امروز : یکشنبه, ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

  دوشنبه, 04 بهمن 1395

  باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رفت

  نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که بتوان از آن غافل شد و جامعه ما باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رود.
  حجت‌الاسلام مهدی شیخ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارروابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره اهمیت بحث امر به معروف و نهی از منکر اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر یک امر واجب و فریضه دینی بسیار محکمی در بین مسلمانان است که بدون شک باید مدنظر همه مسلمین قرار گیرد.
  وی افزود: اگر در آیات قرآنی و روایت‌های ائمه اطهار مروری انجام دهیم به خوبی به اهمیت امربه معروف و نهی از منکر پی می‌بریم به گونه‌ای که در برخی از احادیث اهمیت امر به معروف و نهی از منکر به مراتب بیشتر از روزه، نماز و حتی حج است.
  نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: ما در دین اسلام مورد یا مواردی را نداریم که کسی که نماز را ترک می‌کند مورد عذاب الهی قرار گیرد ولی تارک امر به معروف و نهی از منکر عذاب الهی شامل حالش می‌شود و در زمره کسانی است که منکر را انجام می‌دهد.
  شیخ با اشاره به اینکه جامعه ما باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رود خاطرنشان کرد: جامعه فعلی جامعه بسیار پیچیده‌ای شده است به گونه‌ای که به شکل جوامع ساده گذشته نیست و این موضوع مقوله امر به معروف و نهی از منکر را با مشکل مواجه کرده است.
  وی تصریح کرد: ما به سادگی می‌توانیم فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بین خانواده، عشیره و دوستانمان انجام دهیم.
  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که بحث امر به معروف و نهی از منکر جنبه اجتماعی پیدا می‌کند حکومت باید بسترهای لازم را برای تحقق آنها ایجاد کند تا در یک چارچوبی امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.
  شیخ تاکید کرد: باید در سلسله جلسات و برگزاری نشست‌های منسجم یک سازکار مشخص را برای موضوع امر به معروف و نهی از منکر تبیین کرد و لی اصل مسئله امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که بتوان از آن غافل شد.
  انتهای پیام/

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.