انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: بدون شک یکی از دلایل اصلی موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی ایران در زمان رژیم ستم‌شاهی توجه مردم به فریضه امربه معروف و نهی از منکر بود که از سوی امام خمینی(ره) صورت گرفت ومردم به آم توجه داشتند.
وی افزود: امام خمینی(ره) در جریان انقلاب اسلامی همواره با اتخاذ شیوه و روشی مبتنی بر امربه معروف و نهی از منکر مردم و جریانات سیاسی را به مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی وامی‌داشتند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: آنچه بدون شک در جریان انقلاب اسلامی چه در پیدایش و چه در نهایی شدن و پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاثیر به سزایی داشت توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و روحانیون انقلابی بود که غالبا در شکل امربه معروف ونهی از منکر در منبرهای مساجد صورت می‌گرفت.
پژمانفر تاکید کرد: روحانیون ما در زمان انقلاب اسلامی با اتخاذ از شیوه و مسلک امام خمینی در دوران رژیم شاهنشاهی در مساجد و اماکن فرهنگی با اتخاذ فریضه امر به معروف و نهی از منکر پایه‌های انقلاب را بنیان‌گذاری کردند و راه جدیدی را به سوی ملت ایران باز کردند.
وی تصریح کرد: ااین موضوع را هیچ گاه حتی بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی ایران نباید نادیده گرفت که پایه‌های وقوع انقلابی همچون انقلاب ایران براساس آموزه‌های دینی و نشات گرفته از اسلام صورت گرفت و امربه معروف و نهی از منکر نیز در آن نقش مهمی را ایفا کرد.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم