خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

مولوی عبدالحمید: امر به معروف ونهی ازمنکر دو واجب الهی است که فرهنگ سازی آن جامعه را هدایت می کند

مولوی عبدالحمید: امر به معروف ونهی ازمنکر دو واجب الهی است که فرهنگ سازی آن جامعه را هدایت می کند سه شنبه, 12 بهمن 1395

امام جمعه مسجد مکی زاهدان با تاکید بر اینکه نماز، پادزهر همه مشکلات جهان اسلام است، گفت: نماز، افضل امر به معروف و نهی از منکر است.
 مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی درگفتگو با خبرنگار ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر در زاهدان با اشاره به این مطلب که امر به معروف ونهی ازمنکر دو واجب الهی است که نهادینه شدن وفرهنگ سازی آن جامعه را هدایت می کند افزود:با توجه به این که دشمن از تهدیدات سخت خود مایوس شده وبه تهدیدات نرم روی آورده است اجرایی نمودن این دو امر مهم سعادت بشر را در بر دارد.
 امام جمعه مسجد مکی زاهدان بیان داشت: یکی از مهم ترین معروفات جامعه امروزی ما نمازاست که این مهم پایه و اساس دین است ودر دین اسلام آنقدر در مورد نماز تاکید شده که حتی از انفاق و زکات بالاتر است.
 وی افزود: در قرآن مجید و سیره و سنت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم از نماز به عنوان یک عبادت محوری یاد می شود؛ نماز مناجات با رب العالمین است.
 امام جمعه مسجد مکی زاهدان یادآور شد: نماز یک معروف ونیاز مهم برای بشر است که در مقابل پروردگار اظهار ارادت بکند و درماندگی خودش را به بارگاه خداوند عرضه کند.
 اسماعیل زهی خاطرنشان کرد: نماز برای نجات انسان فرض و واجب بوده و انسان با نماز تزکیه می شود.
 وی نماز را برای نجات انسان الزام آور دانست و افزود: حکمت های فراوانی در نماز وجود دارد که اگر به آنان توجه شود خیلی از مشکلات برطرف می شود.
 امام جمعه مسجد مکی زاهدان با بیان اینکه ترک نماز در جامعه اسلامی بیداد می کند، گفت: براساس روایات، کسی که نماز را سبک بشمارد و ترک نماز کند گرفتار عذاب قبر می شود.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم