امروز : شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷

  سه شنبه, 05 بهمن 1395

  آیت‌الله ممدوحی : باورهای غلط درباره امربه معروف و نهی از منکر باید اصلاح شود

  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: باید باورهای غلطی که متاسفانه امروزه از سوی دشمنان اسلام درباره فریضه امربه معروف و نهی از منکر ایجاد شده است را اصلاح کنیم و به سمت اجرایی شدن آداب و اصول دینی در کشورمان به شکل کامل پیش رویم.
  آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر درباره اهمیت فریضه امربه معروف و نهی از منکر اظهارکرد: به طور کلی در دین اسلام یکسری قواعد و حقوقی به صورت مشخص وجود دارند که مسلمانان باید آنها را مدنظر قرار داده و رعایت کنند که فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از این موارد محسوب می‌شود.
  وی افزود: در جامعه امروز و با توجه به تهاجم فرهنگی که از سوی دشمنان علیه کشورمان به وجود آمده و دشمنان درصدد هستند ازهر طریقی در جامعه اسلامی و به خصوص ایران نفوذ کنند از این رو ما باید در جهت تقویت و نهادینه کردن موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه واردعمل شویم تا راههای مقابله با نفوذ دشمنان و تحقق برنامه‌های آنها را متوقف کنیم.
  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بدون شک برای نهادینه کردن بحث امربه معروف و نهی از منکر در جامعه و به خصوص در بین اقشار جوانان باید بستر و ساختارهایی از سوی نهادهای فرهنگی مدنظر قرار گیرد تا ما در این راستا با مشکلاتی روبه رو نشویم.
  آیت‌الله ممدوحی تاکید کرد: دستگا‌ه‌های متولی بخش فرهنگ در کشورمان به خصوص امور مساجد باید با برگزاری کلاسهای مربوط به اموردینی از جمله امربه معروف و نهی از منکر فضای کشور را به سمت به جا آوردن فرائض دینی سوق دهند.
  وی تصریح کرد: باید باورهای غلطی که متاسفانه امروزه از سوی دشمنان اسلام درباره فریضه امربه معروف و نهی از منکر ایجاد شده است را اصلاح کنیم و به سمت اجرایی شدن آداب و اصول دینی در کشورمان به شکل کامل پیش رویم.
  وی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه و امر دینی واجب است و نباید از آن به خاطر مشکلاتی که شاید برایمان پیش بیاید شانه خالی کنیم.
  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکیدکرد: بستر و راهکارهای قانونی باید طبق آموزه‌های اسلامی در موضوع امربه معروف و نهی از منکر در کشور ایجاد شود تا برای کسانی که آمر به معروف و ناهی از منکر محسوب می‌شوند مشکلی پیش نیاید.
  انتهای پیام/

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.