خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 212

باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رفت

باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رفت دوشنبه, 04 بهمن 1395

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که بتوان از آن غافل شد و جامعه ما باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رود.
حجت‌الاسلام مهدی شیخ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگارروابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره اهمیت بحث امر به معروف و نهی از منکر اظهارکرد: امر به معروف و نهی از منکر یک امر واجب و فریضه دینی بسیار محکمی در بین مسلمانان است که بدون شک باید مدنظر همه مسلمین قرار گیرد.
وی افزود: اگر در آیات قرآنی و روایت‌های ائمه اطهار مروری انجام دهیم به خوبی به اهمیت امربه معروف و نهی از منکر پی می‌بریم به گونه‌ای که در برخی از احادیث اهمیت امر به معروف و نهی از منکر به مراتب بیشتر از روزه، نماز و حتی حج است.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: ما در دین اسلام مورد یا مواردی را نداریم که کسی که نماز را ترک می‌کند مورد عذاب الهی قرار گیرد ولی تارک امر به معروف و نهی از منکر عذاب الهی شامل حالش می‌شود و در زمره کسانی است که منکر را انجام می‌دهد.
شیخ با اشاره به اینکه جامعه ما باید به سمت تشویق مردم به امر به معروف و نهی از منکر پیش رود خاطرنشان کرد: جامعه فعلی جامعه بسیار پیچیده‌ای شده است به گونه‌ای که به شکل جوامع ساده گذشته نیست و این موضوع مقوله امر به معروف و نهی از منکر را با مشکل مواجه کرده است.
وی تصریح کرد: ما به سادگی می‌توانیم فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بین خانواده، عشیره و دوستانمان انجام دهیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که بحث امر به معروف و نهی از منکر جنبه اجتماعی پیدا می‌کند حکومت باید بسترهای لازم را برای تحقق آنها ایجاد کند تا در یک چارچوبی امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.
شیخ تاکید کرد: باید در سلسله جلسات و برگزاری نشست‌های منسجم یک سازکار مشخص را برای موضوع امر به معروف و نهی از منکر تبیین کرد و لی اصل مسئله امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که بتوان از آن غافل شد.
انتهای پیام/

نظر دادن

چندرسانه ای

از نگاه علم