امروز : پنجشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۶

  دوشنبه, 23 بهمن 1396

  بازدید جانشین اداره کل امور زنان ستاد از ندامتگاه شهرری

  جانشین اداره کل امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر از ندامتگاه شهرری بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مددجویان قرار گرفت.
  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، جانشین اداره کل امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جلسه ای با رییس ندامتگاه شهرری در مورد جزییات طرح خدماتی صابره و چگونگی اجرای آن که قرار است در 16 اسفند برگزار شود به گفتگو پرداخت.
  پوریامین با اشاره به جلساتی که با مشاوران زنان دستگاهها برگزار کرده گفت: اتاق اصناف و اتاق تعاون ایران و کانون وکلای ایران و ... از جمله سازمانهایی هستند که قرار است خدمات خود در قالب ارائه کالا و مشاوره به مددجویان این ندامتگاه ارائه دهند. به عنوان مثال وزارت ارشاد 1200 جلد کتاب اعم از کتابهای حوزه فرهنگ ، شعر، داستان و مذهبی و حقوقی و روانشناسی به کتابخانه این ندامتگاه تقدیم خواهد کرد و اجناس خوراکی توسط اتاق تعاون و همچنین لوازم خانگی توسط اتاق اصناف و نیز ارائه مشاوره حقوقی توسط کانون وکلا ارائه خواهد شد .
  رییس ندامتگاه شهرری نیز به مشکلاتی که در این ندامتگاه به چشم می خورد اشاره کرد  و گفت: فقدان فضای سبز در حیاط زندان، نبود امکانات کافی در مهدکودک زندان ، کمبود آب، دستشویی و نبود محل اسکان برای خانواده مددجویان به هنگام ملاقات،  مستهلک شدن کفپوش سالن ورزشی و سیستم سرمایش و گرمایش آن، و کهنگی فرشهای کف سالنها ، کمبود تخت،  قدیمی بودن ماشینهای بزرگ پتو شویی ، کمبود یخچال و اجاق گاز و سینک و هود و سماور برای تجهیز گرمخانه، کمبود داروهای تقویتی و مکلمها برای مددجویان باردار و داروخانه برای داروهای تک نسخه ای ،کمبود دندانپزشک و نبود غذای با کیفیت همچنین جداشدن کودکان پس از دوسال نگهداری در بند از مادرانشان و سپرده شدن به بهزیستی و یا والدین بد سرپرست و کمبود نیروی مددکار از جمله این مشکلات است.

  لازم به ذکر است: ندامتگاه زنان شهرری اولین زندان اختصاص زنان در ایران است که حدود 1200 نفر ظرفیت دارد و از سال 87 به بعد تمام زنان زندانی استان تهران با انواع جرائم به این زندان منتقل می‌شوند. این ندامتگاه دارای سالنهای بزرگی است که دور تا دور آن اتاق‌های بزرگ زندانیان است. در هر کدام از آنها تخت‌های سه طبقه هست همچنین بهداری دارد که محیط مربع شکلی است که چندین اتاق دارد اتاق مخصوص رئیس بهداری، بخش مامایی و تنظیم خانواده، بهداشت و تغذیه، بهداشت محیط، داروخانه، بستری موقت و آزمایشگاه و تزریقات همه در این فضا قرار دارند و برای سه پزشک عمومی‌ میزکار قرار داده‌اند.سالن بزرگی مخصوص ورزش های رشته ای والیبال و بسکتبال و بدنسازی وجود دارد . همچنین مددجویان از ساعت 8 تا 15 در واحدهای اشتغال و کارآفرینی، این ندامتگاه شامل خیاطی،  نقاشی،  صنایع دستی، گلیم بافی، نگارگری، شمع سازی، عروسک سازی منبت کاری تولید ات دست خود را ارائه می دهند و در ازای آن ماهیانه دریافت می کنند و با کمک سازمان آموزش فنی و حرفه ای پس از پایان دوره آموزشی با حضور نماینده این سازمان آزمون مربوطه را گذرانده و مدرک دوره آموزشی عادی و بدون هیچگونه نشانی از زندان دریافت می کنند. که اگر سازمانی این تولیدات دست را در نمایشگاه های دوره ای و مناسبتی خود عرضه کند،عایدات ناشی از این محصولات در کارتهای بانکی مددجویان واریز خواهد شد.

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

  نشریه راه رشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 190 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 189 منتشرشد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  نشریه راه رشد شماره 188منتشر شد

  جهت دانلود بر روی پیوست کلیک کنید
  راه رشد 187

  راه رشد 187

  برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری
  راه رشد 186

  راه رشد 186

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه راه رشد و دریافت فایل pdf پیوست را دانلود کنید.صاحب امتیاز:ستاد امر به معروف و نهی از منکر / مدیر مسئول: سید احمد زرگر / سردبیر:شورای سردبیری

  نشریه آئینه رشد

  نشریه شماره 57

  نشریه شماره 57

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 56

  نشریه شماره 56

  به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای مشاهده متن کامل نشریه آیینه رشد فایل pdf پیوست را دانلود کنید.
  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55

  نشریه شماره 55
  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  نشریه شماره 54

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.