خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

آیت‌الله ممدوحی : باورهای غلط درباره امربه معروف و نهی از منکر باید اصلاح شود

آیت‌الله ممدوحی : باورهای غلط درباره امربه معروف و نهی از منکر باید اصلاح شود سه شنبه, 05 بهمن 1395
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: باید باورهای غلطی که متاسفانه امروزه از سوی دشمنان اسلام درباره فریضه امربه معروف و نهی از منکر ایجاد شده است را اصلاح کنیم و به سمت اجرایی شدن آداب و اصول دینی در کشورمان به شکل کامل پیش رویم.
آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر درباره اهمیت فریضه امربه معروف و نهی از منکر اظهارکرد: به طور کلی در دین اسلام یکسری قواعد و حقوقی به صورت مشخص وجود دارند که مسلمانان باید آنها را مدنظر قرار داده و رعایت کنند که فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از این موارد محسوب می‌شود.
وی افزود: در جامعه امروز و با توجه به تهاجم فرهنگی که از سوی دشمنان علیه کشورمان به وجود آمده و دشمنان درصدد هستند ازهر طریقی در جامعه اسلامی و به خصوص ایران نفوذ کنند از این رو ما باید در جهت تقویت و نهادینه کردن موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه واردعمل شویم تا راههای مقابله با نفوذ دشمنان و تحقق برنامه‌های آنها را متوقف کنیم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بدون شک برای نهادینه کردن بحث امربه معروف و نهی از منکر در جامعه و به خصوص در بین اقشار جوانان باید بستر و ساختارهایی از سوی نهادهای فرهنگی مدنظر قرار گیرد تا ما در این راستا با مشکلاتی روبه رو نشویم.
آیت‌الله ممدوحی تاکید کرد: دستگا‌ه‌های متولی بخش فرهنگ در کشورمان به خصوص امور مساجد باید با برگزاری کلاسهای مربوط به اموردینی از جمله امربه معروف و نهی از منکر فضای کشور را به سمت به جا آوردن فرائض دینی سوق دهند.
وی تصریح کرد: باید باورهای غلطی که متاسفانه امروزه از سوی دشمنان اسلام درباره فریضه امربه معروف و نهی از منکر ایجاد شده است را اصلاح کنیم و به سمت اجرایی شدن آداب و اصول دینی در کشورمان به شکل کامل پیش رویم.
وی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه و امر دینی واجب است و نباید از آن به خاطر مشکلاتی که شاید برایمان پیش بیاید شانه خالی کنیم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکیدکرد: بستر و راهکارهای قانونی باید طبق آموزه‌های اسلامی در موضوع امربه معروف و نهی از منکر در کشور ایجاد شود تا برای کسانی که آمر به معروف و ناهی از منکر محسوب می‌شوند مشکلی پیش نیاید.
انتهای پیام/

نظر دادن

چندرسانه ای

"ضد خش" به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

از نگاه علم

«نای سوخته» «نای سوخته» انتشارات تقدیر، کتاب «نای س...

آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) چکیده: «امر به معروف» و «نهی...

چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر قرآن كريم به كرّات به اهميت اين...