امروز : چهارشنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۷

  یکشنبه, 01 بهمن 1396

  بررسی آسیب های صنف آرایشگران در نشست ثمینا

  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  قائم مقام اداره کل زنان و خانواده ستادامر به معروف و نهی از منکر در نشست بررسی آسیب های مربوط به صنف آرایشگران با عنوان طرح ثمینا گفت: در آرایشگاههای زنانه غیر مجاز مسائلی همچون مدلینگ، ارائه خدمات آرایش و پیرایش توسط آقایان و سایر مشکلاتی که حریم خانواده ها را دچار آسیب های متعدد می کند اتفاق می افتد که وظیفه اتحادیه صنف آرایشگران علاوه بر نظارت و برخورد با این مسائل، با کمک ستاد و سایر دستگاههای معین پیشگیری از این تهدید نرم بر علیه کیان خانواده ها است. به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، چهارمین جلسه طرح ثمینا با حضور قائم مقام مدیر کل امور زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور سازمانهای آموزش فنی و  مشاور اتاق اصناف ایران ، صدا و سیما و تعزیرات ، روسای اتحادیه صنف آرایشگران زنانه شمیرانات و شهر ری ،حرفه ای برگزار شد تا در مورد ساماندهی آرایشگاههای زنانه از حیث پیشگیری از آسیبهای پر خطر ناشی از خدمات ارائه شده در این صنف بحث و بررسی شود. در این نشست مریم پور یامین قائم مقام اداره کل زنان و خانواده ستاد با اشاره به وظیفه اداره کل زنان و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، که ارائه مشاوره و آسیب شناسی اجرای امر به معروف و نهی از منکر در حوزه زنان و خانواده و ارایه راهکار است آسیب هایی که در این حوزه خانواده ها را تهدید می کند برشمرد و گفت: در آرایشگاههای زنانه غیر مجاز مسائلی همچون مدلینگ، ارائه خدمات آرایش و پیرایش توسط آقایان و سایر مشکلاتی که حریم خانواده ها را دچار آسیب های متعدد می کند اتفاق می افتد که وظیفه اتحادیه صنف آرایشگران علاوه بر نظارت و برخورد با این مسائل، با کمک ستاد و سایر دستگاههای معین پیشگیری از این تهدید نرم بر علیه کیان خانواده ها است. وی در ادامه افزود: روشنگری و آشنایی خانواده ها و آرایشگران در مورد این آسیب ها بر عهده این ستاد و سایر سازمانهای  این مهم تحقق ، متولی این امر است که از طریق برگزاری این گونه جلسات و کارگاههای آموزشی و هم افزایی و همکاری می یابد. در هر حال تقویت ارکان انقلاب و حفاظت از آرمانهای انقلاب وظیفه همگانی است به ویژه این اداره کل مطالبه حق نظام و در نهایت خانواده ها را دارد. پور یامین خاطر نشان کرد: صنف آرایشگران زنانه، مشکلات و مظالبات خود را لیست و به اتاق اصناف یا اتحادیه طی فرمهای طراحی شده ارسال کنند تا ما با کمک صدا و سیما برنامه سازی کنیم و از طریق گفتمان و مشاوره مشکلات را رسیدگی کنیم. وی تصریح کرد: یکی از آسیبها که فرزندان خانواده ها را تهدید می کند جدا نبودن میز کار آنها از بزرگسالان در سالنهای آرایش است که علاوه بر بهداشتی نبودن ، ناخواسته با برخی مسائلی آشنا می شوند که لازم است این مهم در اولویت برنامه اتحادیه قرار گیرد تا نسبت به جداسازی و سالم سازی این محیط اقدام گردد.
  پوریامین تاکید کرد: کار دیگری که باید انجام بدهیم امتیاز دادن به آرایشگرانی است که سالها است ، شئونات اسلامی و قوانین را اجرا می کنند. درهر حال قرار است معروف نشر یابد و ما با کمک به این صنف می توانیم در نشر معروف و جلوگیری از منکر نقش مهم داشته باشیم.    به این صنف اختصاص یابد که خانواده ها در صورت مشاهده تخلفات آرایشگران بتوانند 111 وی پیشنهاد داد: خط تلفنی مانند تماس و طرح مشکل نمایند تا مراکز قانونی همچون پلیس و دادستانی بتوانند ورود کنند  ایجابی و کمک به آرایشگرانی است که برخی سرپرست ، آزاد ، مشاور امور زنان و خانواده تعزیرات گفت: نگاه سازمان تعزیرات خانواده هستند و همچنین حمایت از صیانت خانواده ها در اولویت کارهای این سازمان است در نتیجه برگزاری کارگاههای آموزشی برای این صنف و خانواده ها با هدف فرهنگ سازی و پیشگیری از آسیب های این حوزه و ارتقای آگاهی با همکاری اتاق اصناف ، وزارت بهداشت ، اتحادیه آرایشگران ، پلیس اماکن ، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر می تواند ما را در این مهم یاری رساند.   وی با بیان اینکه آسیب هایی که از ناحیه این صنف متوجه خانواده هاست در همه استانها کم و بیش ملاحظه می شود افزود:  بوشهر و سیستان و بلوچستان دیده شده  تا در جهت سالم ، گیلان، البرز،در برنامه تعزیرات برگزاری کارگاه آموزشی در تهران سازی کسب الگو بدهیم و در این رابطه دست یاری از اتحادیه آرایشگران زنانه می طلبیم. وی از اتحادیه ارایشگران خواست لیست مجوز ندارها را اعلام کنند تا به دادستانی و اماکن ناجا ارائه دهند تا همگی جهت رفع آسیب های این صنف اقدام کنند. مرآت نیا مشاور امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف از برگزاری جلسات و کارگاههای آموزشی رفع آسیب ها است آرایشگاهها باید بر اساس کیفیت خدمات امتیاز بندی شوند . اتحادیه، شان نظارتی داشته باشد. وی افزود: اتحادیه و فنی حرفه ای، دادن مجوز به آرایشگاهها را تسهیل کنند و پیشنهادات خود را برای پاکسازی این صنف ارائه دهد. ما معتقدیم چون اقتصاد نشر ضعیف است کسی کتاب نمیخواند بنابراین به ناشران اجازه داده شود که در اماکن مسکونی دفتر نشر داشته باشند لذا در راستای تحکیم خانواده برای حمایت از زنان سرپرست خانواده که آرایشگری می کنند تعرفه آب و برق و گاز بدهند و در ازای آن تابلوی آرایشگاه سر در خانه نصب کنند تا اتحادیه بر کارشان نظارت داشته باشد.   ایرانی رییس اتحادیه صنف آرایشگران زنانه شمیرانات با اشاره به تعرفه قیمت گفت: نرخ قیمتها رقابتی است و هر قدر قیمتهای نصب شده در محیط آرایشگاهها کمتر باشد تقاضای مشتری برای استفاده از خدمات این آرایشگاهها بیشتر خواهد بود هر چند قیمتها عرفی دارد که اداره بازرگانی آنها را تعیین می کند. البته ما هفته ای دو روز بازرسی و نظارت بر آرایشگاهها داریم. وی افزود: بیشتر فشارها بر روی جواز دارها است در حالی که بدون مجوزها ، خانه اشان را برای این کار اختصاص داده اند و بدون اینکه مالیاتی بپردازند هر طور که می خواهند این محیط را دیزاین می کنند و نظارتی هم بر کارشان نیست.
  ولی زاده جانشین رییس اتحادیه صنف آرایشگران زنانه شهرری با بیان اینکه هیچ ارگانی از اتحادیه حمایت نمی کند گفت:  ر "، خدمات آرایش و تاتو به خانم ها ارائه می دهند و حتی صفحه تبلیغی در فضای مجازی ، آقایان با نامهای مستعار "ح ،خ دارند حتی دستگیر هم شده اند اما با قید وثیقه آزاد و به کارشان ادامه می دهند حتی در نمایشگاهی که در تهران برگزار شده بود غرفه داشته و مشتری جذب می کردند.  وی خاطر نشان کرد: تا جلسه آتی فرم اطلاعات آرایشگران شهرری همراه با مشکلاتشان را ارسال می کند و آمادگی دارد سالن همایش اتاق اصناف را برای برگزار همایش در نظر بگیرد. اسلامی مدیر کل موسسات کار آموزی آزاد و مشارکت مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مشاور امور زنان و خانواده رییس سازمان با اشاره به جداسازی خدمات آرایش و پیرایش از یکدیگر گفت: مشکل اساسی ما این است که برای جدا سازی خدمات آرایش از پیرایش اقدامی انجام نداده ایم. در نتیجه رقابت ناسالم بوجود آمده و از تبعات آن وقوع آسیب ها در این حوزه است  وی افزود: رسیدگی به این امر و سرمایه گذاری، آموزش و خدمات با امکانات و اختیارات اتحادیه صنف آرایشگران و سازمان  افرادی هستند که از اتحادیه و فنی حرفه ای مجوز نگرفته و اقدام به آموزش ، فنی حرفه ای اجرایی می شود از جمله تهدیدات می کنند در نتیجه منکرات اتفاق می افتد که باید جهت تسهیل در ارائه مجوز اقدام کرد. این شغل مخاطب زیاد دارد و وظیفه ما به عنوان کارگزار دولتی جذب اینها است. وی از مسئولان صدا و سیما خواست همانند مستند شوک که مربوط به موضوع اعتیاد است مستندی در رابطه با تخلفات این صنف جهت آگاهسازی خانواده ها تولید شود.  سلطانی مشاور امور بانوان اتاق اصناف ایران گفت: آرایشگران کارآفرین هستند و فعال اقتصادی و باید حمایت شوند و از   آموزش و توانمند سازی این قشر است که کارفرمای صنفی و پروانه کسب دارند. ،برنامه های اتاق اصناف ایران وی افزود: فرمی طراحی و به اتحادیه آرایشگران شهرستانهای استان تهران ارسال کردیم که مشخصات خانم های کارفرمای صنفی را اعلام کنند تا با مشکلات آنان قبل از برگزاری همایش آشنا شویم و برایشان برنامه ریزی داشته باشیم.صدا و سیما و ارشاد جهت فرهنگسازی و تولید محتوا خیلی می توانند کمک بکنند. وی در پایان خواست که همایش منطقه ای برای استانها برگزار شود تا جهت توانمند سازی آرایشگران اقدام اساسی صورت گیرد.    

  نظرات


  Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

   

  نشریه راه رشد - ویژه عموم

  راه رشد - شماره 192

  راه رشد - شماره 192

  برای دریافت راه رشد - شماره 192 کلیک نمایید.

  نشریه آئینه رشد - ویژه مدیران

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  نشریه آیینه رشد - نسخه 63

  آیینه‌رشد - فصلنامه مدیران - دفتر 63

  تماس باما

  تلفن : 02122561227
  02122561225
  آدرس : تهران ، پاسداران ، نیستان سوم ، انتهای راستوان

   

   

  مارا در فضای مجازی دنبال کنید

         

  آدرس روی نقشه

  اوقات شرعی

  تمامی حقوق سایت متعلق به ستاد امر به معروف و نهی از منکر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

   طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

  Please publish modules in offcanvas position.