خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

معاون فرهنگی سازمان اوقاف:ابعاد مختلف امر به معروف و نهی از منکر باید برای مردم تبیین شود

معاون فرهنگی سازمان اوقاف:ابعاد مختلف امر به معروف و نهی از منکر باید برای مردم تبیین شود دوشنبه, 11 بهمن 1395

معاون فرهنگی سازمان اوقاف: امر به معروف و نهی از منکر قطعا از احکام  جامع اسلام است و اگر بخواهد تبیین بشود باید به صورت جامع این کار صورت گیرد.

حجت الاسلام شرفخانی معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اینکه گاهی ما در جامعه به یک بعد امر به معروف پرداخته ایم اشتباه است.برای تبیین آن هم ضرورت دارد که ابتدا علما و بعد رسانه ها ورود جدی داشته باشند تا بتوان برای مردم به صورت درست این مسئله را تبیین کرد. تا این تبیین درست صورت نگیرد و نهادینه نشود ذهنیت غلطی که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حاکم است اصلاح نمی شود.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما امر به معروف تنها یک بعدی اجرا شده و گاهی همان هم درست اجرا نشده و همه فکر می کنند امر به معروف همان است در صورتی که این تصور غلط است و مقوله امر به معروف بسیار جامع تر است.

شرفخانی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از پایه های دین ماست که به نظر می رسد اگر بخواهیم تبیین کنیم و در جامعه نهادینه کنیم ضرورت دارد که ابتدا ابعاد آن تبیین شود و همچنین ساختار آن را باید مردمی کرد. ساختار حکومتی برای امر به معروف کمک می کند اما کافی نیست.اگر ساختار آن مردمی شد و مردم نسبت به ایجاد معروف و دفع منکر احساس مسئولیت کردند قطعا اتفاق خواهد افتاد اما اگر تصور شد که وظیفه حاکمیت است خلا آن بوجود خواهد آمد.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم