خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

معاون فرهنگی سازمان اوقاف:ابعاد مختلف امر به معروف و نهی از منکر باید برای مردم تبیین شود

معاون فرهنگی سازمان اوقاف:ابعاد مختلف امر به معروف و نهی از منکر باید برای مردم تبیین شود دوشنبه, 11 بهمن 1395

معاون فرهنگی سازمان اوقاف: امر به معروف و نهی از منکر قطعا از احکام  جامع اسلام است و اگر بخواهد تبیین بشود باید به صورت جامع این کار صورت گیرد.

حجت الاسلام شرفخانی معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اینکه گاهی ما در جامعه به یک بعد امر به معروف پرداخته ایم اشتباه است.برای تبیین آن هم ضرورت دارد که ابتدا علما و بعد رسانه ها ورود جدی داشته باشند تا بتوان برای مردم به صورت درست این مسئله را تبیین کرد. تا این تبیین درست صورت نگیرد و نهادینه نشود ذهنیت غلطی که نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حاکم است اصلاح نمی شود.

وی افزود: متاسفانه در کشور ما امر به معروف تنها یک بعدی اجرا شده و گاهی همان هم درست اجرا نشده و همه فکر می کنند امر به معروف همان است در صورتی که این تصور غلط است و مقوله امر به معروف بسیار جامع تر است.

شرفخانی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از پایه های دین ماست که به نظر می رسد اگر بخواهیم تبیین کنیم و در جامعه نهادینه کنیم ضرورت دارد که ابتدا ابعاد آن تبیین شود و همچنین ساختار آن را باید مردمی کرد. ساختار حکومتی برای امر به معروف کمک می کند اما کافی نیست.اگر ساختار آن مردمی شد و مردم نسبت به ایجاد معروف و دفع منکر احساس مسئولیت کردند قطعا اتفاق خواهد افتاد اما اگر تصور شد که وظیفه حاکمیت است خلا آن بوجود خواهد آمد.

نظر دادن

چندرسانه ای

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

یا حسن بن علی العسکری یا حسن بن علی العسکری هشتم ربیع الاول شهادت یازدهمین...

از نگاه علم