خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رفت

باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رفت دوشنبه, 04 بهمن 1395

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که بتوان از آن غافل شد و جامعه ما باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رود.
حجت‌الاسلام مهدی شیخ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارروابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره اهمیت بحث امر به معروف و نهی از منکر اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر یک امر واجب و فریضه دینی بسیار محکمی در بین مسلمانان است که بدون شک باید مدنظر همه مسلمین قرار گیرد.
وی افزود: اگر در آیات قرآنی و روایت‌های ائمه اطهار مروری انجام دهیم به خوبی به اهمیت امربه معروف و نهی از منکر پی می‌بریم به گونه‌ای که در برخی از احادیث اهمیت امر به معروف و نهی از منکر به مراتب بیشتر از روزه، نماز و حتی حج است.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: ما در دین اسلام مورد یا مواردی را نداریم که کسی که نماز را ترک می‌کند مورد عذاب الهی قرار گیرد ولی تارک امر به معروف و نهی از منکر عذاب الهی شامل حالش می‌شود و در زمره کسانی است که منکر را انجام می‌دهد.
شیخ با اشاره به اینکه جامعه ما باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رود خاطرنشان کرد: جامعه فعلی جامعه بسیار پیچیده‌ای شده است به گونه‌ای که به شکل جوامع ساده گذشته نیست و این موضوع مقوله امر به معروف و نهی از منکر را با مشکل مواجه کرده است.
وی تصریح کرد: ما به سادگی می‌توانیم فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بین خانواده، عشیره و دوستانمان انجام دهیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که بحث امر به معروف و نهی از منکر جنبه اجتماعی پیدا می‌کند حکومت باید بسترهای لازم را برای تحقق آنها ایجاد کند تا در یک چارچوبی امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.
شیخ تاکید کرد: باید در سلسله جلسات و برگزاری نشست‌های منسجم یک سازکار مشخص را برای موضوع امر به معروف و نهی از منکر تبیین کرد و لی اصل مسئله امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که بتوان از آن غافل شد.
انتهای پیام/

نظر دادن

چندرسانه ای

"ضد خش" به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود رونمایی از فیلم کوتاه شرمساری + لینک دانلود به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

غنیمت فرصت غنیمت فرصت به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی پوستر دهه فجر انقلاب اسلامی به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

از نگاه علم

«نای سوخته» «نای سوخته» انتشارات تقدیر، کتاب «نای س...

آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) آموزش امر به معروف و نهی از منکر (جلد سوم) به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد امربه معروف و نهی از منکر در آیینه اجتهاد به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ آیا قطع رحم برای امر به معروف جایز است؟ به گزارش روابط عمومی ستاد امر...

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) چکیده: «امر به معروف» و «نهی...

چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر چهل حدیث امر به معروف و نهی از منکر قرآن كريم به كرّات به اهميت اين...