خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

آیت‌الله ممدوحی : باورهای غلط درباره امربه معروف و نهی از منکر باید اصلاح شود

آیت‌الله ممدوحی : باورهای غلط درباره امربه معروف و نهی از منکر باید اصلاح شود سه شنبه, 05 بهمن 1395
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: باید باورهای غلطی که متاسفانه امروزه از سوی دشمنان اسلام درباره فریضه امربه معروف و نهی از منکر ایجاد شده است را اصلاح کنیم و به سمت اجرایی شدن آداب و اصول دینی در کشورمان به شکل کامل پیش رویم.
آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد امربه معروف و نهی از منکر درباره اهمیت فریضه امربه معروف و نهی از منکر اظهارکرد: به طور کلی در دین اسلام یکسری قواعد و حقوقی به صورت مشخص وجود دارند که مسلمانان باید آنها را مدنظر قرار داده و رعایت کنند که فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از این موارد محسوب می‌شود.
وی افزود: در جامعه امروز و با توجه به تهاجم فرهنگی که از سوی دشمنان علیه کشورمان به وجود آمده و دشمنان درصدد هستند ازهر طریقی در جامعه اسلامی و به خصوص ایران نفوذ کنند از این رو ما باید در جهت تقویت و نهادینه کردن موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه واردعمل شویم تا راههای مقابله با نفوذ دشمنان و تحقق برنامه‌های آنها را متوقف کنیم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بدون شک برای نهادینه کردن بحث امربه معروف و نهی از منکر در جامعه و به خصوص در بین اقشار جوانان باید بستر و ساختارهایی از سوی نهادهای فرهنگی مدنظر قرار گیرد تا ما در این راستا با مشکلاتی روبه رو نشویم.
آیت‌الله ممدوحی تاکید کرد: دستگا‌ه‌های متولی بخش فرهنگ در کشورمان به خصوص امور مساجد باید با برگزاری کلاسهای مربوط به اموردینی از جمله امربه معروف و نهی از منکر فضای کشور را به سمت به جا آوردن فرائض دینی سوق دهند.
وی تصریح کرد: باید باورهای غلطی که متاسفانه امروزه از سوی دشمنان اسلام درباره فریضه امربه معروف و نهی از منکر ایجاد شده است را اصلاح کنیم و به سمت اجرایی شدن آداب و اصول دینی در کشورمان به شکل کامل پیش رویم.
وی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه و امر دینی واجب است و نباید از آن به خاطر مشکلاتی که شاید برایمان پیش بیاید شانه خالی کنیم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکیدکرد: بستر و راهکارهای قانونی باید طبق آموزه‌های اسلامی در موضوع امربه معروف و نهی از منکر در کشور ایجاد شود تا برای کسانی که آمر به معروف و ناهی از منکر محسوب می‌شوند مشکلی پیش نیاید.
انتهای پیام/

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم