خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

حجت الاسلام میرتاج الدینی: شناسایی معروف و منکرها در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی ضرورت دارد

حجت الاسلام میرتاج الدینی: شناسایی معروف و منکرها در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی ضرورت دارد یکشنبه, 10 بهمن 1395

حجت الاسلام میرتاج الدینی نماینده سابق مجلس در گفت و گو با خبرنگار ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: ما باید معروف ها را در جامعه و در حوزه های مختلف شناسایی کنیم. برخی معروف ها در حوزه های دینی و احکام است.برخی در حوزه اخلاق و مسایل اجتماعی است و در مقابل این معروف ها منکرات را هم شناسایی کنیم. رسالت سنگین امر به معروف و نهی از منکر باید همه موارد را شامل شود و فراگیر باشد.

وی افزود: امر به معروف فقط در حجاب نیست.از نظر اجتماعی  وقتی یک نفر چراغ قرمز را رد کند یک ناهنجاری است و همه به او تذکر دهند. یا اگر زباله از ماشین خود به خیابان بریزد همینطور و در کنار این ها پوشش مناسب و شرعی هم یک هنجار است و اگر رعایت نشود باید تذکر داد و باید به این موضوع نگاه جامع داشت.

وی درباره نقش مساجد در این مقوله گفت: مساجد هم کانون هدایت های امربه معروف و نهی از منکر و ارشاد جامعه هستند . و بسیجی ها هم که پایگاه فعالیتشان مساجد است در این مقوله می توانند نقش آفرین باشند.

میرتاج الدینی گفت: در امر به معروف و نهی از منکر به مواردی باید توجه داشت از جمله امر به معروف عملی است که با استفاده از عمل خودمان این کار را انجام دهیم نه فقط لسانی و نکته دوم این ست که در امر به معروف باید به سمت جذب افراد برویم نه دفع آنها، نیکو سخن گفتن و نیکو رفتار کردن با مردم و حفظ احترام آن ها موثر است اما برخورد های تند و رفتارهایی که حرمت آن ها را بشکند تاثیر معکوس می گذارد.

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم